reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - 2 połowa 2019

Dziewczyny które mierzyły sobie temp, czy temp z czoła się liczy? Mam 3-4 dni wyższa temperature mierzona na czole. Przedwczoraj było 37,2, wczoraj 37,8 a dziś 37,2.
Ja mierzylam na czole i tez da się zaobserwować podwyższenie przed owu i spadek przed okresem ale wiadomo nie biore tego za pewnik.
 
reklama
Właśnie chciałam nawet pytać o tą ochronę płodu, czy to prawda że przez 6 tyg płód nie ma wspólnego krwiobiegu z matką i nie szkodzą mu alkohol i fajki?
Często kobiety nie wiedząc że są w ciąży piją i palą [emoji3]
Z tym alko to chyba jednak szkodzi. Ostatnio czytałam trochę w necie na ten temat. Alko na tak wczesnym etapie ciąży może doprowadzić do poronienia nawet.
 
Czemu nie powinno się myć okien? Co to ma wspólnego? Ciało chroni płód przez pierwsze tygodnie, ponieważ z wyjscia nie mamy wiedzieć o ciąży (teraz mamy testy) do czasu, aż biologia nam o tym nie zaanonsuje.
Nie jest wskazane zbyt długie trzymanie rąk w górze. Tak słyszałam. A przy myciu okien nieraz się tak trzyma właśnie.
Dokładnie tak. Z tego co się naczytalam to nie powinno się długo trzymać rąk w górze, bo można np naciągnąć więzadła podtrzymujące macice a to może byc niebezpieczne dla ciąży. W dodatku trzymanie rąk do góry moze spowodować zaburzenia krążenia i można stracić równowagę, spaść i narobić sobie tylko kłopotów..
 
Planuje 26 grudnia :) bo @ powinna przyjsc 28, ale sprobuje dotrwac do 28, zeby sie nie dolowac, gdyby wyszedl cien w swieta a @ przyszlaby w terminie ;)
Mi z kalendarzyka wychodzi okres 23.12, ale skoro owulacja sie przesunela to przypuszczam, ze okres tez mi sie przesunie dlatego pierwszy tescik w Wigilię a druga szansa w Sylwestra. I codzienna modlitwa zeby @ nie przyszla :)
 
Właśnie chciałam nawet pytać o tą ochronę płodu, czy to prawda że przez 6 tyg płód nie ma wspólnego krwiobiegu z matką i nie szkodzą mu alkohol i fajki?
Często kobiety nie wiedząc że są w ciąży piją i palą 😀
Z tego co mi wiadomo to jest tak jak piszesz ale nie przez 6 tygodniu tylko do momentu implantacji.
 
Mi z kalendarzyka wychodzi okres 23.12, ale skoro owulacja sie przesunela to przypuszczam, ze okres tez mi sie przesunie dlatego pierwszy tescik w Wigilię a druga szansa w Sylwestra. I codzienna modlitwa zeby @ nie przyszla :)
Ja bym dala wszystko, zeby w Wigilie poczuc te klucia w podbrzuszu co 2 miesiace temu ❤️ Teraz juz nic by mi nie przeszkadzalo
 
Ja bym dala wszystko, zeby w Wigilie poczuc te klucia w podbrzuszu co 2 miesiace temu ❤ Teraz juz nic by mi nie przeszkadzalo
Ja rowniez dalabym wszystko zeby zobaczyc te 2 kreseczki. Chyba bym oszalala ze szczescia, ale nie chce sie nakrecac zeby sie nie rozczarowac, bo to chyba byloby najwieksze rozczarowanie jak dotad...
 
Kobietki znowu potrzebuhe porady, bo już przestalam ogarniać o co chodzi mojemu organizmowi...jestem w 21 dc i gin okreslil ze owulacja moze byc pomiedzy 19-21dc. Wczoraj moj zluz byl lepki, bialy typowo nieplodny wiec myslalam ze nic z tego cyklu nie bedzie, ze kolejny cykl okaze sie bezowulacyjny, a dzis normalnie potop! Ale sluz nie jest konsystencji kurzego białka tylko bardzo wodnisyty i jest go bardzo duzo i ja juz nie wiem czy to dobrze, czy nie i co to w ogole znaczy.
Wodnisty jest nieplodny. Mogłaś mieć płodne i mieć mało śluzu, więc nie zauważyłaś. Sprawdzasz tylko to co jest na bieliznie, czy palcami wewnątrz pochwy? Czasem jest tak że śluz pojawia się wcześniej niż go zauważamy na bieliźnie i dni płodne już są za nami kiedy zobaczymy to co znas wpłynęło. Czytałam o tym ostatnio, dlatego powinnyśmy obserwować z tego co na palcach z szyjki zbieramy.
 
Wodnisty jest nieplodny. Mogłaś mieć płodne i mieć mało śluzu, więc nie zauważyłaś. Sprawdzasz tylko to co jest na bieliznie, czy palcami wewnątrz pochwy? Czasem jest tak że śluz pojawia się wcześniej niż go zauważamy na bieliźnie i dni płodne już są za nami kiedy zobaczymy to co znas wpłynęło. Czytałam o tym ostatnio, dlatego powinnyśmy obserwować z tego co na palcach z szyjki zbieramy.
Juz wszystko wiem :) dni plodne juz za mna a cykl wykorzystany w 100% teraz tylko czekac na @ a raczej na jej brak :)
 
reklama
22dc, zaczynam się ładować znowu, jak zwykle w tym czasie zawsze jestem pełna nadziei, mimo, że nic, zero objawów, jeszcze 10 dni do @, starań było zaledwie 2 razy 2 i 1 dzień przed owu więc cudów nie oczekuję. Często mam infekcje grzybicza w okolicy czasu owulacji, to jest okropne, bo nie da się przytulac jak między nogami ogień... Więc po tych 2 razach się poddałam. Na szczęście infekcja się nie rozwinęła i po kilku dniach było już ok. Takich cykli było bardzo wiele w ciągu naszych 2 lat starań... Lekarze przepisuja mi flukonazol, butonazol itp i tyle. Nawet nie chcą za bardzo o tym dyskutować. Taka moja uroda, delikatna flora, unikać cukru bla bla bla. Mąż przeleczony wielokrotnie, raczej to nie od niego. Wystarczy, że raz się nie podmyje po seksie I do widzenia. Sperma zmienia pH w pochwie I grzyb sobie imprezuje...
Też macie problem z tym?
Zatestuje za tydzień może, dla sportu 😜
 
Do góry