reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

No ceny są fajne.... Jeszcze jak trzeba tych badan kilka zrobić to wychodzi kosmos.

Poronilas? Bo nie kojarzę cie z grupy..
Lekarz ci zlecił czy na własną rękę?
Poronilam miesiąc temu. Miałam poronienie zatrzymane. Zabueg w 8t+3 a ciąża przestała się rozwijać końcem 6 tygodnia 😕 ginekolog powiedział mi że można zlecić badanie zarodka pod kątem wad genetycznych. Czytałam te pakiety z testdna i zdecydowalam się jeszcze na celiakie i trombofilie. Lekarze po pierwszym poronieniu nic nie zalecają... A jak przychodzisz z wynikami to patrzą się w większości jak na kosmitke 🙄
 
reklama
Wszystko na własną rękę? Czy lekarz zlecil?

Ja wszystkie badania po poronieniu robiłam na własną rękę. Chyba dopiero po 2 albo 3 należą się na NFZ, a mój lekarz w ogóle nie uznaje badań po pierwszym. 🙄

@bleucoco możesz mieć mutacje a niekoniecznie muszą Ci się ujawnić i tak naprawdę wiele kobiet z nimi przechodzi ciążę bez problemowo na zwykłej suplementacji, bez leków. Z reguły na badania się decydujemy po poronieniu i potem zaczynamy grzebać w tych tematach 😉 albo możesz być szczęściara i ich nie mieć, ale podobno 50% społeczeństwa ma tylko kwestia ich aktywacji.

Ja mam np. Mutacje homo czyli po obojgu rodzicach a moja mama miała dwie zdrowe ciążę i to bez niczego ani żadnych problemów zakrzepowych w rodzinie nie mamy.
 
Ja mam np. Mutacje homo czyli po obojgu rodzicach a moja mama miała dwie zdrowe ciążę i to bez niczego ani żadnych problemów zakrzepowych w rodzinie nie mamy.
Ty masz homozygote, ale to nie znaczy, że Twoja mama też, bo może być heterozygota.
Od każdego rodzica dziedczysz po jednym allelu danego genu. Biorąc pod uwagę Twój wynik mama może być heterozygota ( 1 prawidłowy drugi nie) lub homozygotą ( 2 nieprawidłowe), w zasadzie tata też może mieć te same kombinacje.
Ty po prostu odziedziczyłas 2 nieprawidłowe po jednym od każdego z nich.
 
Ty masz homozygote, ale to nie znaczy, że Twoja mama też, bo może być heterozygota.
Od każdego rodzica dziedczysz po jednym allelu danego genu. Biorąc pod uwagę Twój wynik mama może być heterozygota ( 1 prawidłowy drugi nie) lub homozygotą ( 2 nieprawidłowe), w zasadzie tata też może mieć te same kombinacje.
Ty po prostu odziedziczyłas 2 nieprawidłowe po jednym od każdego z nich.

Aha, bo mi lekarz tłumaczył, że mama musi być homozygota bo pytał o incydenty zakrzepowe, poronienia itp.
W każdym razie mutacje nie muszą się ujawniać tak czy inaczej 😉 bo pewnie jakby z ciekawości zbadać osoby posiadające już dzieci to pewnie niektórym też by coś wyszło.

To ja mam w gratisie dwa zle. Ciekawe jak mój brat 🤣🙈🙉
 
Aha, bo mi lekarz tłumaczył, że mama musi być homozygota bo pytał o incydenty zakrzepowe, poronienia itp.
W każdym razie mutacje nie muszą się ujawniać tak czy inaczej [emoji6] bo pewnie jakby z ciekawości zbadać osoby posiadające już dzieci to pewnie niektórym też by coś wyszło.

To ja mam w gratisie dwa zle. Ciekawe jak mój brat [emoji1787][emoji85][emoji86]
Szansę 50 na 50.
Trzeba by zbadać ;)
 
właśnie nie ma norm napisanych i nie mam pojęcia jakie są...mam tylko wynik i nic więcej, Ale gdzieś czytałam teraz, że w I trymestrze powinien być między 11,0 a 44,3 ng/ml
Ja mam 16,8 ng/ml i nie wiem, czy brać dalej luteine, czy nie...mojego lekarza nie ma, wizytę u niego ogólnie miałam mieć 28go i będę ja miała, tymbardziej teraz jak udało się zajść w ciążę, Ale nie wiem co z tą luteiną...podobno może ona wywołać okres dopóki nie ma bijącego serduszka
Jak Twój progesteron? U mnie tydz temu był 21,46, w dziś 20,99 wiec trochę spadł, a miałam nadzieje, ze pójdzie w górę..
 
Kochana Ty masz problemy z pękaniem pęcherzyków, czy sprawdzasz przed rozpoczęciem stymulacji czy niepęknięty pecherzyk się wchłonął czy jak to wygląda?
No właśnie w sierpniu mam iść przed okresem albo na początku do kliniki o lekarz rozpocznie stymulację ale mówi że musi zobaczyć jak jajnik wygląda. Wcześniej u tego lekarza od niepłodności też nim mi dał Aromek kazał sprawdzić w 1dc czy nie ma niepęknietego pęcherzyka.
 
Ajjjjjj dziewczyny ale mnie drażni ta diagnostyka. Nie ma wyniku. Pewnie będzie rano. Żeby na progesteron tyle czekać???

A ja osiwieje ..... Nigdy tak.nerwowo nie czekałam na ten wynik... Mam taką cichą nadzieję że była owu a z drugiej strony żadnych boli nie było, temperatura niska, nie czuje się jakby coś było inaczej.... Ehhhh.... Pozostaje czekać na wynik
 
reklama
Do góry