reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Ja testów ciążowych tez nie robię [emoji16] nawet nie mam ani jednego w domu [emoji2368] ale testy owu robię i lubię. Pomogły mi trochę w weryfikowaniu kiedy mogę mieć owulacje, bo pojęcia nie miałam, ani jakichś wyjątkowych objawów ani nic, nawet nie byłam pewna czy owulacje mam [emoji2368] oczywiście testy owulacyjne nie zmieniają w żaden sposób naszego współżycia, bo i tak jest regularne i nie za rzadkie [emoji16] ale są tu dziewczyny, które testów owu nie stosują z zasady, jak maja regularne cykle, odpowiednia ilość śluzu to potrafią przewidzieć swoje dni płodne bez dodatkowej pomocy. Albo dlatego ze im nie wychodzą, a maja potwierdzone owulacje u ginekologa [emoji2368] mysle ze jest tu cały przekrój różnych dziewczyn [emoji3526]
Tak, kazdy ma jakies swoje pomysly na to wszytsko i rozne przezycia doswadczenia i tez choroby, takze i podejscie jest rozne. Najwazniejsze aby byly skutecznie te dzialania :D
 
reklama
Dziewczyny jakie macie doświadczenia z IO? Robiłam insulinę i glukozę i wskaźnik HOMA wyszedł mi 1,25. Czy jest się czym martwić. W internecie na jednych stronach piszą że norma jest poniżej 1 na innych że norma to do 2,5. Idzie zgłupieć czy coś dalej z tym robić.
 
Tak, kazdy ma jakies swoje pomysly na to wszytsko i rozne przezycia doswadczenia i tez choroby, takze i podejscie jest rozne. Najwazniejsze aby byly skutecznie te dzialania :D

Otóż to. Mimo różnic koniec końców łączy nas to samo pragnienie i po to tu jesteśmy, żeby się w tym wspierać i kibicować [emoji3526]
 
Zaburzenia hormonalne. Pęcherzyk jest wtedy "przetrwały" i może powodować torbiele 🤷‍♀️
A wiesz może jakie zaburzenia? Bo ja robiłam te podstawowe hormony i mam w normie raczej a też mam ciągle przerośnięte pęcherzyki i szybko rosną bo raz w 8 dc miałam już 23 mm a w kolejnym cyklu w 10 dc miałam ponad 28 mm.
 
Ale to chyba juz wina konkretnej pani ze nie wie. Tego sobie nie wyobrażam
Zupełnie nie 😅 taki program nawet na TLC był 😏 miały trochę nadwagi, nieregularne cykle, bądź @ przez 9 miesięcy. Żadnych objawów, i nagle trafiały do szpitala z bólami itp i okazywało się, że rodzą 🤷‍♀️ jedna była taka co myślała, że ma zatwardzenie i siedziała na ubikacji próbując coś z siebie wycisnąć, i urodziła dziecko 🤷‍♀️ Także serio serio 🙃
 
A wiesz może jakie zaburzenia? Bo ja robiłam te podstawowe hormony i mam w normie raczej a też mam ciągle przerośnięte pęcherzyki i szybko rosną bo raz w 8 dc miałam już 23 mm a w kolejnym cyklu w 10 dc miałam ponad 28 mm.
Spróbuj poczytać o zespole LUF, bo czasami tak lekarze diagnozują. Ale nie koniecznie musi to być to. Ciężko mi powiedzieć dlaczego na 100% bo niestety ginekologiem nie jestem 😉
 
Spróbuj poczytać o zespole LUF, bo czasami tak lekarze diagnozują. Ale nie koniecznie musi to być to. Ciężko mi powiedzieć dlaczego na 100% bo niestety ginekologiem nie jestem 😉
Ok ok rozumiem. Wiadomo ciężko przewidzieć. Szukałam kiedyś o tych przerastających pęcherzykach ale nie udało mi się nic znaleźć więc wpiszę tak jak napisałaś może pod tym hasłem więcej znajdę. Dzięki :)
 
reklama
Ale to chyba juz wina konkretnej pani ze nie wie. Tego sobie nie wyobrażam
Nie wszystkie kobiety się starają, niektore usłyszą, że nie mogą mieć nigdy dzieci, inne biorą antykoncepcję 🤷‍♀️ nie jest to wina kobiety, że nie wie 🤷‍♀️
Tu masz przykład z PL
 
Do góry