reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
@Eryka25 mam zaklepany 5 grudnia 😉🤩
Świetnie :) to teraz masz sporo czasu na przygotowania :) ja dziś byłam.na zakupach i przy okazji spojrzałam na obrączki, wzięłam katalog to może pociągne tego mojego :) tylko u nas się zrobił problem z gośćmi, bo ja chce najbliższą rodzinę, moj też. A mam takich dziadków którzy się obrażą jak ich nie zaprosze. Jak inni dziadkowie się dowiedzą że zaprosiłam tylko od strony taty to Ci od strony mamy i narzeczonego też się pogniewaja. Nie wiem jak.to rozegrać
 
Świetnie :) to teraz masz sporo czasu na przygotowania :) ja dziś byłam.na zakupach i przy okazji spojrzałam na obrączki, wzięłam katalog to może pociągne tego mojego :) tylko u nas się zrobił problem z gośćmi, bo ja chce najbliższą rodzinę, moj też. A mam takich dziadków którzy się obrażą jak ich nie zaprosze. Jak inni dziadkowie się dowiedzą że zaprosiłam tylko od strony taty to Ci od strony mamy i narzeczonego też się pogniewaja. Nie wiem jak.to rozegrać
Zwal na covid
 
Niby robilam test wczoraj wyszla bardzo bardzo blada kreseczka ale dzisiaj na innym tescie juz nic nie było [emoji848] kurde już mnie to męczy strasznie niby objawy mam ale te testy jakoś nie chcą mi pokazać czy jest [emoji16] jutro znowu test zrobię może coś pokaże. Jeszcze 4 dni do @ Ale cykle mam nie regularne więc może być różnie. Pozytywny test owulacyjny miałam 27 więc teoretycznie już powinno coś być na teście.
 
Eutyrox i letrox to leki na tarczyce. Są bezpieczne i zazwyczaj bierze się je już do końca życia. Z tego co wiem nie wpływają na nasz organizm inaczej niż wyrównanie TSH. No oczywiście oprócz skutków ubocznych ale to kwestia tolerancji dlatego stosuje się te dwa leki bo maja nieco inny skład a działanie takie samo.
Letrox nie ma laktozy, tym się różni :) Co do stosowania do końca życia, to zależy. U kobiet po menopauzie trochę się to wszystko zmienia i często wyższe TSH nie jest w ogóle przez nie odczuwane. Dlatego lekarze rezygnują często ze stosowania leków - bo teoretycznie jest to leczenie objawowe. Więc zawsze jest szansa, że kiedyś się odstawi :) Ja nie mam żadnych skutków ubocznych stosowania euthyroxu, więc w sumie mi to nie przeszkadza :D
 
Dobry wieczór :)
Dziewczyny, a jak wygląda kwestia szyjki przed @ a we wczesnej ciąży? I ile przed @ zmienia się ta szyjka? Czy jest jakaś reguła? Czytam kilka stron i na każdej jest inaczej i już nie wiem. To bardziej w kwestii nauki obserwacji samej siebie, a nie wkręcania. Chętnie dowiem się jak jest u bardziej doświadczonych koleżanek :)
Nie ma reguły. U każdej kobiety szyjka zmienia się po zapłodnieniu w innym czasie. Podczas starań, gdy nie wie się czy się udało czy nie, nie powinno się samodzielnie badać szyjki po owu do terminu @ lub pozytywnego testu, żeby nic sobie tam nie zrobić czy nie wywołać plamień :) Tak dla porównania, że teoretycznie szyjka w ciąży jest wysoko i zamknięta (ale to u każdej się pojawia w innym czasie), to u mnie 1 dzień po zapłodnieniu szyjka opadła tak nisko jak przed samą @ :D Byłam załamana. A tak właśnie u mnie zareagowała na zapłodnienie :) Potem już nie badałam, lekarz stwierdził, że już jest tak jak powinno być.
 
reklama
Do góry