reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Spoko gadałam teraz przyjaciółka. Ona dostała od rodzinnego z kodem B na 2 tygodnie do wizyty u giną. I pojechała był pęcherzyki ciążowy tylko i założył kartę ciąży j wypiłam normalnie zwolnie [emoji4]
to szczerze powiedziawszy trafila na przychylnego jej ginekologa... karta ciazy to takie "potwierdzenie" ciazy i jest zakladana gdy uwidoczni sie zarodek z bijacym serduszkiem, bo wlasnie to potwierdza ciaze. sam pecherzyk, niestety jeszcze ciazy nie oznacza.
 
reklama
@Verona26 A jeśli coś pójdzie nie tak, to będziesz potem wszystkim chciała opowiadać, że byłaś w ciąży itd.? Wiem, że nie powinno się myśleć w taki sposób, ale sama wiesz, że różnie może być.

Ja poszłam do ginekologa dopiero w około 7-8 tc, było już serduszko i otrzymałam zaświadczenie, że ciąża rozwija się prawidłowo. Dopiero wtedy udałam się do dyrekcji powiadomić o ciąży.

Na Twoim miejscu, jeśli źle się czujesz, wzięłabym od lekarza rodzinnego zwykle zwolnienie do czasu wizyty u ginekologa.
 
No ja będę chodziła do tego samego bo jest najlepszy w okolicy [emoji4] Więc myślę że nie będzie problemu że zwolnieniem [emoji4]
to szczerze powiedziawszy trafila na przychylnego jej ginekologa... karta ciazy to takie "potwierdzenie" ciazy i jest zakladana gdy uwidoczni sie zarodek z bijacym serduszkiem, bo wlasnie to potwierdza ciaze. sam pecherzyk, niestety jeszcze ciazy nie oznacza.
 
Dodam jeszcze, że później i tak pracowałam jeszcze miesiąc, ale jednak złe samopoczucie dało mi w kość i poszłam na zwolnienie
 
Ja miałam pierwsze prenatalne i przez brzuch i dopochwowo bo mało było widać przez brzuch chyba przez łożysko na przedniej ścianie.
robia czesto wlasnie prenatalne dopochwowo i przez brzuch tak dla pewnosci bo czasem lozysko a czasem i dzidzius tak sie ulozy i nie chce wspolpracowac, hehe
 
A u mnie dzis 14 dc ale nic nie boli na owulacje wiec albo nie ma albo sie przesunela, boje sie ze nie ma i nie wiem czy zrobic tes owulacyjny od dzisiaj mam 5 narazie czekam na paczuszke z zapasem.
 
gratuluje wszystkim staraczkom którym się udało przez weekend zobaczyć 2 kreseczki :)

u mnie dzisiaj 2dc, także w tym miesiącu mężowi nie popuszcze- dużo sexu bo listopadówką chce być :D
Listopad- taki fajny przedświąteczny czas. Mój ulubiony [emoji846] chyba też się zapisze na listopad [emoji1787]
 
No ja będę chodziła do tego samego bo jest najlepszy w okolicy [emoji4] Więc myślę że nie będzie problemu że zwolnieniem [emoji4]
ja mimo wszystko bym poczekala ze zwolnieniem ciazowym... kochana roznie bywa. wszystkie zyczymy Ci tu jak najlepiej, ale uwierz mi, wiem z wlasnego doswiadczenia niestety, ze gdyby cokolwiek poszlo nie tak, latwiej zniesc sam fakt, ze sie nie udalo niz spojrzenia, gadanie i ludzka ciekawosc... jak lekarz uwidoczni serduszko, wtedy mozna spokojnie powiedziec w pracy i wziac zwolnienie juz z powodu ciazy a poki co, wiadomo, ze zrobisz jak bedziesz uwazac za sluszne, ale wstrzymalabym sie z mowieniem, zwlaszcza w pracy...
 
reklama
Do góry