reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Cześć dziewczyny, bardzo dawno mnie tu nie było :) Ale i niewiele się zmieniło.
Jak to jest u Was z owulacją? Mam cykle 28-dniowe, ale mam wrażenie, że owulację mam w 9/10 dniu cyklu, a wszędzie wszyscy piszą, że 14 dzień być powinna.

Nie ma czegoś takiego, ze powinna być 14dc.
Faza lutealna POWINNA trwać 12-16 dni, ale bywa, ze trwa 10 lub mniej, bywa, ze trwa 18 lub więcej. Jest to faza raczej stała i nie ulega zmianie. Za to owu może być w rożnym momencie, może się przesunąć z różnych przyczyn [emoji2368]

Miałaś potwierdzona owulacje w 9/10dc czy to tylko Twoje przypuszczenia?
 
reklama
Kiedyś próbowałam, ale raczej nieudolnie.
Bardzo zmienia mi się śluz, czuję też czasem bóle w podbrzuszu, więc są to wyraźne oznaki :)
Ale od 2 lat niestety nic z tego nie wynika.
A Ty w jaki sposób rozpoznajesz owulację? :)
To może warto zrobić monitoring u ginekologa? Ja robię testy owulacyjne i za każdym razem udaje mi się uchwycić peak( kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej) do tego obserwacja śluzu i kłucie w jajnikach czyli standardowe objawy prawdopodobnej owulacji 😉 nie mierzę temperatury jedynie i nie badam szyjki. A w tym cyklu idę na monitoring do gina
 
To może warto zrobić monitoring u ginekologa? Ja robię testy owulacyjne i za każdym razem udaje mi się uchwycić peak( kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej) do tego obserwacja śluzu i kłucie w jajnikach czyli standardowe objawy prawdopodobnej owulacji 😉 nie mierzę temperatury jedynie i nie badam szyjki. A w tym cyklu idę na monitoring do gina
Kiedy masz monitoring i który to będzie dzień cyklu? 😊
 
Myślę że powinno być dobrze i już coś widać, dziewczyny mi tak tu doradziły żebym jednak szła i nie przenosiła wizyty, przez to że okres mi się spóźniał przez opóźnioną owulację 3 dni to wypada w 9dc tak to byłby 11-12 dc 🤷‍♀️
Też uważam, że lepiej wcześniej, będzie można podejrzeć jak rosną pęcherzyki 🙂
 
Super, daj znać co tam się pojawiło, ile pięknych pęcherzyków 😁
W ostatnim cyklu były dwa pęcherzyki, jeden w prawym jajniku, drugi w lewym - a po owulacji widoczne były dwa ciałka żółte, więc lekarz mówił, że jeśli się udało to jest duża szansa na bliźniaki. Niestety nic z tego nie wyszło, więc zobaczymy jak będzie tym razem 😇
 
reklama
W ostatnim cyklu były dwa pęcherzyki, jeden w prawym jajniku, drugi w lewym - a po owulacji widoczne były dwa ciałka żółte, więc lekarz mówił, że jeśli się udało to jest duża szansa na bliźniaki. Niestety nic z tego nie wyszło, więc zobaczymy jak będzie tym razem 😇
Wow 😱❤️ ale super, ważne że ładnie Ci rosną pęcherzyki i pękają, czekam z niecierpliwością w takim razie na info po wizycie 😁
 
Do góry