reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Ja mam jeszcze trochę czasu bp moja umów jest do listopada więc mam nadzieję że do tego czasu zajde [emoji4]
Umowa musi obejmować skończony 12 tydzien ciąży. Tj jest umowa kończy się 3 kwietnia to 12 tc musi się skończyć 3 kwietnia najpozniej.

W innej sytuacji to dobra wola pracodawcy.
 
reklama
Umowa musi obejmować skończony 12 tydzien ciąży. Tj jest umowa kończy się 3 kwietnia to 12 tc musi się skończyć 3 kwietnia najpozniej.

W innej sytuacji to dobra wola pracodawcy.

Właśnie tak mi się wydawało :( No to u mnie to będzie "wola" pracodawcy :O

A co jak ktoś siedzi na L4? W trakcie mu przedłużają umowe (bo zwolnić chyba nie mogą-umowe miałam na okres 2lat) i potem idę na L4 na ciąże to mogłby to tak przejść? :D
 
Nie, rejestratorką medyczną. To na mnie w 1 kolejności plują i smarczą xD. Wiesz fajnie jest póki jest, ale pod koniec zeszłego roku borykaliśmy się w pracy z odrą. Może gdyby nie szczepienie to byłabym w stanie takim jak moi koledzy... Miesiąc się kurowali przez 1 dziecko... które mialo rodziców antyszczepionkowych (bez urazy dla nikogo)
Już myślałam, że przybijemy piątki :) to rzeczywiście jesteś w pierwszej linii.
 
Mi się wydaje ze jest taka że jesteś na L4 kończy się umowa i wszystko Ale jest coś takiego że możesz dalej chorować i wtedy zwolnienia dostarcza się do ZUSu.
Właśnie tak mi się wydawało :( No to u mnie to będzie "wola" pracodawcy :O

A co jak ktoś siedzi na L4? W trakcie mu przedłużają umowe (bo zwolnić chyba nie mogą-umowe miałam na okres 2lat) i potem idę na L4 na ciąże to mogłby to tak przejść? :D
 
Widzę, że nie ma dobrego rozwiązania ani nic by obejść to nasze głupie prawo!

Dzięki za wszystkie informacje.

Jutro beta. Podpytam panią pigułe na kolanach czy nie będzie wyniku jutro 😅 😅 Chłop ostro czeka do końca miesiąca - może i dobrze, żę tak myśli, nie będzie się niepotrzebnie dodatkowo wkurzał :D
 
Właśnie tak mi się wydawało :( No to u mnie to będzie "wola" pracodawcy :O

A co jak ktoś siedzi na L4? W trakcie mu przedłużają umowe (bo zwolnić chyba nie mogą-umowe miałam na okres 2lat) i potem idę na L4 na ciąże to mogłby to tak przejść? :D
Po miesiącu l4 pracodawca i tak za Ciebie nie płaci tylko Zus. Warto pogadać wowczas z pracodawcą ... wiem jedno to są newralgiczne sprawy i wiele zależy od szefa oraz jego/jej nastawienia🙏😇 wielu różnie interpretuje przepisy
 
Po miesiącu l4 pracodawca i tak za Ciebie nie płaci tylko Zus. Warto pogadać wowczas z pracodawcą ... wiem jedno to są newralgiczne sprawy i wiele zależy od szefa oraz jego/jej nastawienia🙏😇 wielu różnie interpretuje przepisy
Edit: powrót choćby na jeden dzień po tym okresie wraz z orzeczeniem lekarskim skuktuje tym iż pracodawca płaci za Ciebie Zus i inne składki. Wtedy ciężko negocjować😬
 
reklama
Do góry