reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
w naszym przypadku gardzista też chciał zobaczyć małego

też słyszałam o tym, że u gp to jak normalna wizyta, ale też nie wszędzie, powtórzę u notariusza zapłaciliśmy miesiąc temu 10e, paszporcik już jest w domku;-)

ja mam za to pytanko co do polskiego paszportu, w przyszłym tyg idziemy do ambasady i tak się teraz zastanawiam nad aktem urodzenia, nie zapytałam pani, a ona tez nic nie wspomniała, ale czy ten birth certificate ma być przetłumaczony na PL czy przyjmują angielski oryginał:-)
Jestem na bieżąco-przyjmują Irlandzki:)
Madbebe-zgupiałam normalnie...Ale ja rozumiem co do mnie gawarit po angielsku i przemiła młoda gardzistka mi powiedziała,że wystarczy ,że przyniosę im ten wniosek do podpieczętowania jak wypiszę:/No ale to dziewczyny mają te irlandzkie paszporty,a nie ja(byłam o 4 mies za krótko:(),więc one wiedzą lepiej...Przepraszam-w błąd Cię wprowadzać nie chciałam:(((
 
lubiczanko-nooooo nie wiem czy Ci wybacze bo to powazna sprawa:sorry2:;-):-D
qrcze,to mamy problem:sorry2:No nic trzeba bedzie zakombinowac
..
 
jo_asik do pierwszego pl paszportu nam wystarczyl angielski birth certificate ;) my teraz jedziemy po drugi i mysle ze tym razem polski bedzie potrzebny :)
 
madbebe- my poszlismy sami na garde, a On kazal nam przyniesc dziecko + nasze paszporty i dopiero podpisali, a form A podpisala nam Gp przy okazji jak bylismy na szczepionce,powodzenia,
 
Widze,ze ja to na tych zdjeciach ladnie poplynelam,ha ha.Naiwni tak maja.Nam rowniez kazano byc w trojke na Gardzie.Porownywal dziecko ze zdjeciem,ale naszych paszportow nie chcial.Co paszport i osoba,to inna procedura.No coz,Irlandia!
 
My zdjęcia do paszportu (sztuk 4) robiliśmy sami, położyliśmy młodego na białym prześcieradle. Fotki były kolorowe, aczkolwiek w paszporcie są czarno-białe. Zdjęcie wywołaliśmy w aptece, zapłaciliśmy mniej niż 1e...

Formę A podpisał nam gardzista, dokładnie ten sam który potwierdzał nasze dane z tym co napisaliśmy we wniosku.
Na gardę wstawiliśmy się całą trójką, gardzista dokładnie obejrzał nasze buzie ;-):tak:
 
Ale jestem uhahana-nie mogę znalezć nigdzie papierów od mojego gina,że byłam pod opieką lekarską w ciąży(do becikowego),ale dokopałam się do tego Becikowe - Przewodnik Krok po Kroku i chyba wystarczy jak wezmę zaświadczenie od gina w pl u którego byłam w ciąży na wakacjach-jak myślicie?
 
A ja mam takie pytanie: czy dziecko urodzone w Polsce moze otrzymać paszport irlandzki? Jakie warunki trzeba spełniać/? Czy któraś z was starała się o taki paszport?
 
reklama
Do góry