reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Hmm.. Może w takim razie upomnę się lekarzowi przy następnej wizycie.. [emoji848] A to przepisywał Ci ginekolog czy endokrynolog/diabetolog?
Mi przepisywała metę endo w Pl. W DE proponują mi operacje bariatryczna bo za Chiny nie umiem zejść z wagi bo u mnie to trochę skomplikowane. Od dietetyczki dostałam berberyne to sumplement diety bez recepty a ma działanie takie jak metformina. Więc może jak lekarz nie przepisze ci mety to może spróbować berberyne? [emoji848] Ja bym zaczęła zażywać ale to ja. Większość robię na własną rękę bo inaczej bym się niczego nie doczekała.
 
reklama
Mi przepisywała metę endo w Pl. W DE proponują mi operacje bariatryczna bo za Chiny nie umiem zejść z wagi bo u mnie to trochę skomplikowane. Od dietetyczki dostałam berberyne to sumplement diety bez recepty a ma działanie takie jak metformina. Więc może jak lekarz nie przepisze ci mety to może spróbować berberyne? [emoji848] Ja bym zaczęła zażywać ale to ja. Większość robię na własną rękę bo inaczej bym się niczego nie doczekała.
Przyjrzę się berberynie, dzięki 😊 Ja też powinnam schudnąć, mam nadwagę (ponad 10 kg).. Miałam wykupione diety ale nie działały, nawet na 1600 kcal nie chudłam przestrzegając 100% zaleceń, w najlepszym wypadku nie tyłam lub tyłam wolniej.. wtedy wyszło to combo IO + PCOS.. Zaczęłam jeść wg. indeksu glikemicznego i trzymając deficyt i na razie spadło prawie 3kg co było praktycznie niemożliwe do osiągnięcia wcześniej. Na pewno zrzucenie tych kilogramów by pomogło ale to wcale nie jest takie łatwe.. Mój mąż ma pracę biurową a potrafi wsunąć 1,5 litra lodów dziennie i 10 kanapek na kolację i trzymać ekstra formę, od liceum ta sama waga 😂 A ja każdą kalorię zapisuję, gdzie sprawiedliwość 🤪
 
Przyjrzę się berberynie, dzięki [emoji4] Ja też powinnam schudnąć, mam nadwagę (ponad 10 kg).. Miałam wykupione diety ale nie działały, nawet na 1600 kcal nie chudłam przestrzegając 100% zaleceń, w najlepszym wypadku nie tyłam lub tyłam wolniej.. wtedy wyszło to combo IO + PCOS.. Zaczęłam jeść wg. indeksu glikemicznego i trzymając deficyt i na razie spadło prawie 3kg co było praktycznie niemożliwe do osiągnięcia wcześniej. Na pewno zrzucenie tych kilogramów by pomogło ale to wcale nie jest takie łatwe.. Mój mąż ma pracę biurową a potrafi wsunąć 1,5 litra lodów dziennie i 10 kanapek na kolację i trzymać ekstra formę, od liceum ta sama waga [emoji23] A ja każdą kalorię zapisuję, gdzie sprawiedliwość [emoji2957]
[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787] To tak jak mój 2kg lodów dziennie pół. Chleba dużego na kolację na śniadanie i obiad np 16 klusek cały talerz płaski mały kapusty czerwonej podsmażanej i np rolada Śląska lub pierś z kurczaka (kotlet) w panierce i nic mu nie da i to wszystko po pija mlekiem 3.5% tłuszczu.

Ja mam spora nadwagę i pani doktor w klinice powiedziała że do póki nie ustabilizuja mnie diabetolog z moją IO bo inaczej nie ma szans.
 
[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787] To tak jak mój 2kg lodów dziennie pół. Chleba dużego na kolację na śniadanie i obiad np 16 klusek cały talerz płaski mały kapusty czerwonej podsmażanej i np rolada Śląska lub pierś z kurczaka (kotlet) w panierce i nic mu nie da i to wszystko po pija mlekiem 3.5% tłuszczu.

Ja mam spora nadwagę i pani doktor w klinice powiedziała że do póki nie ustabilizuja mnie diabetolog z moją IO bo inaczej nie ma szans.

Faceci to inny gatunek z przemiana materii 🙈 mój ma 182 waży niecałe 70 kg a zre za 3 osoby a ma prawie 40 lat. 🤣👌🙈🙉
 
Faceci to inny gatunek z przemiana materii 🙈 mój ma 182 waży niecałe 70 kg a zre za 3 osoby a ma prawie 40 lat. 🤣👌🙈🙉
Mój 180 cm i jakieś 85 kg chyba, ale ma sporo mięśni (też nie wiem skąd, bo nie ćwiczy nic xD).. Kiedyś robił pomiary to tkanka tłuszczowa na dolnej granicy normy.
Jeszcze mnie wkurza bo faceci na tych wszystkich 'fit' grupach na facebooku najwięcej krzyczą, że jak nie chudniesz to znaczy że na pewno źle liczysz kalorie, na pewno podjadasz, z lodówki trzeba wyjść itp.. A ja tam swoje wiem. 😂
Nikt nie bierze pod uwagę, że przy wysokiej insulinie to można i 1000 kcal dziennie jeść, komórki będą wygłodzone a organizm i tak zmagazynuje.. Hormony jednak mega dużą różnicę robią, jak również wrażliwość insulinowa organizmu.
 
Mój 178 cm i 82 kg, niby BMI za duże a też w ogóle tego po nim nie widać :D No, ale od jakiegoś czasu zaczął regularnie biegać, to może ta waga trochę zleci :D
No u mojego też BMI za duże ale nie ma nigdzie na świecie żeby ludzie mieli idealne BMI do swojego wieku wzrostu i wagi. Lekarze jak widzą że lekko jest przekroczone to już uwagę zwracają a sami nie mają idealnego BMI. A najśmieszniejsze jest to jak idziesz do diabetologa lub dietetyka i pomoc w zejściu z wagi i wogule to ci mówią jak mogłaś się doprowadzić do takiego stanu a sami są nie lepsi[emoji1787] do jednego takiego trafiłam to mu odpowiedziałam jak Pan może mi coś takiego pow nie znając mojej historii jak sam Pan lepiej nie wygląda [emoji85]
 
reklama
No u mojego też BMI za duże ale nie ma nigdzie na świecie żeby ludzie mieli idealne BMI do swojego wieku wzrostu i wagi. Lekarze jak widzą że lekko jest przekroczone to już uwagę zwracają a sami nie mają idealnego BMI. A najśmieszniejsze jest to jak idziesz do diabetologa lub dietetyka i pomoc w zejściu z wagi i wogule to ci mówią jak mogłaś się doprowadzić do takiego stanu a sami są nie lepsi[emoji1787] do jednego takiego trafiłam to mu odpowiedziałam jak Pan może mi coś takiego pow nie znając mojej historii jak sam Pan lepiej nie wygląda [emoji85]
Ja miałam od zawsze idealne BMI nawet jak trochę przytyłam dlatego nie sądziłam, że on jak wygląda normalnie ma podwyższone :D
 
Do góry