reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Ja mam dzisiaj 20 dc i wlansie mnie coś kluje po stronie gdzie była cp także też sobie coś już wkrecam ;(

@Mrufka®®® A pamiętasz czy przed miesiączka czułaś jakieś kłucie wlansie po tej lewej stronie?
Zastanawiam się czy czuć implamtacje ciąży pozamacicznej bo że swojej nie pamiętam bo było to rok temu .

Dziewczyny które czyli ból implantacyjny jak bysfi3 go opisaly ?
Ja nie miałam takiego bólu 🤷🏼‍♀️ Jedyne co sobie przypominam to 9 dpo miałam tzw. lekką głowę i jakby nie było grawitacji jak chodziłam. Podejrzewam, że to raczej była pierwsza reakcja mojego organizmu już po implantacji. Tak to nic nie zauważyłam 🤷🏼‍♀️ Przy zdrowej ciąży oczywiście.
 
Betę trzeba robić kochana w odstępie 48 lub 72 h. Robienie jej w innych losowych odstępach czasu nie pokaże czy ciąża rozwija się prawidłowo. Samo mieszczenie się wyniku w normach o niczym niestety nie świadczy.
No ja niestety nie mam możliwości robienia w takich odstępach ponieważ na wyniki się długo czeka. Więc sugeruje się podanymi normami póki co. Wizyta już jutro. Denerwuje się
 
No ja niestety nie mam możliwości robienia w takich odstępach ponieważ na wyniki się długo czeka. Więc sugeruje się podanymi normami póki co. Wizyta już jutro. Denerwuje się
To nie rób kochana po prostu, bo nie jest to żadnym obowiązkiem. Albo zrób drugi pomiar już bez wyników pierwszego i czekaj na obydwa na raz jeśli będziesz musiała. Ale sprawdzanie bety nie jest obowiązkiem, prawidłowy rozwój ciąży może sprawdzać sam ginekolog :)
 
To nie rób kochana po prostu, bo nie jest to żadnym obowiązkiem. Albo zrób drugi pomiar już bez wyników pierwszego i czekaj na obydwa na raz jeśli będziesz musiała. Ale sprawdzanie bety nie jest obowiązkiem, prawidłowy rozwój ciąży może sprawdzać sam ginekolog :)
Jutro będę miała wynik drugiej bety I tsh akurat przed wizytą u lekarza. Zobaczymy
 
reklama
Dziękuję za pocieszenie 😘 i gratuluję! Liczę że wizyta w przyszłym tygodniu rozwieje wszystkie wątpliwości i może jakaś lekka stymulacja pomoże.
U mnie wystarczyła terapia duphastonem w ostatniej fazie cyklu, metformina 3x1 500 mg i suplementy :) Dodatkowo oczywiście euthyrox na wyregulowanie TSH poniżej 2,5. Trzymam kciuki! PCOS to nie wyrok :) Jako że to zespół chorób, to sama diagnoza nie przekreśla szans na zdrową i szybką ciążę :) Wszystko zależy od tego co się składa na to PCOS. Ja np. tylko raz w życiu miałam torbiele, które same pękły. PCOS jest też możliwe bez torbieli. Z torbielami wiadomo troszkę trudniej. Trzeba tez na pewno ustalić co jest nie tak i to leczyć :) Badania hormonalne miałam mega rozwalone, 1,5 roku bez @, stosunek LH do FSH powyżej 1,5 testosteron podwyższony, prolaktyna też, trądzik, łysienie androgenowe i masa innych rzeczy. Metformina i duphaston wyregulowały cykle i hormony same wróciły do normy, podobnie jak organizm i @ :) Przestałam miec stany depresyjne. A śluz najbardziej płodny wrócił mi po pół roku od wdrożenia nowego leczenia (nowych dawek + duphaston). To było w sierpniu 2019 a w styczniu 2020 się udało :) wcześniej „leczono” mnie antykoncepcją. Od listopada 2018 zaczęliśmy leczenie pro ciążowe. Także nie taki zły czas zajścia jak na PCOS :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry