reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Będę miała wywoływany poród, albo jutro, albo w piątek. Są 2 baloniki i 3 chętne i jutro będą rano podejmować decyzje, która z nas tego balonika potrzebuje najbardziej. I cieszę się i boję. Mały waży ok 3800-3900.
Trzymamy kciuki ;* z tego co mówiły dziewczyny balonik nie taki straszny i akcja szybko ruszyła więc bądź dobrej myśli :)
 
reklama
@Maliina mam rozwarcie na 1,5 cm niby ale nie wiem czy całkowite czy nadal zewnętrzne tylko, bo to było szybkie badanie na izbie przyjęć. Myślałam, że będzie na oddziale badanie jeszcze i dopytam, ale nie było... Co do wagi to mam nadzieję, że więcej nie waży niż te 3900[emoji85] jutro mam 40+0 czyli dzień terminu z OM
Rany patologia jest przy porodowce przez remont, jak te rodzące krzyczą [emoji33][emoji33][emoji33]

I dziękuję wszystkim za kciuki [emoji8][emoji8][emoji8]
 
Kobitka ktora ze mna lezala tez strasznie cierpiala.. W zasadzie mnie polozyli do sali z nia bo ta jedna sala to patologia ciazy i jest za sciana porodowka. Ona cala noc z bolu wyla a rano sie okazalo ze ona miala. 10cm rozwarcia i bole parte. Szybko rano wzieli ja na porodowke i za 2 godz tulila malenstwo ale krzyczala na caly szpital. Spotkalysmy sie pod prysznicem i troche pogadalysmy.. Miala wyrzuty ze tak krzyczala ale przecież to porodowka tu wszystko dozwolone jednak porod to nie ukąszenie komara.
 
Fleur niestety jesli idzie o wywołanie porodu to pierwszeństwo ma zawsze ta bardziej po terminie. U ciebie dopiero 40+0 jak sama piszesz wiec równie dobrze mozesz czekać jeszcze 10 dni. U mnie w szpitalu nawet nikt by cie na oddział nie wzial z takim terminem z OM.
Trzymam oczywiście kciuki by dali ci balonik i akcja poszła błyskawicznie.
 
Fleur niestety jesli idzie o wywołanie porodu to pierwszeństwo ma zawsze ta bardziej po terminie. U ciebie dopiero 40+0 jak sama piszesz wiec równie dobrze mozesz czekać jeszcze 10 dni. U mnie w szpitalu nawet nikt by cie na oddział nie wzial z takim terminem z OM.
Trzymam oczywiście kciuki by dali ci balonik i akcja poszła błyskawicznie.
Z taka waga dziecka przyjmuja na oddzial bez gadania.
Co do krzyku, to ja myslalam, ze sobie rece odgryze. Ale jak ktos mnie slyszal to pewnie mial ciarki.


Jakie polecacie kubki ? Takie na 6+ lovi 360 slyszalam, ze ok, a pozniej pewnie bidony z rurka ? A moze macie jakies propozycje do mleka, zeby dziecko moglo samo trzymac ?
 
@liczba moj szpital nauczyl mnie ze nie wazne jaka waga:p
ja w dniu przyjecia co nie czulam ruchow byłam w 39+6 wiec nastepnego dnia wybijal moj termin waga 4300g i co? i jeszcze zdazylam wyjsc ze szpitala mimo cukrzycy ciazowej.
co szpital to obyczaj.

@Fleur86 nic nie pisze. moze zalapala sie na balonik?
 
Z taka waga dziecka przyjmuja na oddzial bez gadania.
Co do krzyku, to ja myslalam, ze sobie rece odgryze. Ale jak ktos mnie slyszal to pewnie mial ciarki.


Jakie polecacie kubki ? Takie na 6+ lovi 360 slyszalam, ze ok, a pozniej pewnie bidony z rurka ? A moze macie jakies propozycje do mleka, zeby dziecko moglo samo trzymac ?
My pijemy z doidy cup (ale to tylko z pomocą mamy, bo się zalewa) i b.box'a i tu ładnie pije ze słomki sama, chociaż w myciu trochę upierdliwy, widziałam że dziewczyny wrzucały na mój wątek fotki podobnych kubków ze słomka z obciążnikiem chyba aventu lub lovi i były duuuzo tańsze a też chyba się sprawdzaja.
 
My pijemy z doidy cup (ale to tylko z pomocą mamy, bo się zalewa) i b.box'a i tu ładnie pije ze słomki sama, chociaż w myciu trochę upierdliwy, widziałam że dziewczyny wrzucały na mój wątek fotki podobnych kubków ze słomka z obciążnikiem chyba aventu lub lovi i były duuuzo tańsze a też chyba się sprawdzaja.
Ale te ze slomka od kiedy mozna ? Nie wiem kiedy dziecko potrafi tak zaciągnąć haha
 
U nas przy Tomku ten Lovi 360 nie zdał egzaminu. O wiele lepszy był kubek ze słomka w ostateczności. Ale tez picie pod kontrola bo potrafił rozlać wszystko.
Długo nie mógł porzucić mi Tomasz butli, oj dluuuugo :/
 
reklama
Ale te ze slomka od kiedy mozna ? Nie wiem kiedy dziecko potrafi tak zaciągnąć haha
Na opakowaniu jest od 6 miesiąca życia, dawałam od 5 ale wtedy nie załapała o co chodzi, a jak skończyła 6 to nagle załapała w czym rzecz, rurka jest dobra bo ciągnięcie mobilizuje dużo mięśni twarzy, lekarze polecają bardziej od niekapkow.
 
Do góry