reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

a to nie

a to nie jest tak, ze bedac na umowie na czas okreslony i zachodzac w ciaze, umowa automatycznie zostaje przedluzona do nia porodu? a pozniej zus wyplaca macierzynskie... ja jestem w takiej sytuacji wlasnie, zaszlam w ciaze bedac na umowie probnej, przedluzona zostala do dnia porodu, pozniej mam skladac papiery o wyplate zasilku macierzynskiego z zus.

Zasiłek tak ale to jakieś 1000 zł to już nie jest jak przy umowie na czas nieokreślony.
 
reklama
1 trymestr ale czytam wlasnie, ze prawo pracy troche to precyzuje, bo faktycznie pracodawca nie musi przedluzyc umowy choc moze to zrobic z wlasnej woli ale nadal przysluguje Ci prawo do zasilku chorobowego a anstepnie do zasilku macierzynskiego z zus wiec w sumie to na jedno wychodzi... czyli L4 do dnia porodu a pozniej macierzysnkie z zusu.
Dokładnie!:) lekarz nie musi założyć karty ciąży na której przysługuje 100% płatne zwolnienie l4. Może aż do założenia tej karty wydać zwykłe zwolnienie płatne 80%. Sądzę że to kwestia lekarza i oczywiście przedstawienia sytuacji w jakiej człowiek się znajduje. Choć chyba od 8go tygodnia zakładają wszystkim tą karte🤔🤔🤔
 
Nie mam już aplikacji to nie mogę sprawdzić co ona mówi, ale krwawienie z odstawienia miałam 26 grudnia, nie wiem jak to policzyć:(
Jakoś tydzień temu z samego rana jak wstałam, to miałam plamienie, dużo śluzu, na początku z krwią, później na brązowo i bez żadnego bólu. Kompletnie tego nie rozumiem, co to mogło być?
To jesteś w 23dc, bo ja tez krwawienie z odstawienia dostałam 26ego grudnia! :) i planuje testować w sobote 25ego, bo obstawiam, ze owulacja była 14ego stycznia
 
Kumpela moja jak zaszlam poszła na bete wyszła pozytywna i do rodzinnego od razu po L4. Dostała na 2 tyg A później jak była już u gina to dał dalsze
emoji4.png
To też jakieś rozwiązanie
emoji4.png
Zasiłek tak ale to jakieś 1000 zł to już nie jest jak przy umowie na czas nieokreślony.

Kobieta ma prawo wyboru teraz ale trzeba zglosić to pracodawcy dość wcześnie jak chce dokonać podziału. Może to być 100% wynagrodzenia podczas urlopu macierzyńskiego i 60% podczas rodzicielskiego lub też 80% przez całość. Zaległy urlop podcza ciąży oczywiście też podlega negocjacjom. Z reguły można go wykorzystać, może też być wypłacony.
 
reklama
Ciężko będzie nic nie mówić jak mam prace na noce i po 12 h (a prawo pracy przewiduje 8 h). Jeszcze mam narażenie na różne zakażenia wirusowe i bakteryjne... także zarazić się czymś to moment... Jeszcze 80% chorych w pracy wiadomo, jakiś wirus grasuje cuś.

No w poniedziałek będę myśleć nad tym tematem, jeżeli wszystko pójdzie na +
Jesteś pielęgniarką?
 
Do góry