reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

reklama
Ja też zamierzam szczepić na NFZ + pneumo. Zastanawiam się nad rota jeszcze
Ja czytałam bardzo różne opinie o rota i odpuściłam, koleżanka szczepiła, a znaleźli się w szpitalu i młody bardzo ciężko zniósł, słyszałam też że po tej szczepionce dziecko dostało rotawirus i wylądowało w szpitalu więc jakoś się bałam jedyne chyba na co się zdecyduje to meningokoki, ale to po roku na razie odpuszczam nie ma chyba sensu go tak obciążać
 
Ja też brałam bezpłatne i tak nie zaszczepi się na wszystkie szczepy..
Paulinka zorientuj się bo meningokoki to ktoregos miesiąca chyba sa
 
Ja też brałam bezpłatne i tak nie zaszczepi się na wszystkie szczepy..
Paulinka zorientuj się bo meningokoki to ktoregos miesiąca chyba sa
Nie nie. Ja wczoraj gadalam o meningo. Do 6 mca jak sie szczepi to sa 3 dawki plus 1 po roku. A jak po 6 mcu to masz 2 dawki plus 1 po roku. I wtedy masz dwie na typ b i jedna na typ c. Te na typ b podobno drogie. My też konczymy wariacje. Chwilowa z 5w1, rota i pneumo i lecimy po wzw b na meningo.

Ponadto meningo to zagrożenie do 2 rz dzieci i pozniej od 15 do 24 chyba. Ostatnio w tv mowili o 18 latku ktory zmarl na sepse meningokokowa. Mama nie mogla sobie wybaczyc ze go nie zaszczepila. Ale tez nie mamy pewności jakby sie skończylo gdyby zaszczepila. Ja Julke doszczepie tez jak skoncze Filipa zeby finansowo podołać.
 
Ja szczepie osobno co tylko sie da. Zostaly nam pneumo juz przelozone. Dzisiaj tez ze względu na ten upadek :/ i mam przyjsc we wtorek.
Ja też rozdziela. U nas co wizyta to tylko dwa szczepienia
Ja też zamierzam szczepić na NFZ + pneumo. Zastanawiam się nad rota jeszcze
Ja też szczepię na nfz, pneumo też na nfz. I nic dodatkowego[emoji6]
 
reklama
Na wrześniowych też jeszcze żadnej wiadomości od Fleur [emoji849] myślę że skonczo się CC i dochodzi do siebie powolutku

My dzisiaj idziemy z małą do lekarza bo ten katar nie przychodzi, chrzaka jak stary dziadek, mało co się odciąga z tego noska i do tego od wczoraj wieczora kilka razy mi chlustała po jedzeniu i to porządnie. Niech lekarka zbada dokładnie. Boję się o tą myszkę [emoji17]
kochana inhalujecie się? Nam bardzo pomaga, co lekarka mówiła?
My dzis szczepienie mieliśmy.
Mial mieć 5w1, pneumokoki i rota i dostal wszystko poza 5w1 bo brakowalo 4 dni do pelnych 6tyg odstepu.
Mlody wazy 8300g i mierzy 72cm. Wagowo 90 centyl wzrostowo powyzej 97.
wow, piękna waga i długość, my chyba mamy ok. 8500, bo 3 tyg. temu było 8300, no i 70 cm, ale bardzo ja wyciąga, bo większość 74 jest za mała :o nie nadążam z jej ubieraniem
Ja też brałam bezpłatne i tak nie zaszczepi się na wszystkie szczepy..
Paulinka zorientuj się bo meningokoki to ktoregos miesiąca chyba sa
@Maliina dobrze pisze, meningo można długo szczepić tylko zmienia się ilość dawek, to na rota jest krótki okres szczepienny.
My wszystko wzięliśmy płatne, jedne dawki przeszły bezobjawowo, inne z marudzeniem, na szczęście zostały nam tylko meningo, zrobiliśmy przerwę w szczepieniach i ruszamy od października, bo chce wszystkie szczepy fajny artykuł o meningo jest u mamyginekolog
IMG_20190527_102118.jpg
 
Do góry