reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

my robiliśmy sami i wywołaliśmy sami w maszynie u fotografa, trzeba włożyć tam kartę pamięci z aparatu i postępować zgodnie z poleceniami maszyny;-)
najwygodniej jest położyć maleństwo na łóżku na jasnym tle i najlepiej pstryknąć sobie kilka zdjęć, a potem wybrać takie bez uśmiechu:-)
 
reklama
:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:ja juz nie moge z tym naszym szefem.Znalazlam dzisiaj tanie bilety, na 10czerwca dokladnie,A.poszedl zapytac o wolne-12dni,a ten ch** powiedzial,ze on mu da odpowiedz za 2-3tyg.:szok::angry::angry::angry:jak tak mozna w ogole?dodal ze nie obchodzi go to, ze musi zabookowac bilet wczesniej itp.
wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle,ale na stronie Citizens information,odnosnie urlopu, napisane jest wyraznie,ze pracodawca musi wziac pod uwage prawo do wypoczynku i uwarunkowania rodzinne oraz skonsultowac kwestie urlopu z pracownikiem co najmniej miesiac przed planowanym urlopem!-nie pamietam dokladnie,a teraz na ta strone wejsc nie moge,chyba serwer im znow padl..
mi sie juz wyc chce z bezsilnosci i jestem juz o krok napisania skargi,bo tak przeciez nie mozna!:angry:
edit: to cytat z CI,juz sie tam dostalam ;) :
"
O tym, czy pracownik może udać się na urlop w wybranym terminie, decyduje pracodawca. Jednakże decyzja ta jest obwarowana pewnymi warunkami. Pracodawca musi wziąć pod uwagę zobowiązania rodzinne pracownika, jego możliwości skorzystania z wypoczynku i rekreacji oraz skonsultować kwestię urlopu z samym pracownikiem (lub związkiem zawodowym, do którego należy pracownik) przynajmniej miesiąc przed planowanym terminem urlopu."
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny jak robilyscie zdjecie do paszportu irl dla dziecka?same czy u fotografa?ja zabieram sie zeby zrobic sama i dac do wywolania,nie wiem tylko czy tak mozna:baffled:Poza tym-robic normalne czy w opcji-portret?
z gory dzieki za wszelkie wskazowki..
Hej.Ja rowniez polozylam malego na bialej kapie na lozku i robilam fotki(chyba z 15).Potem poszlam z tym do fotografa i on wybral to najodpowiedniejsze.Za 20eu.dostalismy 4 zdj.Dwa kolorowe i dwa czarnobiale,bo takie sa potrzebne do ire.paszportu.
 
Hej.Ja rowniez polozylam malego na bialej kapie na lozku i robilam fotki(chyba z 15).Potem poszlam z tym do fotografa i on wybral to najodpowiedniejsze.Za 20eu.dostalismy 4 zdj.Dwa kolorowe i dwa czarnobiale,bo takie sa potrzebne do ire.paszportu.
tzn. czarno-biale sa potrzebne,tak?
 
Madbebe-ja sama też zrobiłam fotkę-Daniela położyłam na białe prześcieradło i 3 wersje wywołaliśmy-kolorowe(choć w paszporcie są zrobione na czarno biało)
 
reklama
Do góry