reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Dziewczyny, jak to jest z badaniem nasienia? Zalecają, żeby zrobić badanie po 3-7 dniach abstynencji, a jak się to ma do tego, że najlepiej współżyć co drugi dzień podczas starań? Na logikę, to czy nie byłoby dobrze zrobic badanie po 2 dniach abstynencji, żeby odzwierciedlić stan nasienia taki jak podczas starań? Jak to jest??
 
Dziewczyny, jak to jest z badaniem nasienia? Zalecają, żeby zrobić badanie po 3-7 dniach abstynencji, a jak się to ma do tego, że najlepiej współżyć co drugi dzień podczas starań? Na logikę, to czy nie byłoby dobrze zrobic badanie po 2 dniach abstynencji, żeby odzwierciedlić stan nasienia taki jak podczas starań? Jak to jest??
Od 3- 7 dni robi się badania. Wtedy robicie przerwę i po oddaniu nasienia do badania kontunuujecie starania co 2-3 dni. Jeśli boisz się że ominiesz dni płodne czy owu to umów się tak żeby było to na początku twojego cyklu lub w trakcie okresu oczywiście jeśli masz regularne cykle.
 
Hej, witam sie z wami w kolejnym cyklu starań. Już 11 za nami.
Zaczęłam przyjmować lek na zbicie prolaktyny, ponieważ pokazało sie ze jest za wysoka. Mam nadzieję że Szybko uda sie ja ogarnąć i ciąża wymarzona będzie.
Każdy na około cyk cyk i jest. A u nas problem
 
Ostatnia edycja:
Od 3- 7 dni robi się badania. Wtedy robicie przerwę i po oddaniu nasienia do badania kontunuujecie starania co 2-3 dni. Jeśli boisz się że ominiesz dni płodne czy owu to umów się tak żeby było to na początku twojego cyklu lub w trakcie okresu oczywiście jeśli masz regularne cykle.
Bardziej chodziło mi o to, czy nie lepiej zrobić badania po 2 dniach, żeby zobaczyć jak wygląda nasienie, że tak powiem dwu dniowe :D Chodzi mi o to, że jak będzie przerwa np 5 dni do badania, a normalnie starania są co 2 dni, to czy nie lepiej zrobić badanie po 2 dniach i mieć informację jakie jest nasienie po 2 dniach, a nie po 5, skoro staramy sie co 2 dni. Nie wiem czy bardziej nie zamotałam 😅
 
reklama
Bardziej chodziło mi o to, czy nie lepiej zrobić badania po 2 dniach, żeby zobaczyć jak wygląda nasienie, że tak powiem dwu dniowe :D Chodzi mi o to, że jak będzie przerwa np 5 dni do badania, a normalnie starania są co 2 dni, to czy nie lepiej zrobić badanie po 2 dniach i mieć informację jakie jest nasienie po 2 dniach, a nie po 5, skoro staramy sie co 2 dni. Nie wiem czy bardziej nie zamotałam [emoji28]
Zrozumiałam o co chodzi. Ale każdy urolog-androloge i w klinikach mówią że od 3-7 dni abstynencji.
 
Do góry