reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Ale jak jest puste jajo i biochemiczna to nie ma wskazań do heparyny, to się daje jak serduszko się zatrzymuje z niewiadomych przyczyn. Biochemiczna nie jest w ogóle traktowana jako poronienie.
To ja bym walczyła o heparynę, dużo lekarzy jednak się skłania ku przepisaniu jej, zwłaszcza przy poronieniach i przy wersji homo pai (bo tu oba geny "zepsute"), ja po jednym jestem, ale bez chyba bym się bała mając już tą wiedzę co mam.
 
Ale jak jest puste jajo i biochemiczna to nie ma wskazań do heparyny, to się daje jak serduszko się zatrzymuje z niewiadomych przyczyn. Biochemiczna nie jest w ogóle traktowana jako poronienie.

Przeczytałam ciągiem, że dwa poronienia plus puste jajo i biochemiczna.
Mój lekarz akurat daje że względu na pai homo przy hetero by nie dał.
 
o jej to dziwne bo nam mówił , że nie wpływa na ciąże. A tłumaczył jak to wpływa na łożysko? Ono ogólnie jest z tkanki łącznej i błony śluzowej macicy kobiety.... nie mogę sobie logicznie wyjaśnić :D Mi powiedział, że jeśli jest PAI to w łożysku dochodzi do mikrozakrzepów, ale gdy jest stwierdzona u kobiety. hmm ale mnie zaciekawiłaś z tym, ze mutacja u mężczyzn też wpływa. Wypytam brata, jak będzie miał spotkanie kontrolne. Mutacja mthfr na kwas foliowy i przemiany z nim związane a PAI na nadmierną krzepliwość i wczesne poronienia - tak kojarzę . Jednak my byliśmy u hematologa i genetyka a nie ginekologa genetyka.
Może coś więcej będę wiedziała jutro . Bo ja trombofilie miałam , później razem kariotypy mieliśmy i ostatnim razem powiedziała nowe badanie na trombo. Na czym to polega nie wiem ale wspominała że sama wada mężczyzny na dziecko nie oddzialowywuje ale działa na łożysko i mogą być poronienia.
 
@Alwinka tak to ten pakiet, prawie każda z nas nawet tu na forum ma jakieś mutacje, ale nie zawsze się one uaktywniaja i zazwyczaj zaczynamy się badać po poronieniu wlasnie a kobiety często nie wiedzą i mają zdrowe ciążę. Generalnie lekarze też nie wiążą ich ściśle z poronieniami.
 
J
No właśnie nie powiedział dlaczego tylko żeby odpuścić. A ja zaaferowana badaniem i tym że obydwa jajowody drozne nie zapytałam dlaczego. Właśnie mam niby płodne dni ale ostatnio coś z moją owulacja krucho bo okazuje się nie nie miałam jej z dwa m-ce.
ja miałam hsg w lipcu podczas histero i laparo i lekarz nam kazał od razu po powrocie do domu wrócićdo staran bo po badaniu większe szanse są ponoć. 3 miesiące jest łatwo zajść niby.
 
No właśnie też to czytałam i słyszałam. Zastanawiam się czy nie jechać do gin. Bym się zarejestrowała na przyszły tydzień albo max na 14-16 wrzesień zależy jak będzie z terminami. Może będzie przy okazji widać czy owu będzie lub była jak pojadę w połowie cyklu.
Skąpy okres tez jest jak ma się cienkie endometrium. Przy CLO jak miałam endo 5-6 mm to okres tez był bardzo skąpy i krótki. Ale powody pewnie są różne.
 
reklama
A weź mi nie mów o kosztach. Ja chciałam przed drugą ciąża ogarnąć wszystko co może być zapaleniowe lub onkogenne w przyszłości. Na NFZ znaniona czy wygląd gardła ze mną omawiali na teleporade ! Jak przez telefon określi mi czy znamie to wlokniak, tluszczak, czy czerniak? 😒😂 wydalam 700 zł prywatnie na dermatologa z usuwaniem dwóch znamion. Wszystko ok ale zdenerwował mnie ich wygląd po ciąży. Urosły i td. 450 zł za wizyty u laryngologa prywatnie bo mam asymetryczne migdały. To nie guz ale przewlekły stan zapalny... teraz jeszcze przez hpv zrobię sobie badanie fibermoskopem za 320 zł. U dentystów byłam 7 ... bo po ciąży wdal mi się stan zapalny i ropień w kieezeni dziąsła... Myślałam że się w te upały przekrece. Mam do usunięcia 8.... ale narazie się cieszę ze po 3 mc bólu wreszcie ktoś mi ogarnął dziąsła. Ginekoloow już nawet nie liczę. Test hpv 250 kolposkopia 200 usg piersi 200. Proktolog przez onkigenne hpv z racji że szyjka blisko jelit 200' chyba wszystko 🤔 i od każdego lekarza leki za 100 plus moje drogie suplementy.
Matko, majątek
 
Do góry