reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Ja do mojego lekarza trafilam w maju, droznosc mialam robiona w lipcu. Więc ekspresowo.
Chodzę na wizyty prywatnie, mój lekarz pracuje w szpitalu w którym mialam robione badanie (poznań ul polna). Okazało się że jajowody drożne, badanie jako tako było w sumie ok.
Ten cykl (13 naszych starań) niestety się nie udało, ale już znamy przyczynę. Wyniki badania nasienia mojego faceta są kiepskie i musimy go trochę podreperować. ja narazie mam czas by psychicznie od tego odpocząć.
Ja na polnej w Poznaniu rodziłam. Teraz jak się uda też zamierzam tam rodzic :)
 
reklama
Mam pytanie do Was: po pustym jaju, dopiero po okresie mogę miec owulację?

Po pustym jaju przychodzi krwawienie i po tym krwawieniu już możesz mieć owulacje. [emoji4] Najczęściej w ciągu 2 tygodni od poronienia. Oczywiście zanim organizm dojdzie do Siebe, może trochę potrwać, ale najczęściej jest to właśnie 2 tygodnie.

Proszę powiedzcie mi, że nie jest tak tragicznie jak mi się wydaje bo się załamuje.... [emoji20][emoji20][emoji20] Co z tym da się zrobić?

Wg mnie tragicznie nie jest, ale dobrze też nie. Niektórzy powiedzą, że tragicznie, ale mój ma podobne wyniki 5mln/1ml i 2% morfologia. 2 razy zaszłam w ciążę naturalna. Niestety poroniłam, raz na późniejszym etapie, więc nie plemników wina.
Wspieraj, co by się chłop nie załamał i do urologa! U urologa zbadać jajca, czy nie ma żylaków powrózka nasiennego i panel hormonalny zrobić.
Najczęściej nic nie wychodzi z tych badań, albo żylaki, normalnie nie leczy się tego, ale w staraniach o dziecko może pomóc mały zabieg podwiązania żylaka, lekarz wam doradzi, czy zabieg jest potrzebny, czy nie.
Najczęściej obniżone parametry nasienia spowodowane są zła dieta i stresem oksydacyjnym. Zalecenia to suple minimum 3 mce, luźne gatki, niekorzyszanie z sauny i gorących kąpieli, ograniczenie stresu, zdrowa dieta. I zero butelek plastikowych, zawierają ftalany i bpa, które mają zły wpływ na płodność, zwłaszcza u mężczyzn.
Dobry urolog to podstawa, do dzieła!
Mój ma niedługo badanie nasienia, zobaczymy czy się po suplach poprawiło [emoji3531][emoji3531][emoji3531] nie mogę się doczekać.

Nie możesz myśleć o sobie w ten sposób... Fakt, trochę słabo że obwiniałaś męża ale ja też np suszę głowę mojemu o długie prysznice, złą dietę itd. Często się na tym łapie ale i tak wiem że musimy się wstrzymać 2-3 miesiące i dałam trochę na luz. I super się teraz dogadujemy... Jakoś zeszła że mnie część napięcia. Zobaczymy co będzie jak zaczną się starania [emoji849] ale Wy macie już jakiś ogląd i to jest ogromny plus że z mężem wszystko w porządku. A przypomnij mi ile się staracie? Suplementujesz jakieś witaminy? Wiem że na plodnosc ma wpływ wit D, B12, B6. Ja do diety przemycam nasiona chia, korzeń maca... Jest dużo takich produktów które wspierają naszą plodnosc. Może spróbuj z niepokalankiem? On zmniejsza objawy PMS ale któraś dziewczyna pisała ze jej podczas zażywania pięknie rosły pecherzyki [emoji848] a jak u Ciebie z owulacja? Byłaś na monitoringu? Pękają Ci ładnie pecherzyki?

Ojej, a przypomnij czym spowodowana ta wizyta w szpitalu? Ja mam teraz trochę mniej czasu na forum bo mąż mi się buntuje że wiecznie z tym telefonem siedzę i się nakręcam [emoji2356] i mam troszkę braki mimo że ukradkiem staram się Was nadrabiać. Trzymaj się [emoji9]


Eh, u mnie też tak było po poronieniu [emoji20] mąż organizował mi "opiekę" jak wychodził do pracy żebym nie zostawala sama. Przez pierwsze dwa dni wziął wolne. A ja i tak pewnego dnia zrobiłam mu wyrzuty że on chyba w ogóle nie przeżył tej straty i zachowuje się jakby nic się nje stało... [emoji3064] a tak naprawdę on udawał takiego twardego żebym ja się nie rozklejała [emoji849] nie zawsze wszystko wygląda tak jak nam się wydaje. Strasznie głupio mi się wtedy zrobilo bo ja też skupiłam się tylko na swojej żałobie

Tak, czasem warto spojrzec na to wszystko z innej strony. Mój również cierpiał, ale musiał być silny dla mnie, stanął na wysokości zadania. Kochane te nasze chłopy [emoji3531]
 
Ostatnia edycja:
Laski okres się zsczyna[emoji3060][emoji3060][emoji3060][emoji3060][emoji3060][emoji3060][emoji3060] także faza lutealna trwa 14 dni bo na 15 dostałam okres. Jeszcze zobaczę jak będę wyglądać kolejne 2 cykle i wtedy porównam. Cykl trwał 29dni pierwszy raz od ponad roku.
Ja nie robiłam teraz testów owu, femometer i flo wg temperatury wyliczyło mi owu na 15,wczoraj powinna być @ ale ovufriend owu zaznaczyło 18.08 i @ powinna być 2.09 czekam, dzisiaj strasznie kluł mnie prawy jajnik jakby ktoś szpile wbijał
 
Ja nie robiłam teraz testów owu, femometer i flo wg temperatury wyliczyło mi owu na 15,wczoraj powinna być @ ale ovufriend owu zaznaczyło 18.08 i @ powinna być 2.09 czekam, dzisiaj strasznie kluł mnie prawy jajnik jakby ktoś szpile wbijał
Też mi flo wyliczyło owu na 18 DC a kalendarzyk na 17 DC więc @ powinna być dziś lub jutro 😊. Też trochę czuję podbrzusze i w sumie dziś znowu trochę cycki czuje, ciekawe ale to norma przed @. Kiedy testujesz ?
 
Ale powiem wam że trochę się uśmiałam, bo mój rano się przebudził i mówi do mnie, mówiłaś że okres masz dostać a Ty mi mówisz, że tak się zdarza, odsłania kołdrę i patrzy na mnie w szoku, bo śniło mu się że w ciąży byłam już z brzuchem, a przed wczoraj mówiłam mu ze okres się zbliża bo piersi zaczęły mnie już boleć. Ja mu mówię, że niektórzy uważają, że sny się śnią na odwrót, ale on swoje, że to dobry znak, bo nigdy mu się w ciąży nie snilam, a przed porodem też miałam sen że się duszę i urodzę przez cc i tak było faktycznie. Chociaż on ma pozytywne nastawienie do wszystkiego🤣
 
Też mi flo wyliczyło owu na 18 DC a kalendarzyk na 17 DC więc @ powinna być dziś lub jutro 😊. Też trochę czuję podbrzusze i w sumie dziś znowu trochę cycki czuje, ciekawe ale to norma przed @. Kiedy testujesz ?
Jeśli do 2.09 nie będzie to 3.09,choc 2 to już będzie 35dc ostatnio taki długi cykl miałam w zeszłym roku na początku starań, a teraz to 30-31dniowe cykle miałam raz chyba 32. Dzisiaj 33dc
 
reklama
Chociaż nie wiem czy jest jakiś sens bo do stosunku doszło z 9 na 10 dnia cyklu i w 11 dniu cyklu ale nie do końca bo facet niedomogl :p a cykle moje Sie wahają od 25 do 27 dni
 
Do góry