reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Dziewczyny mam pytanie, być może z czapy, a może całkiem niegłupie. Wypadają mi właśnie dni płodne (wspomagane aromkiem, acc, ovarinem), jesteśmy na urlopie i mamy w planie całodniowe wycieczki rowerowe. Czy to może przeszkodzić wędrówce jajeczka i zapłodnieniu? Totalnie nie wiem, niby warto się ruszać, ale jednak rower tam trochę uciska. Macie jakieś wiadomości co wspomaga/przeszkadza zapłodnieniu pod kątem ruchu? 🤷🧐🤔
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, być może z czapy, a może całkiem niegłupie. Wypadają mi właśnie dni płodne (wspomagane aromkiem, acc, ovarinem), jesteśmy na urlopie i mamy w planie całodniowe wycieczki rowerowe. Czy to może przeszkodzić wędrówce jajeczka i zapłodnieniu? Totalnie nie wiem, niby warto się ruszać, ale jednak rower tam trochę uciska. Macie jakieś wiadomości co wspomaga/przeszkadza zapłodnieniu pod kątem ruchu? 🤷🧐🤔
Z tego co mi wiadomo, żaden ruch nie przeszkadza... Wręcz zaleca się aktywność 🤷‍♀️
 
Ja w tym cyklu chyba pierwszy raz mialam bol jajnikow w dniu pozytywnego testu na owu. Bo nie przypominam sobie, zeby kiedykolwiek bolal mnie az tak mocno chociaz jeden jajnik przed owu [emoji85] nie wiem co to będzie... probuje sie nie nastawiac, ale juz fiksuje [emoji2356][emoji2356]
Ja też w tym cyklu miałam pierwszy raz w życiu straszny ból owulacyjny. Bolały mnie oba jajniki cały dzień. 14dc pozytywny test owu spadek temperatury 15dc ból całodniowy owulacyjny i wzrost temperatury. Stąd też wiem że owu była na 100% tego 15dc.
 
Ok, bo myślałam, że nagły spadek może zapowiadać owulację.
Noooo jak byś miała wszystko jak w zegarku i obserwowała się od dawna to pewne zależności na pewno zauważysz, ze owu się zbliża. Ale tak z doskoku to jest to nie możliwe.
Obserwuj sie, a w końcu to dostrzeżesz.
Ja np widzę, ze przed owu mam niska ale stała temperature, dodatkowo mam masę energii i jestem mega pozytywnie do wszystkiego nastawiona. - z reguły tak nie mam bo mam dużo problemów autoimmunologicznych i hormonalnych, które wpędzają mnie do łóżka i doprowadzają do depresyjnych stanów, po prostu nic mi się nie chce i ciagle czuje zmęczenie.
 
Dziewczyny mam pytanie, być może z czapy, a może całkiem niegłupie. Wypadają mi właśnie dni płodne (wspomagane aromkiem, acc, ovarinem), jesteśmy na urlopie i mamy w planie całodniowe wycieczki rowerowe. Czy to może przeszkodzić wędrówce jajeczka i zapłodnieniu? Totalnie nie wiem, niby warto się ruszać, ale jednak rower tam trochę uciska. Macie jakieś wiadomości co wspomaga/przeszkadza zapłodnieniu pod kątem ruchu? 🤷🧐🤔
Nie zaszkodzi! W jajowodzie są rzeski które trzymają jajeczko i je lekko przesuwają dalej. twój ruch i podskoki nie maja na to wpływu :)
 
Ja przed pierwsza ciąża nigdy nie odczuwałam bólu jajników, dopiero po porodzie zaczęłam odczuwać bóle owulacjne, na początku nie wiedziałam co mi jest 😜dopiero później gin mi powiedziała.. Teraz od kilku lat mam te bóle co miesiąc, dlatego to dla mnie żadna nowość ☺ile czasu bolal Cie jajnik? Jeden dzień czy więcej?
Kilka godzin w sumie :)
 
Ja też w tym cyklu miałam pierwszy raz w życiu straszny ból owulacyjny. Bolały mnie oba jajniki cały dzień. 14dc pozytywny test owu spadek temperatury 15dc ból całodniowy owulacyjny i wzrost temperatury. Stąd też wiem że owu była na 100% tego 15dc.
U mnie kilka h trwał ból, w sumie kilka min po pozytywnym tescie owu, wiec to tak jakby przed owulacja. A mi w sumie testy owu zawsze sie sprawdzaja. Kolezanka mi mowila, ze jej po clo tez bolaly. Ja juz sobie wmowilam, ze z dwoch jajnijow mi pecherzyki sie uwalniaja i ze beda blizniaki 😅😅 nadzieja matka glupich nie? 🤭
 
U mnie kilka h trwał ból, w sumie kilka min po pozytywnym tescie owu, wiec to tak jakby przed owulacja. A mi w sumie testy owu zawsze sie sprawdzaja. Kolezanka mi mowila, ze jej po clo tez bolaly. Ja juz sobie wmowilam, ze z dwoch jajnijow mi pecherzyki sie uwalniaja i ze beda blizniaki [emoji28][emoji28] nadzieja matka glupich nie? [emoji2960]
To może być tak u ciebie że masz test owu pozytywny i tego samego dnia parę godzin owu. Ja mam dzień po pozytywnym teście owulacje.

Mi się marzą bliźniaki [emoji16][emoji16]
Wiesz nadzieja matka glupich ale pamiętaj każda matka kocha swoje dzieci[emoji4][emoji4]
 
Słuchajcie dziewczyny ja mam takie pytanie , że w fazie lutealnej mamy jakieś objawy każdy wie, nawet facet 😄 ale czy zdarza wam się mieć uczucie takiej jakby ... ciężkiej macicy zaraz , bezpośrednio po końcu @? Czy zaraz na początku cykli zdarza wam się coś takiego?
 
reklama
Do góry