reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

U mnie wystarczyła terapia duphastonem w ostatniej fazie cyklu, metformina 3x1 500 mg i suplementy :) Dodatkowo oczywiście euthyrox na wyregulowanie TSH poniżej 2,5. Trzymam kciuki! PCOS to nie wyrok :) Jako że to zespół chorób, to sama diagnoza nie przekreśla szans na zdrową i szybką ciążę :) Wszystko zależy od tego co się składa na to PCOS. Ja np. tylko raz w życiu miałam torbiele, które same pękły. PCOS jest też możliwe bez torbieli. Z torbielami wiadomo troszkę trudniej. Trzeba tez na pewno ustalić co jest nie tak i to leczyć :) Badania hormonalne miałam mega rozwalone, 1,5 roku bez @, stosunek LH do FSH powyżej 1,5 testosteron podwyższony, prolaktyna też, trądzik, łysienie androgenowe i masa innych rzeczy. Metformina i duphaston wyregulowały cykle i hormony same wróciły do normy, podobnie jak organizm i @ :) Przestałam miec stany depresyjne. A śluz najbardziej płodny wrócił mi po pół roku od wdrożenia nowego leczenia (nowych dawek + duphaston). To było w sierpniu 2019 a w styczniu 2020 się udało :) wcześniej „leczono” mnie antykoncepcją. Od listopada 2018 zaczęliśmy leczenie pro ciążowe. Także nie taki zły czas zajścia jak na PCOS :D
Dam znać co powie lekarz po wizycie. U mnie wszystko się posypało po poronieniu, wcześniej cykle 28 dniowe, regularne, potwierdzona owulacja. Udało się zajść w ciążę w 4 miesiącu starań. Niestety okazało się w 8tc że jajo jest puste. Po poronieniu pierwsza @ wywoływana tabletkami antykoncepcyjnymi -51 dc. Drugi cykl 43 dni, jakoś samo przyszło, ale cykl bezowulacyjny. Kolejny też bez owulacji i trwał 48 dni z tym że od 38 dc brałam Duphaston na wywołanie. Także same przeboje mam od stycznia. Mam nadzieję że w końcu to następne pół roku tego niezbyt szczęśliwego 2020 roku będzie bardziej optymistyczne.
O dziwo tylko androstedion wyszedł w górnej granicy normy, żadnego łysienia, czy nadwagi jakiejś strasznej. Raczej BMI mam w normie. Jedyne co to męczy mnie trądzik, a raczej takie podskórne pryszcze. Co pewnie też ma coś wspólnego z tymi wszystkimi zawirowaniami.
 
reklama
Beta 3300... Dostałam skierowanie do szpitala :(

O cholera :(

Oby to nie była ... cp...

MI przy cp właśnie beta nie przyrastała :(

Jeju oby to się okazało jakiś głupi krwiak i tyle. Dobrze, że pojechałaś na IP. Zbadają Cie i się wyjaśni.

Przykro mi bardzo z takiego obiegu sprawy. To wszystko jest takie niesprawiedlie...

Dużo siły dla Ciebie!!

:(
 
Hejka ❤️
Kurde dziewczyny myślicie, że już może być blisko owu? Dopiero 11 dc w zeszłym cyklu dwie krechy pojawiły się dopiero w 20.. A tu już zaczyna się różowić. Powalone mam te cykle... 🤔🤔
 

Załączniki

  • IMG_20200617_210257.jpg
    IMG_20200617_210257.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 76
Dam znać co powie lekarz po wizycie. U mnie wszystko się posypało po poronieniu, wcześniej cykle 28 dniowe, regularne, potwierdzona owulacja. Udało się zajść w ciążę w 4 miesiącu starań. Niestety okazało się w 8tc że jajo jest puste. Po poronieniu pierwsza @ wywoływana tabletkami antykoncepcyjnymi -51 dc. Drugi cykl 43 dni, jakoś samo przyszło, ale cykl bezowulacyjny. Kolejny też bez owulacji i trwał 48 dni z tym że od 38 dc brałam Duphaston na wywołanie. Także same przeboje mam od stycznia. Mam nadzieję że w końcu to następne pół roku tego niezbyt szczęśliwego 2020 roku będzie bardziej optymistyczne.
O dziwo tylko androstedion wyszedł w górnej granicy normy, żadnego łysienia, czy nadwagi jakiejś strasznej. Raczej BMI mam w normie. Jedyne co to męczy mnie trądzik, a raczej takie podskórne pryszcze. Co pewnie też ma coś wspólnego z tymi wszystkimi zawirowaniami.
Może to wszystko przejściowe zawirowania kochana, tak jak u mnie, dostaniesz leki i wszystko się unormuje 😘
 
Dlatego ja na własną rękę nie robię żadnych badań mimo że tutaj wiele polecają [emoji6]
Ja zrobilam amh bo jeden lekarz mi zlecil
Pokazałam drugiemu a on się pyta co wiem z tego badania ja ze ja nie wiem
Nic to on jest lekarzem a on odpowiada ze jemu to tez nie daje żadnej informacji i straciłam tylko kasę na badanie. I bądź tu mądry i pisz wiersze
 
reklama
Do góry