reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Paulina w ciazy na usg nic nie bylo widac. Dziecko mialo byc zdrowe tylko z niska waga urodzeniowa. Do konca slyszalam ze pewnie dziecko male po mnie bo i przeplywy byly prawidlowe. No ale jednak w naszym przypadku hipotrofia byla konsekwencja czegos. Po urodzeniu zauwazyli male cechy dysmorficzne jak pojedyncze bruzdy zgieciowe u dloni, na tamten moment mowili tez o nizej osadzonych uszach i mniejszej niz przecietnie zuchwie (co do uszu raczej ma na normalnej wysokosci jednak a zuchwe ma mala ale ciezko stwierdzic czy to nie poprostu efekt drobnej twarzy). Potem doszlo jeszcze kilka malych cech. Ogolnie ja bym tego nie zauwazyla, nie wyglada na pierwszy rzut oka jak dziecko czyms obciazone. Ale niestety jest. Dopiero jak weszlam glebiej w temat to tez zaczelam pewne rzeczy widziec.
Kurcze bo to trochę tak jest, że jak człowiek zainteresuje się tematem to zaraz widzi nieprawidłowości, ja jednak trzymam kciuki żeby te badania wyszły prawidłowo trzeba do końca wierzyć, a może rzeczywiście to kwestia urody ? Tak czy inaczej mam nadzieję, że jeśli się potwierdzi to nie będzie to żadna poważna wada rzutującą na przyszłość ! Musisz myśleć pozytywnie ja nigdy nie zwątpiłam w mojego wcześniaka, a też wokół niego umierały dzieci czasami w podobnej sytuacji jak mój mały, ale ja nie dopuszczałam do siebie żadnych negatywnych myśli, nawet jak mi przynosili książki o wcześniactwie to ich nie czytałam, stwierdziłam, że nie będę się niepotrzebnie nakręcać, a i tak wpływu na to nie mam żadnego, na chwilę obecną Igor rozwija się prawidłowo i wierzę, że już tak zostanie, a za chwilę zapomnę o wcześniactwie i ty też musisz tak myśleć o swoim małym wojowniku :* jeżeli to nie będzie zbyt prywatne to odezwij się jak dostaniecie wyniki badań, będę o was myśleć :*
 
reklama
Cześć dziewczyny [emoji41] u nas dziś stuknelo 5miesiecy [emoji33] ale zleciało strasznie...
Wczoraj mieliśmy pierwsze podejście do rozszerzania diety i chyba nawet smakowało [emoji16]
IMG_20191102_103852.jpeg
IMG_20191102_072434.jpeg
 
Paulina odezwe sie na pewno. Tez mam nadzieje ze jakos to bedzie, ze ta wada nie zarzutuje tragicznie na jego zyciu. Boje sie wynikow ale jeszcze bardziej boje sie niewiadomej. Niestety to ze cos ma jest pewne na 100%. Pytalam naszej genetyk co jesli i te badania nie wykaza co to za choroba, powiedziala ze w takim przypadku pozostaje juz tylko diagnozowanie wieloletnie, na podstawie dochodzacych rzeczy w czasie.
A to moj maluszek, ponad 6 miesiecy i nadal 60 cm :)
PicsArt_10-18-01.16.59.jpeg
 
Paulina odezwe sie na pewno. Tez mam nadzieje ze jakos to bedzie, ze ta wada nie zarzutuje tragicznie na jego zyciu. Boje sie wynikow ale jeszcze bardziej boje sie niewiadomej. Niestety to ze cos ma jest pewne na 100%. Pytalam naszej genetyk co jesli i te badania nie wykaza co to za choroba, powiedziala ze w takim przypadku pozostaje juz tylko diagnozowanie wieloletnie, na podstawie dochodzacych rzeczy w czasie.
A to moj maluszek, ponad 6 miesiecy i nadal 60 cm :) Zobacz załącznik 1040853

Śliczny misiek [emoji170][emoji170][emoji170]
 
Wiktorka nie jeszcze. Ma obnizone napiecie miesniowe no i przez to ze wagowo i wzrostowo jest calkiem pod siatkami a glowke ma normalnych rozmiarow jest mu ciezko ja dzwigac i nawet jak lezy na brzuchu to krotko glowke utrzymuje bo mu ciazy. Tym akurat sie nie przejmuje, nie liczy sie dla mnie jak szybko zacznie siadac, raczkowac czy chodzic, wazne zeby kiedys zaczal :) narazie opanowal przewroty na brzuch i na plecy. I tak jest dzielny... po tym co przeszedl od urodzenia, bo urodzil sie bez oddechu, byl intubowany, dostal 5pkt tylko- i tak jest naprawde dobrze.
 
Paulina odezwe sie na pewno. Tez mam nadzieje ze jakos to bedzie, ze ta wada nie zarzutuje tragicznie na jego zyciu. Boje sie wynikow ale jeszcze bardziej boje sie niewiadomej. Niestety to ze cos ma jest pewne na 100%. Pytalam naszej genetyk co jesli i te badania nie wykaza co to za choroba, powiedziala ze w takim przypadku pozostaje juz tylko diagnozowanie wieloletnie, na podstawie dochodzacych rzeczy w czasie.
A to moj maluszek, ponad 6 miesiecy i nadal 60 cm :) Zobacz załącznik 1040853
Jejku jaki słodziak [emoji3590] nigdy bym nie zwróciła uwagi, że macie jakiekolwiek nieprawidłowości, nawet wiedząc na co ewentualnie mam patrzeć dla mnie to kwestia urody, ale zdaje sobie sprawę, że lekarze mają doświadczenie, każdy się boi o swoje dziecko, a w takich sytuacjach boisz się milion razy, przytulam mocno i trzymam kciuki za synka :) jak ma na imię ? :)
 
Wiktorka nie jeszcze. Ma obnizone napiecie miesniowe no i przez to ze wagowo i wzrostowo jest calkiem pod siatkami a glowke ma normalnych rozmiarow jest mu ciezko ja dzwigac i nawet jak lezy na brzuchu to krotko glowke utrzymuje bo mu ciazy. Tym akurat sie nie przejmuje, nie liczy sie dla mnie jak szybko zacznie siadac, raczkowac czy chodzic, wazne zeby kiedys zaczal :) narazie opanowal przewroty na brzuch i na plecy. I tak jest dzielny... po tym co przeszedl od urodzenia, bo urodzil sie bez oddechu, byl intubowany, dostal 5pkt tylko- i tak jest naprawde dobrze.
A ile waży malec ? Hipotrofikow biorą zwykłą siatką centylowa ? W szoku jestem, mój mały aktualnie też ma 61 cm i waży 5,5 kg, urodził się 43 cm i 1820 więc to chyba logiczne, że nie będzie ważył 9 kg ? Z tym wzrostem dla mnie normalne mój mały przez 1,5 msc ile może urosnąć ? Kilka cm ? Trochę dziwne podejście lekarzy ...
 
reklama
Do góry