reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Korra ja czekalam ok 1,5 roku a co najlepsze ze my dostalismy a nikus nie i czekalismy kolejne 4m na jego karte:(pamietaj dolaczyc kopie rentu ile placicie
 
reklama
Witam urodzilam 2 dziecko w kwietniu dokladnie 13 mam pytanko jak to jest z child benefit czy ja mam zglosic ze urodzilam czy szpital to zglasza,w maju kasy nie dostalam,prosze o odpowiedz
 
Tylko w szpitalu wypelnialam papiey nic wiecej,jeszcze nie dostalam nic:/
A nie dostałaś w szpitalu info na ten temat?
Musisz udac się po odbiór aktu urodzenia do
odpowiedniego urzędu:tak:Jak go odbierzesz to w niedługim czasie przyjdzie PPS a za nim sam wpłynie CHB na konto...Powinni Ci byli dac w szpitalu adres urzędu,gdzie będziesz mogła odebrac akt urodzenia dziecka:eek:Gdzie mieszkasz?
 
Ja jak w szpitalu wypełniłam papiery to po 3 tygodniach dostałam z urzędu info że moge już udac sie do urzędy by uzupełnić brakujące informacje i odebrać akt urodzenia. I tak jak pisze Tichonek to potem przychodzi pps. Jak będzie pps to i chb będzie. Nie martw się dostaniesz wyrównanie za miesiące w których nie otrzymałaś chb za drugie dziecko.
 
Nam przyszedł najpierw PPS i po dwóch tygodniach mogliśmy odebrać akt, le też nic nie dostaliśmy, samemu trzeba było się dowiedzieć. Jeśli spisali papiery w szpitalu to powinno być już do odbioru, tam się też wybierało, gdzie się ten akt odbiera
 
reklama
Do góry