reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

@Rosiee gratuluję! ♥️♥️♥️ To czekamy, czy @Kruczka powtórzyła już test czy jeszcze czeka. ;)
Ja na razie odpuściłam. Czekam na rozwój sytuacji, na razie okresu nie ma.
Dziewczyny po co mierzycie tą temperaturę? Nie lepiej kochać się co drugi dzień i czekać na rozwój sytuacji? Owulacje wyznać ok ale później po co Wam mierzenie tej temp? :-D Ja kiedyś też mierzyłam ale przez to tylko się niepotrzebnie nakrecalam. Trzeba pilnować by mierzyć ją o tej samej porze a i tak różne czynniki mogą zaburzyć tą temperaturę np to że w nocy zachce mi się siku i wstane z łóżka.

Ja się bardzo cieszę że zaczęłam mierzyc temperature. Więcej mi ona mówi o moim cyklu niż testy owulacyjne. Myślę, że niech każda robi co chce. Jedne będą mierzyc wszystko, a inne nic i kazda z tych metod jest dobra. Mierzenie wcale nie jest problematyczne, codziennie po obudzeniu szybki pomiar i już.
 
reklama
@HeraUnique a czy to źle, że mi od 6dpo temp stoi na tym samym poziomie? Jest na wyższych ale nie rośnie dalej tylko stoi w miejscu 3 dzień.

Moje temp były do kitu patrzac na nie myslalam ze jestem bez szans


Teraz już nie mierze bo nie chce się stresować
IMG_6022.jpg
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny po co mierzycie tą temperaturę? Nie lepiej kochać się co drugi dzień i czekać na rozwój sytuacji? Owulacje wyznać ok ale później po co Wam mierzenie tej temp? :-D Ja kiedyś też mierzyłam ale przez to tylko się niepotrzebnie nakrecalam. Trzeba pilnować by mierzyć ją o tej samej porze a i tak różne czynniki mogą zaburzyć tą temperaturę np to że w nocy zachce mi się siku i wstane z łóżka.
Mierze bo chce poznać własne ciało. Lubię wiedzieć jak reaguje na poszczególne czynniki. Mierzenie temp nie musi się odbywać tylko i wyłącznie w przypadku starań. Można mierzyć i bez starań dzięki czemu łatwiej i szybciej mogę wychwycić np jakąś infekcje i w porę zadzialać.
Tak samo nie musimy się starać żeby się kochać co drugi dzień jak i nie musimy się starać żeby mierzyć sobie temp
 
Rozumiem, mnie to jednak zbytnio nakręca i później trudniej mi się pogodzić z jedną kreska na teście. Temu wyznaczam tylko owulacje a potem już spokojnie czekam na rozwój sytuacji ciesząc się przyjemnościami z mężem :-)

Termometr nie musi być typowo owulacyjny. To jest chwyt marketingowy. Każdy termometr co ma dwa miejsca po przecinku się nada ;-) Poszukajcie w aptekach.
 
Dziękuje [emoji3590] ja dostałam na ten cykl przez plamienia przed @ dość długie, ale progesteron zawsze był na odpowiednim poziomie po owulacji. Aczkolwiek badałam zawsze jednorazowo, nie wiem, może mi za szybko spada [emoji2368] zobaczymy.

Ja ogólnie tez nie lubię tych wykresów z FLO bo takie jakieś drastyczne są, ale w OF z kolei za płaskie [emoji1787] jakby się dało samemu wyregulować skale na osi Y to byłoby pięknie.

No lutke wazne, zeby brac po owu. Jak masz monitoring to super :) widze, ze [mention]Rosiee [/mention] ma fajna apke do wykresu. Czytelna :)
 
reklama
Rozumiem, mnie to jednak zbytnio nakręca i później trudniej mi się pogodzić z jedną kreska na teście. Temu wyznaczam tylko owulacje a potem już spokojnie czekam na rozwój sytuacji ciesząc się przyjemnościami z mężem :-)

Termometr nie musi być typowo owulacyjny. To jest chwyt marketingowy. Każdy termometr co ma dwa miejsca po przecinku się nada ;-) Poszukajcie w aptekach.
Mnie właśnie mierzenie temp uspokaja bo jeśli widzę 1-2 dni przed @ spadek temp to nie muszę się nakręcać i stresować czy zobaczę 2 kreski na teście albo czy @ przyjdzie tylko spokojnie dochodzi do mnie, że cykl jest nieudany i nabieram motywacji na kolejny cykl. Dzięki temu kiedy @ już dociera nie załamuje się bo po prostu tego sie spodziewałam. Bez temp w dniu @ albo przy 1 kresce na teście bylaby u mnie nagła zalamka
 
Do góry