reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Właśnie wróciłam ze szpitala. 2 antybiotyki, leżeć i wietrzyć ranę, w pon powtórzyć badanie krwi, we wtorek odebrać wynik posiewu, najpóźniej w środę do lekarza. Jak crp nie spadnie choć trochę to w poniedziałek powinnam wrócić do szpitala... Także modlę się o lepsze wyniki, crp z dziś to raptem 120 :/ muszę o siebie zadbać, za szybko chyba chciałam wrócić do normalnego życia.

120 to duzo. Po antybiotyku powinno szybko spadac. Dobrze osuszaj rane i mysle, ze do poniedziałku to juz bedzie duuzo lepiej
 
reklama
Właśnie wróciłam ze szpitala. 2 antybiotyki, leżeć i wietrzyć ranę, w pon powtórzyć badanie krwi, we wtorek odebrać wynik posiewu, najpóźniej w środę do lekarza. Jak crp nie spadnie choć trochę to w poniedziałek powinnam wrócić do szpitala... Także modlę się o lepsze wyniki, crp z dziś to raptem 120 :/ muszę o siebie zadbać, za szybko chyba chciałam wrócić do normalnego życia.
Jej współczuję.. Odpoczywaj w miarę możliwości.. I wietrz tą ranę... Trzymam kciuki, żeby się ładnie się zagoiło..
 
Maliina, w miare ok. Jestesmy po oddaniu krwi na badania caloeksomowe i w okolicach lutego moze sie uda miec juz wyniki, dowiemy sie co dolega malemu. Ma juz 6.5 miesiaca, nadal pod wszystkimi siatkami, ubranka nosi na 0-3 mies. Ale jest najbardziej uroczym skrzatem na swiecie :)
A co jest maluszkowi ? Pamiętam, że chyba mieliście hipotrofie tak ?
Edit pamiętam, że chyba nasze szkraby z podobną waga 1820 tylko mój z 32+2 :))
 
Ostatnia edycja:
Właśnie wróciłam ze szpitala. 2 antybiotyki, leżeć i wietrzyć ranę, w pon powtórzyć badanie krwi, we wtorek odebrać wynik posiewu, najpóźniej w środę do lekarza. Jak crp nie spadnie choć trochę to w poniedziałek powinnam wrócić do szpitala... Także modlę się o lepsze wyniki, crp z dziś to raptem 120 :/ muszę o siebie zadbać, za szybko chyba chciałam wrócić do normalnego życia.
Dodam od siebie - odpuść sobie kąpanie do poniedziałku... wiem że fujka, ale serio jakiekolwiek moczenie rany to zło
 
Dodam od siebie - odpuść sobie kąpanie do poniedziałku... wiem że fujka, ale serio jakiekolwiek moczenie rany to zło
Dzięki za radę:) teraz tylko psikam octaniseptem, łykam tabletki i czekam na poprawę... Ciągle jeszcze tam leci trochę, ale muszę to przypilnować bo już jak nie zajmuję się małym to za nim tęsknię, a przecież jest tuż obok
 
Dzięki za radę:) teraz tylko psikam octaniseptem, łykam tabletki i czekam na poprawę... Ciągle jeszcze tam leci trochę, ale muszę to przypilnować bo już jak nie zajmuję się małym to za nim tęsknię, a przecież jest tuż obok
Oszczędzaj się i będzie dobrze :) miałaś całkiem poważną operację na pół brzucha jakby nie było. A jak ból głowy?
 
Paulina tak, urodzil sie z hipotrofia, 36+3 1820. Do tego kilka delikatnych cech dysmorfii. Dzis jestesmy pewni ze to jakas wada genetyczna ale jeszcze nie wiemy jaka bo pierwsze badania (mikromacierz) wyszly w normie. Wiec jakis miesiac temu pobrali nam wszystkim (malemu i nam rodzicom) krew na te najbardziej dostepne rozszerzone badanie genetyczne ktore sie nazywa WES. I czekamy.
 
Paulina tak, urodzil sie z hipotrofia, 36+3 1820. Do tego kilka delikatnych cech dysmorfii. Dzis jestesmy pewni ze to jakas wada genetyczna ale jeszcze nie wiemy jaka bo pierwsze badania (mikromacierz) wyszly w normie. Wiec jakis miesiac temu pobrali nam wszystkim (malemu i nam rodzicom) krew na te najbardziej dostepne rozszerzone badanie genetyczne ktore sie nazywa WES. I czekamy.
A wcześniej na etapie ciąży na badaniach prenatalnych nie wykazało USG żadnych nieprawidłowości ? Albo po porodzie ? Ja nawet nie wiem na jakiej podstawie u nas stwierdzają wady bądź nie bo ja mam tylko w książeczce wpisane, że nie stwierdzają was genetycznych u dziecka, ale czy robią jakieś badania to nie dopytywałam, jedynie pobierają krew na te przesiewowe, ale to każdemu noworodkowi
 
reklama
Paulina w ciazy na usg nic nie bylo widac. Dziecko mialo byc zdrowe tylko z niska waga urodzeniowa. Do konca slyszalam ze pewnie dziecko male po mnie bo i przeplywy byly prawidlowe. No ale jednak w naszym przypadku hipotrofia byla konsekwencja czegos. Po urodzeniu zauwazyli male cechy dysmorficzne jak pojedyncze bruzdy zgieciowe u dloni, na tamten moment mowili tez o nizej osadzonych uszach i mniejszej niz przecietnie zuchwie (co do uszu raczej ma na normalnej wysokosci jednak a zuchwe ma mala ale ciezko stwierdzic czy to nie poprostu efekt drobnej twarzy). Potem doszlo jeszcze kilka malych cech. Ogolnie ja bym tego nie zauwazyla, nie wyglada na pierwszy rzut oka jak dziecko czyms obciazone. Ale niestety jest. Dopiero jak weszlam glebiej w temat to tez zaczelam pewne rzeczy widziec.
 
Do góry