reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Julia kiedys wliczala sie sobota,czyli mi zaplacili za 12 dni urlopu:)a teraz chyba juz nie placa socjala za sobote?wiem ze mialo sie to zmienic,ale czy sie zmienilo to nie wiem.
Jak sie zmienilo to na bank nie beda placic za sobote
 
reklama
Laski ile razy można przedłużać provisional licence w Irlandii??
Wiem,że po dwóch latach nie robią problemu, idziesz z formularzem i bez problemu przedłużają, ale co jeśli ktoś chce drugi raz przdłużyć, czyli po 4 latach od wydania pszego "prawka"??
 
Fenix :
Nie można ubiegać się o trzecie lub kolejne zezwolenie szkoleniowe, chyba że przedstawione zostaną dowody:

  • odbycia egzaminu na prawo jazdy w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku (wydane zostanie dwuletnie zezwolenie szkoleniowe),
lub

  • zbliżającego się terminu egzaminu (wydane zostanie roczne zezwolenie szkoleniowe).


czyli musisz się zapisać na egzamin,lub mieć papier,że podchodziłaś do egzaminu w przeciągu 2 lat wstecz.
 
dziewczyny,



nie moge doszukac sie nigdzie informacji jaki mam czas by odebrac na poczcie moj job.allowance
zawsze biore w srode ale czy moge np dopiero w nastepne dni tez podejsc na poczte i odebrac
please wiecie coś kochane na ten temat

pozdrawiam
 
Laski..może któraś z was będzie miala takie informacje a najlepiej jakies z doświadczenia..jak to jest z CHB ja wracam i chcialłabym aby wpłacali na konto P ale to ok..tylko oni mi przysylaja ta forme co 3 mies ktora jest do lekarza albo do szkoly..a lepiejbyloby aby P dostawal taka do pracy ..pomóżcie bo ja juz zgłupiałam od tego wszystkiego co czytam i pogubilam sie
 
didi- mi zawsze w pracy wypelniala w pracy kadrowa, jak moja Asia nie chodzila do przedszkola, tylko widzisz teraz nie pamietam jak ostatnio dostalam, to chyba nie bylo mozna wpisac danych pracodawcy, tylko wlasnie przedszkola, lekarza lub szkoly. Pamietam wpisywalam tez dane lekarza GP i nie bylam osobiscie po pieczatke czy cos takiego. Nie wiem czy pomoglam
 
reklama
Didi oni przesylaja czasami takie formy co trzeba dac pracorawcy do wypelnienia lub takie co wpisujesz lekarza i szkole.i u mnie ChB jest na mnie na moje konto ale jak przychodzi list ze pracodawca musi podpisac to r zanosi do pracy i on podpisuje (niejestem pewna ale chyba taki list to na kacpra przychodzi)aa jak przychodzi o szkole i gp to list jest na mnie i ja musze podpisac.a od czego zalezy kiedy i jaki lis przysla to ja niewiem:(
 
Do góry