reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

A ja będę diabełkiem (równowaga musi być!) i będę Cię Paraplu namawiać na wcześniejszy test!! :D Dajesz! Nie hamuj się!! :D po co czekać na dobra nowinę!! :)



A to muszę poczytać o tym.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Pamiętam jak mnie namawiałaś pytając, jak mogę tyle czekać (15dpo) [emoji14] a ja twardo, że nie! W 17dpo się poddałam i dwie krechy :D

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
POWODY DLA KTÓRYCH NAPRAWDĘ NIE CHCESZ PRZEBIJAĆ CIAŁA PISTOLETEM:

Pistolety nie są sterylne. Posiadają zarówno plastikowe jak i metalowe elementy, a co za tym idzie nie mogą być poddane procesowi sterylizacji.Wirusy takie jak HBV i HCV giną dopiero w temperaturze 134 stopni. Pomyśl o tym. Zagrożenie jest naprawdę duże. Płyn do dezynfekcji nie załatwi tu sprawy.

– W przeciwieństwie do przekłucia ciała ostrą igłą, tu z dużą prędkością wbijany jest w ciało zaostrzony kolczyk przypominający gwoździa. Tkanka zostaje zmiażdżona i rozerwana, co utrudnia gojenie albo je wręcz uniemożliwia.

– Biżuteria używana do tego zabiegu jest jednego rodzaju. Dobry piercer dobiera długość i grubość kolczyka do miejsca przebicia. Przebita tkanka puchnie. Co jeśli kolczyk okaże się zbyt krótki? Uszy to jedno, ale przebicie pistoletem pępka, nosa lub chrząstki to po prostu tragedia. Przebita części ciała puchnie i pochłania kolczyk, kolczyk może chcieć wrosnąć w skórę. W najlepszym przypadku trzeba go prędko wyciągnąć (często w asyście fontanny osocza lub ropy) lub naciąć skórę i się go pozbyć. Poza tym często biżuteria stosowana do przekłuć pistoletem jest słabej jakości (najczęściej stal koreańska).

Jeśli chcecie uczyć się na cudzych błędach – uczcie się na moich. Wybierajcie sprawdzone salony piercingu. Doświadczonych fachowców, którzy korzystają z dobrej jakości biżuterii, pracują w sterylnych warunkach i podczas procesu gojenia będą służyć Wam radą i pomocą gdyby były jakieś komplikacje. Banalne przebicie to jednak ingerencja w tkankę. Poważna sprawa.

Jeśli Twoje dziecko to zbuntowana nastolatka – wybierzcie razem salon, wypytaj o wszystko i idź z nią. NIC nie powstrzyma dzieciaka przed upragnioną modyfikacją. Nie chcesz, żeby dziecko pokątnie robiło kolczyki domowymi sposobami w niesterylnych warunkach, nie wiedząc jak. Cena nie może być przeszkodą. Tani bardzo często oznacza po prostu źle. To jest ciało, nie ma żartów.

Jeśli Twoje dziecko ma kilka miesięcy lub jest słodką kilkulatką, a Tobie zdaje się że w kolczykach będzie małą księżniczką, proszę zastanów się nad tym co napisałam wyżej. Pomyśl też o tym, że wiszące kolczyki u małych dzieci, które są bardzo aktywne fizycznie i bardzo pozbawione wyobraźni, łatwo mogą skończyć się rozerwanym płatkiem ucha.
 
Dzień dobry :):)

Przepiękny poranek dzisiaj w Krakowie :) bardzo rześka pogoda! Aż w ferworze walki poszłam (w szpilkach!!!) na Plac Targowy i wracałam jak obładowana jak wielbłąd :D Dobrze, że się nie zabiłam po drodze :p

Co do kolczyków: mnie siostra zabrała do kosmetyczki i po kryjomu przed rodzicami przekuła mi uszy mniej więcej tuż przed komunią. Wtedy tak, jak któraś z Was pisała, była to moda i każda dziewczynka chciała mieć kolczyki. Czy dzisiaj dziewczynki nie marzą o równie dziwnych rzeczach??? Tak czy inaczej, dzisiaj mam w 1 uchu dwie dziurki, a w 2gim - 3. Część sama robiłam na ziemniaku :p I co? :D I nie noszę kolczyków prawie wcale :p :p Jestem totalną minimalistką, jeżeli chodzi o biżuterię.

Przyznam szczerze, że nie mam zdania na temat tego kiedy dziecku powinno przekuć się uszy, ale raczej nie zrobiłabym tego niemowlakowi, jeśli już to może najwcześniej w podstawówce? Czas pokaże.

Co do inteligencji seksualnej nastolatków, to niestety jest to coś co mnie przeraża :( czasem jak przeglądam randomowo zdjęcia na instagram i widzę te młodziutkie dziewczynki z głębokim dekoltami... ogarnia mnie przerażenie...

No ale według mnie przyczyny leżą nie tylko w systemie edukacji w naszym kraju... Czy nie jest tak, że globalnie:
- nie tylko nastolatki, ale i my już dorosłe, jesteśmy bombardowane milionami reklam w których widać piękne, szczupłe, roznegliżowane kobiety?
- wszystkie program promują młode "lolitki"?
- większość teledysków muzycznych emitowanych w telewizjach młodzieżowych emanuję seksem?
- bajki dla małych dziewczynek, typu te o Barbie itd, pokazują już tam wzór dziewczyny jako mega szczupłej i seksy ubranej?

Na to nakłada się bardzo często sytuacja w domu, nawet nie tyle co patologiczna, co zapracowani rodzice często nie mają czasu porozmawiać i edukować swoje dzieci, albo co najmniej zwrócić na nie uwagę... Czasem takie wyzywające ubranie nastolatków jest próbą zwrócenia na siebie uwagi, a czasem po prostu nikt im nie powiedział, że jeszcze nie czas, że to wcale nie jest dla nich najlepsze...
Nikt nie pokazał, że można inaczej i równie dobrze. I moim zdaniem to wszystko w większości powinno zaczać się od rodziców, szkoła może tylko w tym pomóc, nadbudować coś do podstaw.

To jest moda - okrutna i brutalna moda na bycie: wiecznie młodym i mega seksy przez cały czas. Przekłada się to na zachowania dzieciaków, jaki i osób w naszym i w starszym wieku. To straszna presja, której można się oprzeć, ale trzeba na to wiele wytrwałości, zrozumienia i akceptacji siebie.
 
Dziewczyny czy któraś używała dla swojego dziecka fotelika BeSafe izi go ? (Przepraszam, że na staraczkach, ale są tu też mamy a zależy mi na opinii: :D

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trzymajcie kciuki (K mnie chyba zje) :D Przemalowuję kawalerską komodę K z IKEA :D dla małej. :D
Tak przed:
IMG_20170608_104642.jpg

W trakcie:
1 warstwa :
IMG_20170608_113812.jpg

Rąsie przed malowaniem:
IMG_20170608_113800.jpg

I po malowaniu chrom :
IMG_20170608_113805.jpg


Schnie 20 min. czekam i lecę dalej bo pierdzielnik że hej :p
Czuję się normalnie jakbym szła z motyką na słońce ...no zobaczymy co wyjdzie :)
Pra to przez Ciebie - bo robię przymiarki na ten ołtarz w korytarzu :D
 

Załączniki

  • IMG_20170608_104642.jpg
    IMG_20170608_104642.jpg
    161,3 KB · Wyświetleń: 552
  • IMG_20170608_113812.jpg
    IMG_20170608_113812.jpg
    281,3 KB · Wyświetleń: 553
  • IMG_20170608_113800.jpg
    IMG_20170608_113800.jpg
    410,7 KB · Wyświetleń: 560
  • IMG_20170608_113805.jpg
    IMG_20170608_113805.jpg
    382,8 KB · Wyświetleń: 553
Trzymajcie kciuki (K mnie chyba zje) :D Przemalowuję kawalerską komodę K z IKEA :D dla małej. :D
Tak przed:
Zobacz załącznik 809711
W trakcie:
1 warstwa :
Zobacz załącznik 809712
Rąsie przed malowaniem:
Zobacz załącznik 809713
I po malowaniu chrom :
Zobacz załącznik 809714

Schnie 20 min. czekam i lecę dalej bo pierdzielnik że hej :p
Czuję się normalnie jakbym szła z motyką na słońce ...no zobaczymy co wyjdzie :)
Pra to przez Ciebie - bo robię przymiarki na ten ołtarz w korytarzu :D


Jaką farbą malujesz> Mocno śmierdzi? Ja robię przymiarki do 2 skrzydeł mojej szafy w zabudowie.. Chciałabym na biało je machnąć...
 
Mu przekywala uszy kolezanka kolczykami mojej siostry w namiocie na rajdzie harcerskim :D ale pozniej siostra zabrala mi kolczyki i dziurki mi zarosły. Sle NS ur dostalam kolczyki i znowu koleżanka mi zrobiła i mam
do teraz. Moja siostra swojej 10 miesiecznej corce tez zrobila u kosmetyczki. Sle wiadomo zr to byly srobki i do 6 lat w nich chodzila. Poprostu trzeba dbac wtedy o higiene.
Dzis 11 dc ide na monit ns 13:40 :)

Napisane na HT6 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Trzymajcie kciuki (K mnie chyba zje) :D Przemalowuję kawalerską komodę K z IKEA :D dla małej. :D
Tak przed:
Zobacz załącznik 809711
W trakcie:
1 warstwa :
Zobacz załącznik 809712
Rąsie przed malowaniem:
Zobacz załącznik 809713
I po malowaniu chrom :
Zobacz załącznik 809714

Schnie 20 min. czekam i lecę dalej bo pierdzielnik że hej :p
Czuję się normalnie jakbym szła z motyką na słońce ...no zobaczymy co wyjdzie :)
Pra to przez Ciebie - bo robię przymiarki na ten ołtarz w korytarzu :D

Super to wygląda :) pokaż później całość :)
 
Do góry