reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Mi ginekolog mówił że progesteron ma jakieś wyrzuty w ciągu dnia skokowe i np o 8 jest 10 a o 16 - 15 . Chyba 10 wskazuje że była owu bo powyżej 10 wskazuje na owulacje. Ja miałam na poziomie 0.2 to wtedy gin mówił że nie było owulacji. W 13dniu 22 mm to dobry wynik, szkoda że nie bylas sprawdzić czy peknal. Bo jeszcze jest opcja że się torbiel z niego zrobiła zamiast peknac. Ale wg mnie była owulacja.
U mnie jutro 12dpo i zrobie test bo już wytrzymać nie mogę. Miałam testować w wigilię ale sikne sobie, najwyżej będzie biel vizira 🙈
Nie miałam jak sprawdzić, bo w weekend gin przewidywała, że pęknie (powinien) oczywiście przytulanki były. Potem za dużo pracy było, żeby jeszcze po lekarzach jeździć, tym bardziej że i tak juz nic nie bylibyśmy w stanie zrobić. Na początku stycznia mam mieć monitoring i zobaczymy czy potrzebne wspomagacze. Cieszę się, że jest progres bo pojawił się pęcherzyk o prawidłowym rozmiarze, drugi mały, w zeszłym cyklu tylko jeden też z prawego. Kto wie czy mój lewy jajnik w ogóle pracuje bo to już któryś raz jak nic z niego nie ma.
U mnie na testy za wcześnie nawet gdyby się udało to dopiero na dniach może dochodzić do zagnieżdżania więc muszę poczekać. Choć dziś przeszła mnie jakaś nadzieja bo mam jakieś dziwne kłucie podbrzusza przed @ nigdy nie miałam raczej cale podbrzusze pobolewało równo bez uczucia kłucia, łeb mi napierdziela i albo @ zbliża się albo przeziębienie tym bardziej, że czuję jakbym miała podwyższoną temperaturę, podrażniona skóra twarzy więc będzie cytrynka imbir i łóżko.
 
reklama
Mi ginekolog mówił że progesteron ma jakieś wyrzuty w ciągu dnia skokowe i np o 8 jest 10 a o 16 - 15 . Chyba 10 wskazuje że była owu bo powyżej 10 wskazuje na owulacje. Ja miałam na poziomie 0.2 to wtedy gin mówił że nie było owulacji. W 13dniu 22 mm to dobry wynik, szkoda że nie bylas sprawdzić czy peknal. Bo jeszcze jest opcja że się torbiel z niego zrobiła zamiast peknac. Ale wg mnie była owulacja.
U mnie jutro 12dpo i zrobie test bo już wytrzymać nie mogę. Miałam testować w wigilię ale sikne sobie, najwyżej będzie biel vizira 🙈
czekam na twoj test, trzymam mocno kciuki naprawdę 🤞😁
 
Kurde nie wiem co ze mną nie tak. W zeszłym cyklu w 20dc progesteron miałam 15.1 cykle mam 25 dniowe. Wtedy gin stwierdzila że w 15 DC miałam jeden bardzo mały pęcherzyk .88 i raczej nic z tego. Teraz w cyklu w 13 dniu pęcherzyk już 2.2, w 21 DC badałam progesteron i tylko 10.4 czy to wychodzi że nie było w ogóle owulacji? I czy progesteron może aż tak się wachac? I czy jeżeli jakimś cudem się udało to czy też ten progesteron nie jest za niski. Od 16dc mam brać duphaston do 26dc. Potem odstawić.
Ja miałam w 21 DC trochę ponad 6 i ginekolog powiedziała, że jest ok i że to nie jest wyznacznik owulacji. Wiadomo, że jeśli jest poniżej 3 chyba to owulacji raczej nie było. Ale nie musi być powyżej 10. Mówiła za to, że bada się estradiol w 13 DC, żeby stwierdzić czy była owu. Więc się nie przejmuj 😉
A tak w ogóle to witam ponownie dziewczyny 🥰🤪
 
W 13 dc żeby sprawdzić czy owu była? To przy jak długich cyklach? Nawet jak ktoś ma idealne 28 dni to przy fazie lutealnej 12 dni też 13 dc nic nie powie o owu [emoji2368]
A jak ja mam owulacje w 26 dc to już całkiem nie ma szans
Ja miałam w 21 DC trochę ponad 6 i ginekolog powiedziała, że jest ok i że to nie jest wyznacznik owulacji. Wiadomo, że jeśli jest poniżej 3 chyba to owulacji raczej nie było. Ale nie musi być powyżej 10. Mówiła za to, że bada się estradiol w 13 DC, żeby stwierdzić czy była owu. Więc się nie przejmuj [emoji6]
A tak w ogóle to witam ponownie dziewczyny [emoji3059][emoji2957]
 
W 13 dc żeby sprawdzić czy owu była? To przy jak długich cyklach? Nawet jak ktoś ma idealne 28 dni to przy fazie lutealnej 12 dni też 13 dc nic nie powie o owu [emoji2368]
A jak ja mam owulacje w 26 dc to już całkiem nie ma szans
Ona to odnosiła do mojego cyklu akurat, czyli koło 26 dni 😉 a @EwelinaW pisze, że ma 25, a nie w 26 DC owulację.
 
czekam na twoj test, trzymam mocno kciuki naprawdę 🤞😁
Dziekuje ❤
W 13 dc żeby sprawdzić czy owu była? To przy jak długich cyklach? Nawet jak ktoś ma idealne 28 dni to przy fazie lutealnej 12 dni też 13 dc nic nie powie o owu [emoji2368]
A jak ja mam owulacje w 26 dc to już całkiem nie ma szans
W 13 dc była na monitoringu a progesteron robiła później. Proszę czytać ze zrozumieniem zanim się zacznie z kogoś śmiać 😜
 
W 13 dc była na monitoringu a progesteron robiła później. Proszę czytać ze zrozumieniem zanim się zacznie z kogoś śmiać 😜
[/QUOTE]
Spokojnie, ja tego nie odbieram jako śmianie tylko niezrozumienie mojego komentarza 😉 Jakby nie było, to ufam babeczce mojej, bo naprawdę dużo dziewczyn do niej chodzi i opinie ma super.
 
Ja miałam w 21 DC trochę ponad 6 i ginekolog powiedziała, że jest ok i że to nie jest wyznacznik owulacji. Wiadomo, że jeśli jest poniżej 3 chyba to owulacji raczej nie było. Ale nie musi być powyżej 10. Mówiła za to, że bada się estradiol w 13 DC, żeby stwierdzić czy była owu. Więc się nie przejmuj [emoji6]
A tak w ogóle to witam ponownie dziewczyny [emoji3059][emoji2957]

Prog nie jest wyznacznikiem owu, nic nie jest jego wyznacznikiem poza ciąża (tak samo jak skok temperatury na 100% nie potwierdza, ze owu była, a brak skoku nie wyklucza całkowicie wystąpienia owulacji), ale odpowiednio wysoki poziom z dużym prawdopodobieństwem potwierdza wystąpienie owulacji. Ta graniczna wartością jest właśnie 10 i można przyjąć, ze do owu doszło, jeśli wartość jest powyżej. Poniżej tej wartości prawdopodobieństwo spada, ale zapewnie nie wyklucza owu, za to możliwe ze wskazuje na jakieś nieprawidłowości z ciałkiem żółtym [emoji6] może Twój gin powiedział tak w Twoim przypadku i przy innych badaniach, ale nie potraktowałabym tego jako reguły. Mi 2 ginow powiedziało to samo, a i tu u większości dziewczyn mówili tak samo wiec raczej nie są to jakieś sztuczne historie [emoji6]
 
Ja odniosłam się do "mówiła, że w 13 dc bada się Estradiol..."
I nie śmieje się tylko pytam przy jakich cyklach.
Bo jak moja owulacja jest w 26 dc (i w poprzednim poście też mówiłam o swojej w 26 [emoji846]) to którego dnia miałabym go zbadać?
 
reklama
Ja estradiol miałam zbadać w 3dc i wyszedł w normie. Miało być zbadane razem z FSH bo to w korespondencji z AMH daje jakaś podstawę do określenia rezerwy jajnikowej i info o ewentualnej menopauzie. I u mnie np wyszła niska rezerwa ale do menopauzy daleko. Na szczęście, bo już miałam wizje że jestem stara zgorzkniałą babcią nie mająca nawet dziecka.
 
Do góry