reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Witam, zwracam sie do was z takim oto pytaniem. Nie wysłałam papierów na wznowienie FISu na czas (właśnie minął tydzień od dnia, który został przez nich wskazany). Czy będą z tego powodu jakieś konsekwencje, czy w tej sytuacji rozpatrzą mój wniosek o wznowienie, czy może bedę musiała zacząć wszystko od nowa? Miała któraś podobną sytuację?
 
reklama
Witam, zwracam sie do was z takim oto pytaniem. Nie wysłałam papierów na wznowienie FISu na czas (właśnie minął tydzień od dnia, który został przez nich wskazany). Czy będą z tego powodu jakieś konsekwencje, czy w tej sytuacji rozpatrzą mój wniosek o wznowienie, czy może bedę musiała zacząć wszystko od nowa? Miała któraś podobną sytuację?

Moge Ci powiedziwc na swoim przykladzie: mielismy FIS do konca kwietnia,papiery o wznowienie przyszly poczatkiem marca.Maz zaniosl szefowi do wypelnienia i papiery z powrotem oddal nam dopiero w czerwcu:no:. Myslelismy ze bedziemy stratni te 2 miesiace ale okazalo sie ze wznowili od maja-takze byla ciaglosc. I wyrownali za te 2 miesiace.I na wznowienie czekalismy ok.miesiaca.
 
Dzolchy, jak to jest, jak sie jest na JB to mozna pracowac, czy trzeba im to zglaszac, nawet jak to jest tylko 1 dzien? No i jak sie np pracuje ten 1 dzien w tyg to oni cofaja caly tygodniowy JB??
 
Dzolchy, jak to jest, jak sie jest na JB to mozna pracowac, czy trzeba im to zglaszac, nawet jak to jest tylko 1 dzien? No i jak sie np pracuje ten 1 dzien w tyg to oni cofaja caly tygodniowy JB??

chyba nie cofają tylko odliczają Ci za ten jeden przepracowany dzień. jeśli jesteś zatrudniona legalnie to ja bym zglosiła, żeby nie mieć problemów w przyszłości jak się tego dopatrzą.


ja mam inne pytanie. przyznali nam medical card. póki co przysłali tylko smsa z numerem tej karty, że już możemy korzystać za darmo, a kartę doślą. wypełnialiśmy wnioski na ehic, no a żeby ją dostać to trzeba mieć medical card. moje i męża pokazało ok, a przy dziecku pojawil się wpis, że ten pps nie jest na żadnej medical card i wniosek odrzucony. możliwe, że zapomnieli uwzględnić dziecko? co wtakiej sytuacji? długo znowu trwa dopisanie w razie czego? spotkał się ktoś z tym?
 
Gosia B odnosnie karty ehic to mozna ją dostać na 2 sposoby: złożyć wniosek online i w tedy trzeba numery medical card, lub jak nie masz medical card to w tedy drukujesz sobie formularz który mozna pobrać na stronie i go wypełniasz i wysyłasz do Local Health Office (ja tak wnioskowałam o karty ehic bo nie miałam mc)

A co do dopisywania osoby na medical card to nie wiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry