reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Dzieki za odpowiedzi,bylam w tym urzedzie to pani powiedziala ze ze szpitala dopiero im przyszly papiery z 6 kwietnia:);/ a mieszkam w castlebar,w socialu pytalam czy mam cos doslac akt urodzenia czy cos,to mi powiedziala ze CHYBA to szpital zalatwia
 
reklama
Cze Dziewczyny!
Jestem nowa na forum ale mam tylko takie male pytanko: czy ktoras z Was ma trojaczki lub zna jakas mame trojaczkow z Dublina? czytajac o tych wszystkich sprawach socjalnych juz zaczynam sie gubic bo moja sytuacja jest inna : bede mama trojaczkow!!! wiec interesuje mnie np.:czy urlop macierzynski przysluguje mi w tym samym wymiarze czasu co dla wszystkich mam?
Bardzo z gory dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi bo juz czasami nie wiem gdzie mam udac sie po pomoc i rade!!
:)
 
Dziewczyny mam pytanko: złożyłam papiery o irlandzki paszport Express, pisze ze 10 dni roboczych, ale od poniedziałku jak sprawdzam status to cały czas stoi na tym że jest zarejestrowany i nic nie rusza, a dzisiaj już czwartek. Czy myślicie że faktycznie sie wyrobią w te 10 dni?
 
Ja wyrabiałam synkowi irlandzki,wprawdzie nie express,ale status też był cały czas,że podanie zarejestrowane,po czym w jeden dzień zmienił się status dwa razy i na drugi dzień rano paszport był już w skrzynce:tak:Tak więc,myślę,że się wyrobią;-)U nich to rach-ciach:tak:
 
u mnie z kolei nie wyrobili sie z tym expresem, pare ladnych tygodni czekalam, a tez mialam stresa, bo najpierw kupilismy bilety, a dopiero potem wyslalismy po paszport, ale na szczescie doszedl przed wyjazdem ;-) Wyrabialismy jako w czasie wakacji, kiedy duzo ludzi wyrabia, bo gdzies jedzie, wiec mieli zachrzan i dlatego troche to trwalo...
Ale nie martw sie, tak jak pisze tichonek, status zmienic sie moze szybko i moze nie bedziecie musieli dlugo czekac :-)
 
reklama
Do góry