reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Polecam iść na 10h czasami na 12 do pracy na pocztę! Idź na urząd gdzie musisz wszytko ogarnąć obsługiwać w między czasie wydawać odprawy, wydawać paczki i je przyjmować rozkładać na rejony, zapier... Z wiórkami z listami. Skąd wiesz jak się czuje? Zappytalas mi się? Nie!
Poza tym to nie wyzysk l4 tylko zwyczaje dbanie o siebie i dziecko! Nie będę poświęcać się pracy i pracodawcy do takiego stopnia by ryzykować życie mojego dziecka! Dla mnie teraz tylko to się liczy! Nic więcej!
Ale ona nie zyga, nie ma potwierdzonej ciąży. Nic, a nic.
Zygalam, bolał mnie brzuch, dzwigalam (pracowalam wtedy w InPost) i chodziłam do pracy. I nie było to powodem poronienia.

Dla mnie to po prostu wyzysk L4 i właśnie przez takie osoby pracodawcy nie chcą dawać umów o pracę kobieta w wieku rozrodczym lub dają umowy ale z głodowym wynagrodzeniem.
 
Wiesz ja już schizuje, tym bardziej że wszystkie mi tu pisały że może mi się zdarzyć wszystko, że to za wcześnie itd. Więc teraz przezywam podwójnie [emoji4]
nic Ci sie nie wydarzy!!! tzn wydarzy najpiekniejsza rzecz na swiecie... przejdziesz spokojne 9, no teraz juz 8 miesiecy ciazy, urodzisz cudownego, zdrowego dzidziusia i bedziesz zajebista mama!!! jak bedzie pobolewal brzucholek to zmieniaj pozycje, czesto pomaga. papieroskom podziekuj choc wiem jakie mega to trudne. palilam nalogowo 16 lat prawie. rzucilam tak po prostu, ze zlosci na siebie ze odmawiam sobie wielu rzeczy a wydaje na fajki. udalo sie :D i Tobie tez sie uda. nie moglabys miec lepszej motywacji niz to male ziarenko, ktore w Tobie sie rozwija!
 
chyba zle zrozumialas intencje Verony... ona chciala byc w porzadku z szefowa, to my doradzalysmy jej olac wszystko i zataic prawde, pojsc na zwolnienei bez informowania... a co do dziewczyn, ktorym sie wszystko nalezy w ciazy? moge wiedziec co masz na mysli? ja jestem z tych co uwazaja, ze i owszem, nalezy im sie extra przerwa, nalezy im sie zrozumienie bo moga miec dzien gdzie wszystko boli, wymiotuja... nalezy im sie pierwszenstwo w kolejce do badan bo moze taka kobieta odczuwac dyskomfort chocby przy tym, ze macica moze uciskac pecherz! a juz na pewno nalezy im sie to, zeby w pracy nie musialy dzwigac i nikt ich nie stresowal! ciaza to nie choroba ale stan wyjatkowy, w ktorym kobieta ma prawo czuc sie gorzej...
swoja droga nie uwazam, ze masz racje mowiac ze niektore dziewczyny donosza ciaze bo uwazaja ze im sie wszystko nalezy.... donoszenie ciazy zalezy w duzej mierze od organizmu kobiety. ja nie donosilam swojej pierwszej, poronilam w 6 tygodniu, a owszem, uwazalam, ze naleza mi sie jakies ulgi, czy to w pracy czy gdzie indziej... moze nie na etapie tak wczesnej ciazy ale z drugiej strony, od 6 tygodnia do 10 wymiotowalam tak, ze mi plomba w zebie sie rusza... oby Pan Bog dal, zeby udalo sie ta ciaze donosic szczesliwie.
Jak dla mnie lepiej na tym etapie nie mówić o ciąży bo potem pracodawcy mają swoją hipotezę na każdą kobietę w wieku rozrodczym
Wiem bo kilka firm nie dało mi pracy lub oferowało umowę zlecenie czy głodową pensje (chodź miałam kwalifikacje) tylko dlatego że boją się że za miesiąc że idę na L4 bo jestem w wieku rozrodczym i nie będą ryzykować .

Jak dla mnie L4 należy się ale jak zygasz jak kot i nie jesteś w stanie funkcjonować albo jak jesteś już w drugim trymestrze lub masz ciążę zagrożona. A nie na etapie formowania się zarodka
 
Ja nie mam jakiś dużo śluzu na zewnątrz ale za to w środku mam uczucie wilgoci i czasami czuję jakby moja pusia puszczała banki 🙈🙈🙈🙈😂😂😂😂😂 dziwne to i latam patrzeć czy @ nie ma 🙊
 
Kochana ja innej myśli nie dopuszczam! Tylko myśleć pozytywnie! Moja kumpela zrobiła dokładnie tak samo. WzięłaL4 od rodzinnego od razu z powodu ciąży później ginekolog. I nie było żadnych komplikacji wszystko było w porządku [emoji4] Urodziła zdrowego chłopca który już ma 7 miesięcy [emoji4]
nic Ci sie nie wydarzy!!! tzn wydarzy najpiekniejsza rzecz na swiecie... przejdziesz spokojne 9, no teraz juz 8 miesiecy ciazy, urodzisz cudownego, zdrowego dzidziusia i bedziesz zajebista mama!!! jak bedzie pobolewal brzucholek to zmieniaj pozycje, czesto pomaga. papieroskom podziekuj choc wiem jakie mega to trudne. palilam nalogowo 16 lat prawie. rzucilam tak po prostu, ze zlosci na siebie ze odmawiam sobie wielu rzeczy a wydaje na fajki. udalo sie :D i Tobie tez sie uda. nie moglabys miec lepszej motywacji niz to male ziarenko, ktore w Tobie sie rozwija!
 
reklama
Kurde Maruffka coś mnie ominęło? Przyznaje nie przeczytałam wszystkich postów bo mnie dałabym rady [emoji23][emoji23][emoji23]
Ja nie mam jakiś dużo śluzu na zewnątrz ale za to w środku mam uczucie wilgoci i czasami czuję jakby moja pusia puszczała banki [emoji85][emoji85][emoji85][emoji85][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] dziwne to i latam patrzeć czy @ nie ma [emoji87]
 
Do góry