reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Właśnie po to kupiłam termometr [emoji23] bo ja nie miewam bolesnych owulacji, śluzu tez nie mam za dużo na zewnątrz żeby jednoznacznie go ocenić, wiec testy były najprostsza metoda na początek, ale teraz zwiększam level [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Prawidłowo. W końcu trza było wejść piętro wyżej i wyżej i wyżej aż będziemy pisały o kupach i zygach
 
To fakt. Jak czytam komentarze na forum powtórz betę po 48h żeby sprawdzić przyrost i to oznaczę że ciąża jest prawidłowa to szlak jasny trafia.

Jak się PJP też beta rośnie idealnie a ciąża jest nie prawidłowa [emoji2368]

W większości przypadków pewnie wszystko jest ok i po 48h prawidłowy przyrost wskazuje na dobry rozwój. Ale tyle się już naczytałam tu histori, ze w nic nie wierze [emoji23] ale jak zajdę pewnie se pykne betę, a co [emoji2368][emoji23]
 
W sumie tak ale ile lekarzy tyle opinii.

Ja ta panią doktor opuściłam po ostatniej wizycie, ale tu jej przyznam racje. Test owu to nie jest żadne medyczne badanie potwierdzające owulacje i to raczej fakt a nie czyjaś opinia. Na coś tam wskazuje i prawdopodobieństwo jest duże, ale wiele dziewczyn mówi o negatywnych testach owu i potwierdzonej owu u gina i na odwrót. Trzeba mieć to na uwadze robiąc jej [emoji6]
 
Te badania powinny być wykonane między 2 a 5dc a nie w środku cyklu. Jak pęcherzyk miał 18mm to i więcej jest hormonu luteinizujacego lh dlatego może taki stosunek lh do fsh wyszedł. Proponuję powtórzyć badania ale tak jak mówię między 2 a 5dc bo w środku cyklu mogą wyjść podwyższone i nie są moarodajne.
To tragedia :-( mieszkam w Niemczech dojeżdżam do gin. Tak naprawde tylko wtedy kiedy mogę sie wyrwać, wszystko idzie bardzo mozolnie. Mialam miec badanie na drożność jajowodów lecz przybyłam za późno (dt) pobrany został posiew i krew do badań by spr czy testosteron spadł od ost. czasu. Czyli zrobie te badania podczas krwawienia od 2-5 dc.
 
Dlaczego u was jak pęcherzyk ma 18 mm to owu za 3 dni, a u mnie też 18 mm rano i owu ma być jutro?? Właśnie zrobiłam test owu i testowa dużo ciemniejsza niż kontrolna czyli by wychodziło na to, co mówił mi dziś gin[emoji53]
 
Ostatnia edycja:
To tragedia :-( mieszkam w Niemczech dojeżdżam do gin. Tak naprawde tylko wtedy kiedy mogę sie wyrwać, wszystko idzie bardzo mozolnie. Mialam miec badanie na drożność jajowodów lecz przybyłam za późno (dt) pobrany został posiew i krew do badań by spr czy testosteron spadł od ost. czasu. Czyli zrobie te badania podczas krwawienia od 2-5 dc.
Ja też mieszkam w DE i u mnie w ogóle nie zrobię badań prywatnych. Do Pl nie zjadę jeszcze przez najbliższy rok. Na wszystko skierowanie.
 
reklama
A mi ginekolog powiedział, że na test owulacyjne mam w ogóle nie patrzeć. [emoji19]
Bo dla nich to żaden wyznacznik. Owszem możesz robić jeśli chcesz ale traktować je z przymrożeniem oka. A jeśli nie masz możliwości iść np na monitoring to 7-8 dni po pozytywnym teście owu możesz zbadać proga i masz pewność czy owu była czy nie.
 
Do góry