reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dzieki Wam za info Kochanienkie! chyba wybiore sie po nie do aptekowej maszyny:tak::-DLubie duzo i tanio;-)
Dziewczyny,ktore robily same te fotasy-robilyscie normalne zdjecie czy portretowe (pytam o opcje w aparacie):sorry2:

I z tymi podpisami..zawracac sobie glowe garda,ktora moze odmowic podpisu czy isc do..ksiedza np.?;-)A ten formularz paszportowy tez moze ksiadz pospisac,czy to tylko tej formy A sie tyczy?
 
reklama
madbebe - ja robiłam zwykłe zdjęcie, nie portretowe.
Zieloną formę musi podpisać garda, a formę A, tu już podobno są różne opcje, ksiądz, gp, ja za radą foremkowych mam, poszłam do prawnika, pewne jest, że tego nie cofną.
Może masz w pobliżu jakiegoś solicitora;-), trwa to chwilkę, zapłaciłam 10e.
Miłego dnia:-)
 
joa_sik-dzieki wielkie!Zapomnialam o jeszcze jednej kwestii-czy na ta garde i pozniej z forma A po podpis musimy isc we trojke?Pytam bo ciezko z tym,maz ma problem z jakimkolwiek wolnym dniem :/
 
Madbebe-wystarczy kiedy Ty tam pójdziesz-sama albo z Wiktorią:)
Dziewczynki-mam pytanie.Może się któraś z Was orientuje gdzie mogę szukać wiadomości na temat płatnego urlopu.Chodzi o to,że babka,która pracuje na moim miejscu wraz z moim powrotem do pracy kończy pracować.I jak jej się należy płatność za pracę od stycznia?Jak naliczyć za ile dni jej się należy?Dzięki z góry:)
 
1/3 tygodnia po miesiacu pracy,lub jak kto woli tydzien wolnego po 3ch miesiacach pracy-zawsze szukam info na citizens information,ale czestojest problem zeby wejsc na te stronke... Tu jest ichniejszy 'kodeks' i paragraf na ten temat Organisation of Working Time Act, 1997, Section 19
Co do podpisow-bardziej mi chodzi o to zeby A. z tym poszedl,bo ja w domu,bez auta.A on moze zawsze podskoczyc w wolnej chwili...Moze tak byc?Zarowno na garde jak i do notariusza/ksiedza.A nie jest tak ze gardziasz musi zobaczyc dziecko,zeby podpisac zdjecia itd.?Robi to na slowo,czy jak?:sorry2:
 
Madbebe jak ja wyrabialam paszport rok temu to na garde pojechalismy we trojke....garda patrzyl na malego i na nas i prosil o nasze paszporty,.
Jak nam Angela brala te zielone wnioski z gardy to gardzista powiedzial ze cala trojka musi byc.....

Moja kolezanka byla ostatnio u GP zeby jej podpisala ta forme A (maja MC) i ona jej powiedziala ze moze jej to podpisac jak zaplaci za normalna wizyte 50e:baffled::szok:.....
 
reklama
w naszym przypadku gardzista też chciał zobaczyć małego

też słyszałam o tym, że u gp to jak normalna wizyta, ale też nie wszędzie, powtórzę u notariusza zapłaciliśmy miesiąc temu 10e, paszporcik już jest w domku;-)

ja mam za to pytanko co do polskiego paszportu, w przyszłym tyg idziemy do ambasady i tak się teraz zastanawiam nad aktem urodzenia, nie zapytałam pani, a ona tez nic nie wspomniała, ale czy ten birth certificate ma być przetłumaczony na PL czy przyjmują angielski oryginał:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry