reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Chcę ją zrobić ale byłam wczoraj u lekarza, który się tym zajmuje i on mi zalecił poczekać z drożnością i najpierw spróbować zrobić monitoring cyklu itp.. a mój lekarz do którego chodziłam nie chce mi nic zrobić bez drożności i koło się zamyka

Jesli starasz się powyżej roku to bym zrobiła drożność. To jest podstawowe badanie w diagnostyce niepłodności. Jedyne badanie, ktore wykonuje się przed to badanie nasienia. Tym bardziej jeśli lekarz zaleca to bym zrobiła, bo lekarze raczej bagatelizuja i odsyłają do domu i do łóżka z mężem [emoji3]
Jeśli jajowody są niedrozne to nie zajdziesz w ciaze ani z monitoringiem, ani po stymulacji, dlatego myślę,ze lekarz od drożności ma rację [emoji846][emoji846][emoji846] powodzenia
 
reklama
Jesli starasz się powyżej roku to bym zrobiła drożność. To jest podstawowe badanie w diagnostyce niepłodności. Jedyne badanie, ktore wykonuje się przed to badanie nasienia. Tym bardziej jeśli lekarz zaleca to bym zrobiła, bo lekarze raczej bagatelizuja i odsyłają do domu i do łóżka z mężem [emoji3]
Jeśli jajowody są niedrozne to nie zajdziesz w ciaze ani z monitoringiem, ani po stymulacji, dlatego myślę,ze lekarz od drożności ma rację [emoji846][emoji846][emoji846] powodzenia
Lekarz od drożności doradza jej najpierw monitoring...
 
@Ewuuu
@Aksamitka28
Jestem z wami moja kuzynka w ciazy, sąsiadka chodz tragiczny tryb życia prowadza, wszystko co możliwe w weekendy. Ja o tego mojego synka 9 lat walczylam zachodzę w ciążę około co 2 lata, na pelna diagnostykę wydaliśmy fortunę, kariotyp najdroższy chyba, straciłam wszystkich "przyjaciół" bo nie wiedzieli jak ze mną rozmawiać po poronienich rodzina męża tez jak trendowata traktują. Meza mam cudownego to sie liczy ale od jego słów " bedzie dobrze" czasami mnie 🤮 boje się że teraz tez pod górkę może być tym razem, a do tego mam taki problem jak mowie o swojej historii ze straniami zaraz i koleżeństwo sie kończy, tylko politowanie w oczach widzę.
 
Ciekawe od czego to zależy, że niektóre cykle są bolesne a w innych nawet nie czujemy owulacji, ja właśnie w takim cyklu jestem, testy owu dzisiaj pozytywne ale nic mnie nie kuje, nie ciągnie nie boli, cisza i spokój 😁 ja tam się cieszę 😉
Nie mam pojęcia o co chodzi z tym naszym organizmem Ale tak jak wcześniej dałabym sobie nawet palca uciąć, że jestem w ciąży ( choć nie była ) tak teraz bym dała sobie uciąć dwie dłonie, że w ciąży nie jestem ( jeszcze sobie pomyślałam A zrobię test on zawsze przywołuje miesiaczke ) teraz wiem, że można jedynie oczekiwać nieoczekiwanego 😅
 
Dziewczyny a czemu same nie pójdziecie na badania tylko czekacie aż lekarz Was wyśle? Chodzi o skierowania żeby było na NFZ?
Ja mam krótki okres starań i nawet jeśli lekarz mi mówi, że trzeba poczekać tyle a tyle czasu to ja i tak działam na własną rękę i diagnozuję siebie jak i mojego faceta. Zaraz minie pół roku, a ja już jestem po drożności, facet po badaniu nasienia, hormony też zbadane itd... może niektóre pomyślą, że nawiedzona jestem albo coś ale uważam, że warto takie rzeczy zbadać na samym początku, żeby nie czekać a później się okazuje, że jednak czas był stracony bo coś się okazuje być nie tak...
my się staramy dopiero 4cykl starań. Sama pracuje w ochronie zdrowia i wiem, że te schematy nie są opracowywane na oko, tylko jednak zazwyczaj się sprawdzają. Mamy jedno dziecko więc mimo wszystko wychodzę z założenia, że jesteśmy zdrowi i potrzeba czasu.
Nie chce czekać sto lat, ale uważam za całkiem rozsądne przeczekanie chociaż tych 6-8msc. Nie robię też nic na własną rękę, ponieważ nie jestem lekarzem, chce aby to on mnie leczył. Mamy stanowić zespół, więc rozmawiamy, przedstawiamy na wizycie swoje przemyślenia i razem opracowujemy plan działania.
Podstawowym badaniem dla mnie jest monitoring, skoro tam jest książkowo to z diagnostyką się jeszcze wstrzymujemy.!
 
Dokładnie. Ja tydzień temu miałam potwierdzona owu i praktycznie jedyny objaw który mógł coś sugerować to delikatne pobolewanie brzucha jak na @. Lekarz powiedział że owu była z prawego jajnika a dzień później czułam kłucie ale w lewym także nie trzymało by się to wszystko kupy
Naprawdę najlepiej nie doszukiwać się objawów owulacji czy ciąży. Myślę, że same sobie tym szkodzimy i czasami warto odstawić forum :) A wrócić z super wiadomością. W każdym bądź razie trzymam kciuki za was wszystkie ❤
 
Dziewczyny powiedzcie czy beta hcg wyrazona w mlU/ml to jest to samo co beta w U/l ? Znajoma zrobiła dwa razy betę (w odstępie czasowym dwa dni) tylko w dwóch różnych labo i jedne dały wynik w mlU/ml a drugi wynik w U/L i teraz się martwi czy ma dobry przyrost czy nie. Ja już się pogubiłam bo różnie piszą w internetach. Jeśli to jest to samo (bo chodzi o stosunek U/L) to ma za mały przyrost bo 30% a jeśli ma pomnożyć przez 1000 to jest przyrost ok :-) Taka zagadka przed spaniem. Jutro idzie powtórzyć wynik ale do tego czasu zeswiruje 🙈
 
reklama
Do góry