reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Czy torbiel na jajniku, może wpływać i tuszować wyniki progesteronu? Że są np źle lub dobre?
Robiłam w poprzednim 21 dniu cyklu progesteron i wyszedł dobrze, więc myślałam, że owulacja była... A tu torbiel po nie pękniętym pęcherzyku... Czy sam dobry wynik progesteronu nie świadczy o tym, że owukacja się odbyła?
Pytam, gdyż zastanawiam się, czy torbiel mam z poprzedniego cyklu, gdzie badałam progesteron, czy już z tego.
 
reklama
U mnie dziś bardzo ciężki dzień się szykuje :( wczoraj cały dzień jakoś tak jakby zimno mi było, nie tyle co miałam dreszcze czy coś ale tak jakby wewnątrz mi zimno było. Takie mega dziwne uczucie. Dziś to samo, do tego wszystko mnie boli więc chyba mnie coś rozkłada. Spać za bardzo nie mogłam, co chwilę się w nocy budziłam więc i przez to częściowo mogę być obolała bo jak się nie wyśpię to czasem tak mam. Obudziłam się z obolałym piersiami, na szczęście mam małe więc idzie przeżyć 😅 Dziś 7 dpo, minimalnie mnie czasem pobolewają jajniki. Ciężki tydzień do @ się zapowiada 😭
 
A to się bierze z tego, ze przy podwyższonym progu rośnie temperatura? Wiec jak jest za niska w drugiej fazie to można z tego domniemać, ze progesteron jest niższy niż być powinien? I czy zażywanie np. luteiny zaburzy mi pomiar temperatury w drugiej fazie cyklu?
Pęka pęcherzyk i ciałko żółte zaczyna wyrzucać duże ilości proga. To on powoduje nagły skok. Nie ważne jak wysoką masz temp, ważny jest sam skok. Ma być wyraźny i utrzymać się minimum 3 dni. Wtedy masz pewność, że ciałko żółte robi swoją robotę 😉 jeśli skok jest powolny, tzn, że ciałko żółte produkuje mało proga tzn może być niewydolne. Co do luteiny, no tu Ci nie pomogę bo nigdy nie brałam 😁
 
Pęka pęcherzyk i ciałko żółte zaczyna wyrzucać duże ilości proga. To on powoduje nagły skok. Nie ważne jak wysoką masz temp, ważny jest sam skok. Ma być wyraźny i utrzymać się minimum 3 dni. Wtedy masz pewność, że ciałko żółte robi swoją robotę [emoji6] jeśli skok jest powolny, tzn, że ciałko żółte produkuje mało proga tzn może być niewydolne. Co do luteiny, no tu Ci nie pomogę bo nigdy nie brałam [emoji16]

A duphaston brałaś? [emoji16] to tez prog.

A może jest tu na sali ktoś kto brał luteinę i mierzył temperaturę i się wypowie? [emoji351]
 
Moja wcześniejsza gin tez kazała rok czekać, ale jednak monitoring przeprowadziła i sama go zaproponowała [emoji39] jak jej wyszło, ze wszystko ok to pożegnała się na najbliższy rok. Teraz chodze do innej, bo niestety ale mam zbyt długie plamienia przed @ i tamta nie uznała, ze należy sie tym zając, a mnie to trochę meczy.
Nie rozumiem stwierdzenia ze „ona takich rzeczy nie wykonuje” [emoji2356] przecież to tylko usg, sprawdzenie endo i pęcherzyków [emoji2368]
Na internecie czytałam, że do sprawdzenia tej owulacji potrzebny jest jakiś specjalny sprzęt. Może u niej go nie ma i dlatego powiedziała, że takich rzeczy nie robi 🤷‍♀️
 
reklama
Ani jednego, ani drugiego. Jak ostatnio chciałam od mojej Gin wyciągnąć dupka to dostałam bure[emoji28]
Echh ja dostałam na te plamienia [emoji2368] i dopiero teraz pomyślałam jak to się będzie miało do temperatury. Zapytam w piątek [emoji16]

Na internecie czytałam, że do sprawdzenia tej owulacji potrzebny jest jakiś specjalny sprzęt. Może u niej go nie ma i dlatego powiedziała, że takich rzeczy nie robi [emoji2368]
Usg dopochwowe się robi. No chyba, ze ma bardzo bardzo słaby sprzęt [emoji2368] nigdy nie robiła Ci takiego?
 
Do góry