reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Cześć dziewczyny. Byłam dziś na wizycie i dowiedziałam się, że na szczęście owulacja była, jakieś dwa dni temu. Oznacza to, że moje testy owu mimo, że nie były super pozytywne to pokazywały dobry dzień owu. Pewnie po prostu krótko peak się utrzymuje i go nie złapałam. Ogólnie wszystko ok, hormony które zrobiłam też wszystkie ok, ale na macicy coś dziwnego jest i muszę to skontrolować w ostatnie dni miesiączki. Coś jakby polip może... I to może być też przyczyną tego, że zarodek się nie zagnieżdża. Jeśli potwierdzi się ta opcja to będę miała jakąś histeroskopię, czy coś w ten deseń. Wiecie co to? Nie wiem czy dobrze nazwę zapamiętałam.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Byłam dziś na wizycie i dowiedziałam się, że na szczęście owulacja była, jakieś dwa dni temu. Oznacza to, że moje testy owu mimo, że nie były super pozytywne to pokazywały dobry dzień owu. Pewnie po prostu krótko peak się utrzymuje i go nie złapałam. Ogólnie wszystko ok, hormony które zrobiłam też wszystkie ok, ale na macicy coś dziwnego jest i muszę to skontrolować w ostatnie dni miesiączki. Coś jakby polip może... I to może być też przyczyną tego, że zarodek się nie zagnieżdża. Jeśli potwierdzi się ta opcja to będę miała jakąś histeroskopię, czy coś w ten deseń. Wiecie co to? Nie wiem czy dobrze nazwę zapamiętałam.
ja miałam, uśpią cię na chwilę włożą kamerę szyjką i wszystko dobrze zobaczą stan szyjki czy nie ma przegród czy jajowody drożne, to bardzo dobry zabieg wiele mówi, bynajmniej w moim przypadku zapadła tez diagnoza o szyjce, ja robiłam prywatnie w polskim szpitalu zapłaciłam cos około 800zł bo nie trzeba było nic usuwać ani czyścić
 
Cześć dziewczyny. Byłam dziś na wizycie i dowiedziałam się, że na szczęście owulacja była, jakieś dwa dni temu. Oznacza to, że moje testy owu mimo, że nie były super pozytywne to pokazywały dobry dzień owu. Pewnie po prostu krótko peak się utrzymuje i go nie złapałam. Ogólnie wszystko ok, hormony które zrobiłam też wszystkie ok, ale na macicy coś dziwnego jest i muszę to skontrolować w ostatnie dni miesiączki. Coś jakby polip może... I to może być też przyczyną tego, że zarodek się nie zagnieżdża. Jeśli potwierdzi się ta opcja to będę miała jakąś histeroskopię, czy coś w ten deseń. Wiecie co to? Nie wiem czy dobrze nazwę zapamiętałam.
Ja mialam polipa i histeroskopie , wprawdzie 5 lat temu, ale jednak :) krotki zabieg w znieczuleniu ogólnym :)
 
ja miałam, uśpią cię na chwilę włożą kamerę szyjką i wszystko dobrze zobaczą stan szyjki czy nie ma przegród czy jajowody drożne, to bardzo dobry zabieg wiele mówi, bynajmniej w moim przypadku zapadła tez diagnoza o szyjce, ja robiłam prywatnie w polskim szpitalu zapłaciłam cos około 800zł bo nie trzeba było nic usuwać ani czyścić
O mamo. Oby nic tam nie wyszło jednak, bo przeraża mnie to. Dzięki za odpowiedź 🙂
 
Czekam na wieści! Jak byłam w laboratorium to panował chaos przez testy na koronawirusa. Zapomnialam zapytać kiedy będzie wynik. Poprosiłam, żeby wysłali na maila, ale nie wiem czy w tym chaosie będą pamiętać o tym. Na pewno wynik dostanę pocztą. A jutro jak na złość wizyta u stomatologa i fajnie by było mieć wynik bo muszą mi dać ewentualnie inne zniczulenie...
Inne znieczulenie u stomatologa to mit. Znieczulam pacjentki w ciąży tak jakby w ciąży nie były. Obecnie najczęściej używanym środkiem jest artykaina, bezpieczna w ciąży. Dodatkowo zwykle jest z dodatkiem adrenaliny. O nią często pacjentki się martwią. Podczas dolegliwości bólowych wytwarza się dużo więcej katecholamin, więc z dwojga złego - lepsza kontrolowana dawka ze znieczulenia niż nagły wzrost własnych hormonów w stresie. Btw, najlepszy okres do leczenia stomatologicznego to drugi trymestr, ale szczerze, jak pacjentkę przyszpili ból zęba, to lepiej ją znieczulić ulżyć jej i nie ryzykować przyspieszonym porodem.
Sorry, za wywód, ale może ktoś jeszcze skorzysta.
Życzę wysokiej bety❤️
 
reklama
Do góry