reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Dziewczyny prolaktyna w 4dc: 39 (norma do 26). Ginekolog przepisała Dostinex 1 tabletka 0,5 mg co 10 dni :) Jak myślicie dziewczyny, czy ta prolaktyna może wpłynąć jakoś na starania? Brałyście któraś ten lek? Miałyście skutki uboczne? Jestem skołowanam bo na usg były widoczne pęcherzyki, było też ciałko żółte, a prolaktyna zaburza owulację...
Ja myślę, że taka wysokość prolaktyny nie będzie dla Ciebie jakimś dużym problemem, szczególnie jeśli dostałaś lek na obniżenie. Też mialam problem z poziomem, biorę cały czas bromergon. Dostinex miał być dla mnie opcją jeśli bym źle reagowała na ten pierwszy. Z tego co mówił mój gin, to dostinex jest najlepiej tolerowany przez większość osób.
 
reklama
Kurcze dziewczyny właśnie mówili w tv jak dużo ciężarnych choruje na covid:( że jest coraz więcej covidowych porodów. I najgorsze jest to że jeśli kobieta ma objawy to jest izolowana od dziecka:/ to jest jakaś masakra:(
 
A gin nic nie mówił na ten temat? Hmm twoja prolaktyna jeszcze nie jest aż tak bardzo wysoka, ja mam ponad 200 i sama jestem ciakawa co gin na to powie 🙄
Nie masz problemów z cyklem? Ja się dowiedziałam w zeszłym roku o wysokiej prolaktynie jak poszłam do gina właśnie z nieregularnymi miesiączkami.
 
Ponad 100 to może być gruczolak przysadki. Ja miałam prl zazwyczaj powyżej 30 ale to stres, dostałam dostinex i mi ładnie zbiło. Cykle miałam nieregularne
 
Kurcze dziewczyny właśnie mówili w tv jak dużo ciężarnych choruje na covid:( że jest coraz więcej covidowych porodów. I najgorsze jest to że jeśli kobieta ma objawy to jest izolowana od dziecka:/ to jest jakaś masakra:(
Można nie wyrazić zgody... Można z dzieckiem do izolatki. Zresztą, dla mnie to taka bujda na resorach. Jak masz covid, a dziecko ciągle dostaje od Ciebie krew, substancje odżywcze, to przecież też jest zarażone. 🤦‍♀️ Gdyby tak nie było, to by nie było problemu z różyczką w ciąży, toksoplazmozą czy aids. A skoro to może dostać dziecko, to tak samo covid. 🤦‍♀️
 
Ponad 100 to może być gruczolak przysadki. Ja miałam prl zazwyczaj powyżej 30 ale to stres, dostałam dostinex i mi ładnie zbiło. Cykle miałam nieregularne
U mnie przy prolaktynie ponad 200 dostałam skierownie na rezonans i wyszedł gruczolak 😉 i właśnie gin mówił, że powyżej 100 już się zaczyna go podejrzewać.
 
Jutro będę badać prolaktynę 3 punktową z metoklopramidem, właśnie żeby wykluczyć guza przysadki mózgowej, miałam już jakiś czas temu zbadać ale się zdenerwowałam i nie poszłam 😉 nie mam problemów z cyklami zawsze są 28 dniowe z małymi odchyłami czasami 1-2 dniowe, podejrzewam że taki wysoki poziom mam od mojej depresji i nerwicy lękowej
 
Ostatnia edycja:
Chyba nie ogarniam tych testów owulacyjnych, ale to dopiero pierwsze dni z nimi. Wczoraj rano miałam wyraźną kreskę testową, ale nie była aż tak mocna jak kontrolna. Powtórzyłam test o 15:00 i 20:00 i to samo było. To był 10 dc. Dzisiaj o 11:00 kreska słabsza niż wczoraj, o 16:00 jeszcze bardziej i o 20:00 jakby mocniejsza delikatnie. Myślicie, że wczoraj był peak czy mam dalej robić testy?
 

Załączniki

  • IMG_20201120_202150.jpg
    IMG_20201120_202150.jpg
    1 012,4 KB · Wyświetleń: 76
Jaką masz luteinę, doustną czy dopochwową? Bo ja od jutra zaczynam brać przez 10 dni i też na koniec test 😉

Dopochwową mam dziś ostatni dzień chyba że wynik będzie pozytywny

@MamaR masz już wyniki bety? :D

Wyobraź sobie że jeszcze nie ma! W Diagnostyce robiłam i miał być wynik po 18 , na wszelki wypadek od 15 sprawdzam bo czasem dają wcześniej ale dziś jak na złość pewnie będzie o 22 🙈
 
reklama
Jutro będę badać prolaktynę 3 punktową z metoklopramidem, właśnie żeby wykluczyć guza przysadki mózgowej, miałam już jakiś czas temu zbadać ale się zdenerwowałam i nie poszłam 😉 nie mam problemów z cyklami zawsze są 28 dniowe z małymi odchyłami czasami 1-2 dniowe, podejrzewam że taki wysoki poziom mam od mojej depresji i nerwicy lękowej
To trzymam kciuki za szybką diagnostykę i pozytywne wyniki 😉
 
Do góry