reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Hej dziewczyny, potrzebuje waszej porady!

Staramy się już jakiś czas, dwa tygodnie temu robiłam testy owulacyjne, dwie moce kreski wyszły 13nastego i 14nastego listopada w te dni tez były próby. Dziś dwa testy ciążowe negatywne, czy możliwe ze dwa tygodnie po jest jeszcze za wcześnie? Nie mam żadnych objawowo.. jedynie trochę piersi. Okres nie jest regularny, pomiędzy 28 a 32 dni😌
Szi
 
reklama
Hej dziewczyny, potrzebuje waszej porady!

Staramy się już jakiś czas, dwa tygodnie temu robiłam testy owulacyjne, dwie moce kreski wyszły 13nastego i 14nastego listopada w te dni tez były próby. Dziś dwa testy ciążowe negatywne, czy możliwe ze dwa tygodnie po jest jeszcze za wcześnie? Nie mam żadnych objawowo.. jedynie trochę piersi. Okres nie jest regularny, pomiędzy 28 a 32 dni😌
Dziewczyny proszę o radę.
 
U mnie w mieście akurat tak, ale są labo gdzie są czynne do 14 czy nawet 16. Może tak spróbować.
Dziewczyny proszę o radę.
Jutro podjadę do diagnostyki może będzie otwarta bo w Google patrzyłam to niby jest czynne. Probowalam się dodzwonić ale nic nie wyszło. Jak coś to tam jutro zapytam o te badanie i do której robia w ogóle badanie w tygodniu.

Póki nie ma.okresu zawsze jest nadzieja, być może owulacja była jednak później.
 
No ja się mega cieszę :) i ja i mój mamy dobrą pracę, nasze pensje nie ucierpiały przez pandemie wręcz przeciwnie dostaliśmy ja dodatek, a chłop awans. Mój pracodawca wysłał wszystkich na zdalną już w marcu i jeszcze paczki z owocami wysyła i innymi prezentami. Nie pracuje nawet minuty dłużej niż powinnam i generalnie kocham to miejsce bo dbają o nas niesamowicie. Jedyny minus to taki, że miałam w październiku dostać umowę na czas nieokreślony, a dostałam jeszcze terminową do końca maja i trochę się boję, że jak zajdę w ciążę to już mi jej nie wydłużą, ale może niesłusznie się obawiam
Jeśli uda ci się do końca umowy i nawet jak nie przedlużą (zależy w którym miesiącu będziesz) to i tak masz zapewnione płatne zwolnienie i macierzyński rok (więc masz szanse utrzymać pensję przez ponad rok ) , więc nie ma co się stresować na zapas. A jeśli taka fajna firma może się skończy tak jak u mojej koleżanki, ona u mnie w jednej firmie złożyła wypowiedzenie nie mając podpisanej umowy w drugie, ryzyk fizyk rzuciła wszystko na jedną kartę, dowiedziała się, że jest w ciąży pracując jeszcze u nas (wchodziło w grę oczywiście wycofanie jej wypowiedzenia i pozostanie na starych smieciach). Powiedziała nowej firmie o swojej sytuacji i czy w takim razie może liczyć na umowę. Oczywiście przyjęli ją. I to świadczy o szacunku i firmie, w której warto pracować czasem może za mniejsze pieniądze ale za większy szacunek i docenianie innymi profitami.
 
A to nie jest tak, że jak masz umowę krótszą niż termin porody to ona automatycznie przechodzi na umowę na czas nieokreślony? EDIT:jeśli miną wtedy 33 miesiące pracy?
Jeśli umowa jest na czas określony to zakład pracy ma obowiązek przedłużyć tylko i wyłącznie gdy rozwiązanie umowy przypada na koniec 3 miesiąca ciąży. I nie dotyczy umów na zastępstwo i parę innych wyątków
 
Hej dziewczyny, czy macie może jeszcze jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje ?

Czemu owu później czy czemu testy nie wychodzą? Owulacja może być zmienna.
A testy nie wychodzą Bo może ciąży nie ma a zajście w ciążę wcale niestety nie jest takie łatwe gdyby było to nie byłoby nas tutaj tyle 🤷‍♀️😉
 
reklama
Do góry