reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

hmmm..Nie wiem,bo dziewczyny nie mieszkaly i dostawaly,ale z drugiej strony w jaki sposob mi udowodnia ze nie mieszkalam w PL?Mam zameldowanie i tyle.
 
reklama
Warunkiem otrzymania becikowego jest zamieszkiwanie jednego z rodziców, co najmniej od roku przed dniem urodzenia się dziecka na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. W przypadku wątpliwości pracownicy ośrodków pomocy społecznej mogą zwrócić się o dokumentowanie tego faktu.
Szczerze powiedziawszy to ja wcześniej o tym przepisie nie wiedziałam. Poszłam po prostu do ośrodka gminy zapytać się czy należy mi się becikowe, przedstawiłam sutuację rzeczywistą (od kilku lat mieszkam w Ie, tam też urodziło się dziecko) i tam powiedzieli mi że jak najbardziej:tak: To było w lipcu 2009, może od tego czasu zmieniło się coś w przepisach?:baffled:
 
Warunkiem otrzymania becikowego jest zamieszkiwanie jednego z rodziców, co najmniej od roku przed dniem urodzenia się dziecka na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. W przypadku wątpliwości pracownicy ośrodków pomocy społecznej mogą zwrócić się o dokumentowanie tego faktu.
Szczerze powiedziawszy to ja wcześniej o tym przepisie nie wiedziałam. Poszłam po prostu do ośrodka gminy zapytać się czy należy mi się becikowe, przedstawiłam sutuację rzeczywistą (od kilku lat mieszkam w Ie, tam też urodziło się dziecko) i tam powiedzieli mi że jak najbardziej:tak: To było w lipcu 2009, może od tego czasu zmieniło się coś w przepisach?:baffled: na pewno wtedy nie trzeba było jeszcze tego zaświadczenia od lekarza
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny a z tym becikowym to nie jest tak (bo wydaje mi sie ze gdzies kiedys cos takiego przeczytalam)ze kazda matka musi przedstawic polska ksiazeczke ciazy:confused:
 
kasia limerick - ja nie napisałam tego w zlej wierze, ale kilka stron wcześniej była dyskusja ze niektóre z nas tu kombinują i jedna z forumowiczek ostro skrytykowała inna mamę:tak: zresztą niesłusznie:szok::no:
 
reklama
A ja (pisałam już o tym parę postów wcześniej)niestety becikowego nie dostałam.Choć nie byliśmy jeszcze małżeństwem,P pracował w Irlandii,ja ciążę prowadziłam w Polsce,urodziłam w Polsce,potem jeszcze 15 miesięcy zostałam w Polsce,a dostałam tylko decyzję odmowną i tyle:wściekła/y:
 
Do góry