reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Czesc dziewczyny.Lece 24 do Polski i tak czytam to co piszecie o tym becikowym i powoli zaczynam sie rowniez zastanawiac czy mi rowniez sie nalezy?urodzilam tu 26 wrzesnia,tu mieszkam juz 4 lata,ale jak wiekszosc mam zameldowanie na stale w Polsce.Od czego powinnam rozpoczac ta droge o 1000zl.?Piechora takie pieniazki nie chodza...Czy przed wylotem mam miec jakies papiery?A w Polsce,gdzie sie z tym idzie?Urzedowo jestem beznadziejna...pozdrawiam liczac na odp.
 
reklama
Ewuś-napewno co potrzebujesz stąd to papier,o którym ostatnio duuużo pisałyśmy-czyli zaświadczenie od lekarza,że w ciąży byłaś pod jego opieką od 10go(najpózniej)tygodnia ciąży.ja sobie sama daty wpisałam a on tylko podpieczętował i podpisał(formularz możesz sobie wydrukować) W pl.tłumaczysz akt urodzenia dzidzi,idziesz do urzędu gminy(w moim przypadku),gdzieniegdzie zajmuje się tym opieka socjalna-wypełniasz na miejscu formularz,podpisujesz orzeczenie,że partner ani Ty nigdzie indziej się nie staraliście o beecikowe...i jeżeli wszystko pójdzie pomyslnie to przyjmą i orzekną pozytywnie:)powodzenia
a tak w ogóle to proszę link do stronki,na której wszystkie dokumenty są wymienione http://www.becikowe.com/
 
rozmawialam dzis z mama - dowiadywala sie o te becikowe dla mnie i powiedzieli ze dostane:tak:Mam jej tylko wyslac upowaznienie poswiadczone przez notariusza/tlumacza (oraz potrzebne dokumenty of course:tak:) i wszystko mi zalatwi-umiejscowienie,pesel i becikowe.Nie ukrywam ze sie ciesze:-D
 
Moniadan - nie będę kombinować - po prostu zgłoszę w H&S, że wyjeżdżam na kilka dni do PL... a jeżeli chodzi o przeniesienie zasiłku do PL, to wiem o tym, ale ja lecę tylko na kilka dni;)


ja miałam na myśli kogos kto wrac NA stałe do PL, przenoszenie na kilka dni to nawet sie nie da

a co ci powiedzieli w socjalu? wszystko ok?
 
rozmawialam dzis z mama - dowiadywala sie o te becikowe dla mnie i powiedzieli ze dostane:tak:Mam jej tylko wyslac upowaznienie poswiadczone przez notariusza/tlumacza (oraz potrzebne dokumenty of course:tak:) i wszystko mi zalatwi-umiejscowienie,pesel i becikowe.Nie ukrywam ze sie ciesze:-D
No to faktycznie jest z czego sie cieszyć:)Powodzenia-i napisz jak się sprawy mają w pl-moze ja o czyms niepamiętam...
 
=
rozmawialam dzis z mama - dowiadywala sie o te becikowe dla mnie i powiedzieli ze dostane:tak:Mam jej tylko wyslac upowaznienie poswiadczone przez notariusza/tlumacza (oraz potrzebne dokumenty of course:tak:) i wszystko mi zalatwi-umiejscowienie,pesel i becikowe.Nie ukrywam ze sie ciesze:-D
mi mama tez wszystko sama załatwiala i nie potrzebowałysmy potwierdzenia od notariusza pesel i umiejscowienie jak i zameldowaie malej zrobila bez problemu potrzebowala tylko przetlumaczyc akt urodzenia u tlumacza przysieglego ale z becikow bylo gorzej powiedzieli ze tylko i wyłacznie moge zrobic to sama
 
Ewuś-napewno co potrzebujesz stąd to papier,o którym ostatnio duuużo pisałyśmy-czyli zaświadczenie od lekarza,że w ciąży byłaś pod jego opieką od 10go(najpózniej)tygodnia ciąży.ja sobie sama daty wpisałam a on tylko podpieczętował i podpisał(formularz możesz sobie wydrukować) W pl.tłumaczysz akt urodzenia dzidzi,idziesz do urzędu gminy(w moim przypadku),gdzieniegdzie zajmuje się tym opieka socjalna-wypełniasz na miejscu formularz,podpisujesz orzeczenie,że partner ani Ty nigdzie indziej się nie staraliście o beecikowe...i jeżeli wszystko pójdzie pomyslnie to przyjmą i orzekną pozytywnie:)powodzenia
a tak w ogóle to proszę link do stronki,na której wszystkie dokumenty są wymienione Becikowe - Przewodnik Krok po Kroku
lubiczanka-bardzo bardzo dziekuje za informacje.nawet pojelam o co chodzi i bede probowac.:tak::-D
 
reklama
Anineczko kochana-ostatnie dwa linki które wkliełaś bardzo mi pomogły-psychicznie,ponieważ uwierzyłam dzięki nim ,że może uda mi sie otzrymać to becikowe.Jesteś niezastąpiona i naprawdę WIELKIE DZIĘKI(szczerze).Przepraszam,że taka dupa ze mnie:(
 
Do góry