reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Cześć dziewczyny [emoji4] u nas mniej pozytywne wieści Igor ma dużą wadę wzroku najprawdopodobniej z taką już się urodził, a odziedziczył ją po mnie, gdyby nie to, że minimalnie zacząć zezowac co widziałam tylko Ja i później mąż to długo jeszcze byśmy nie widzieli eh
Kamila karm jak wam tak dobrze :)) KP nie powoduje zwiększonego ryzyka próchnicy jak mm, ja podaję w nocy mm, może i bym chciała już odstawić bo zęby bo jest już duży, ale jak on w dzień wszystko je w biegu, a w nocy ewidentnie ta butelka go uspokaja to nie mam sumienia [emoji85] no i ja muszę brać pod uwagę, że on ma bardzo dużo alergii, a mm poniekąd załatwia sprawę z dostarczaniem białka i witamin (tak jest prościej umówmy się) [emoji1745]
Igor zrobił się totalną przylepka mamusi nawet w nocy nie chce wracać do siebie tylko się wtula glizda mała :)
received_438641173974899.jpeg
 
reklama
Cześć dziewczyny [emoji4] u nas mniej pozytywne wieści Igor ma dużą wadę wzroku najprawdopodobniej z taką już się urodził, a odziedziczył ją po mnie, gdyby nie to, że minimalnie zacząć zezowac co widziałam tylko Ja i później mąż to długo jeszcze byśmy nie widzieli eh
Kamila karm jak wam tak dobrze :)) KP nie powoduje zwiększonego ryzyka próchnicy jak mm, ja podaję w nocy mm, może i bym chciała już odstawić bo zęby bo jest już duży, ale jak on w dzień wszystko je w biegu, a w nocy ewidentnie ta butelka go uspokaja to nie mam sumienia [emoji85] no i ja muszę brać pod uwagę, że on ma bardzo dużo alergii, a mm poniekąd załatwia sprawę z dostarczaniem białka i witamin (tak jest prościej umówmy się) [emoji1745]
Igor zrobił się totalną przylepka mamusi nawet w nocy nie chce wracać do siebie tylko się wtula glizda mała :) Zobacz załącznik 1230035
Jaki dorosły na tym zdjęciu :D My nadal nie byliśmy u okulisty, ale czas się wybrać. Jak samo badanie u tak małego dziecka wygląda ?
Chciałam całkowicie już odstawić mm, ale trzyma mnie przy tym ta jej anemia. Także 2 butelki na dzień pije. Z alergiami to jest ciężka sprawa, a czy testy wychodzą już w takim wieku ?
 
Jaki dorosły na tym zdjęciu :D My nadal nie byliśmy u okulisty, ale czas się wybrać. Jak samo badanie u tak małego dziecka wygląda ?
Chciałam całkowicie już odstawić mm, ale trzyma mnie przy tym ta jej anemia. Także 2 butelki na dzień pije. Z alergiami to jest ciężka sprawa, a czy testy wychodzą już w takim wieku ?
Hehe tak mały dorosły :) zależy jak do lekarzy podchodzi dziecko, Igor na widok białego fartucha wpada w szał, ale nie mogę powiedzieć bo okulista naprawdę się starała i próbowała go przekonać do siebie, ale niestety skończyło się na krzyku, wyrywaniu i trzymaniu na siłę przeze mnie i pielęgniarkę, ale nie było wyjścia, ja też nie będę jeździć 5 razy z myślą, że może w końcu uda się zbadać bez wyrywania, a mam tam ponad 120 km [emoji1745] ale tak to bardzo fajnie, kazała spojrzeć mu w lornetkę zobaczyć tulipana, ale jak lornetka zbliżyła się do oczu to zaraz odpychał, ogólnie warto znaleźć klinikę, która ma sprzęt do badania dzieci :)
 
Liczba nie wiesz o czym mówisz pisząc, że w tym wieku już spokojnie można zastąpić mleka wodą. Nie nie można wytłumaczyć bo i tak bedzu histeria. Raz, że zaburzasz rutynę, dziecko zmęczone, prawdopodobnie głodne bo organizm sam się domaga, nie zna innej metody zasypiania itd nie widzę nic dziwnego w karmieniu piersią nawet do 4 roku życia. Czasem to trudne dla matki czasami dla dziecka i nie ma co porównywać bo każdy jest inny i ma inne potrzeby.
Lenę skończyłam karmić jakos po 1.5 roku bo zaszłam w drugą ciążę i sutki strasznie bolały, Jasia też jakoś na 1.5 roku on akurat odstawił się sam. Żadnemu nie dawałam mam później. Piją mleko, jogurty i jedzą wszystko więc sensu nie widzę. Ale to też każdy sam musi decyzję podjąć
 
Cześć dziewczyny [emoji4] u nas mniej pozytywne wieści Igor ma dużą wadę wzroku najprawdopodobniej z taką już się urodził, a odziedziczył ją po mnie, gdyby nie to, że minimalnie zacząć zezowac co widziałam tylko Ja i później mąż to długo jeszcze byśmy nie widzieli eh
Kamila karm jak wam tak dobrze :)) KP nie powoduje zwiększonego ryzyka próchnicy jak mm, ja podaję w nocy mm, może i bym chciała już odstawić bo zęby bo jest już duży, ale jak on w dzień wszystko je w biegu, a w nocy ewidentnie ta butelka go uspokaja to nie mam sumienia [emoji85] no i ja muszę brać pod uwagę, że on ma bardzo dużo alergii, a mm poniekąd załatwia sprawę z dostarczaniem białka i witamin (tak jest prościej umówmy się) [emoji1745]
Igor zrobił się totalną przylepka mamusi nawet w nocy nie chce wracać do siebie tylko się wtula glizda mała :) Zobacz załącznik 1230035
Duży chłopak już się zrobił [emoji3590][emoji3590][emoji3590]


Kurcze i co z tą wadą? Jak duża jest?
 
Liczba nie wiesz o czym mówisz pisząc, że w tym wieku już spokojnie można zastąpić mleka wodą. Nie nie można wytłumaczyć bo i tak bedzu histeria. Raz, że zaburzasz rutynę, dziecko zmęczone, prawdopodobnie głodne bo organizm sam się domaga, nie zna innej metody zasypiania itd nie widzę nic dziwnego w karmieniu piersią nawet do 4 roku życia. Czasem to trudne dla matki czasami dla dziecka i nie ma co porównywać bo każdy jest inny i ma inne potrzeby.
Lenę skończyłam karmić jakos po 1.5 roku bo zaszłam w drugą ciążę i sutki strasznie bolały, Jasia też jakoś na 1.5 roku on akurat odstawił się sam. Żadnemu nie dawałam mam później. Piją mleko, jogurty i jedzą wszystko więc sensu nie widzę. Ale to też każdy sam musi decyzję podjąć
Dlatego cały czas wspominam o różnicy w metodzie karmienia. Przy butli nigdy nie doświadczyłam nocnej histerii, może stąd wynika moje niezrozumienie.
Sądzę, że to szybko nadrobię przy próbie pozbycia się smoczka :p pierś jest nie tylko jedzeniem lecz też uspokajaczem, więc uważam że właśnie przez to przy kp jest dużo ciężej.

Co do utrzymywania mm pediatra zalecił to zamiast actiferolu po którym były brzuchowe cyrki. Coś tam tego zalaza zawsze będzie więcej.

Kiedy zaszlas w ciążę to jak odstawiłas bez zaburzania tej rutyny ?
 
Zaszłam w ciążę podczas kp to była typowa wpadka, Lena już wtedy tylko cycka w nocy piła i jak odstawiłam to histeria była kilka dni. Wstyd się przyznać, ale ratowałam się w nocy bajkami na telefonie. Odwracało to jej uwagę uspokajała się i zasypiała. Jasiu jakoś tak sam , ja przestałam dawać a on się domagać i tyle . Za to nigdy smoczka nie dawałam ani jednemu ani drugiemu
 
Musiałam odstawić bo ona wtedy budziła się co godzinę na cyca, ja w drugiej ciąży, cycki bolące koszmar. Zrobiłam bilans zysków i strat i stwierdziłam, że dla mojego zdrowia muszę odstawić. Dobre było to, że ona już chyba po 2 dniach zaczęła przesypiać noce.... Aa i mi się przypomniało, że wtedy zakładałam takie sportowe staniki i mówiłam, że cycusie są chore więc na wieczór było spoko, a w nocy histeria
 
Co do porodów dziewczyny to ja bylam bardzo anty CC. Cala ciaze balam sie ze tak może sie skonczyc.. i ze wpadne w depresje na samo haslo cesarka.. Jule urodzilam SN i ruszył sam porod ale byl wspomagany oksy...
Filipek nie chcial ruszyc.. mialam dowcipnie tą globulkę, mialam foleya i na koniec oksy.
9cm rozwarcia i decyzja o cc bo malemu tetno lecialo. Bylam najszczęśliwsza ze koniec bolu i ze dziecko zaraz bezpiecznie przyjdzie na swiat.
Często mowimy ze czegoś nie chcemy ale jesli od tego zalezy czyjes zycie to zmieniamy swoje podejście.


@paulina1994 jaką wadę ma Igorek? Moze odziedziczyl po Tobie albo to wynik wcześniactwa.
Mojej brstowej syn wczesniak miał +6. Nosi okulary do dzis ale juz troche sie koryguje i zmniejsza wada.
 
reklama
Musiałam odstawić bo ona wtedy budziła się co godzinę na cyca, ja w drugiej ciąży, cycki bolące koszmar. Zrobiłam bilans zysków i strat i stwierdziłam, że dla mojego zdrowia muszę odstawić. Dobre było to, że ona już chyba po 2 dniach zaczęła przesypiać noce.... Aa i mi się przypomniało, że wtedy zakładałam takie sportowe staniki i mówiłam, że cycusie są chore więc na wieczór było spoko, a w nocy histeria
Czyli jednak bez mleka przeżyli :p mają się dobrze, spali całe noce. Nie zastępowałas mm więc jedzenia też nie po tych kilku dniach nie domagali. Było ciężko, ale wyszło na plus dla was wszystkich.
Szczerze mówiąc jak czytam pobudki co godzinę to mnie przechodzi dreszcz. Musicie być mega silne.

A czy przy kp odstawienie karmienia w nocy musi się równać zawsze z zakończeniem karmienia ? Bo ja chyba w ten sposób też nie pomyślałam, a może to właśnie tak jest i dlatego trzeba to w nocy karmic jeśli nie chce się z piersi rezygnowac?
 
Ostatnia edycja:
Do góry