reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Dziewczynki - byłam dzisiaj na szczepieniu z Igorem i podsunęłam do podpisu zaświadczenie od lekarza na becikowe... bez żadnych problemów mi podpisała:tak: i nie musiałam płacić;-)
Kasia Limerick - kurcze... to byłoby najlepsze rozwiązanie, ale ja zaczęłam odbierać kaskę tydzień temu, więc panie na poczcie nie znają mnie jeszcze... zapytam się we czwartek, czy mój A może ewentualnie odebrać... a jak powiedzą, że nie, to w piątek polecę do H&S i zgłoszę wyjazd:tak:

mam jeszcze pytanie - jeżeli czekam na medical card, ale muszę iść do lekarza i wykupić leki (wydałam już 100euro), to mogę potem starać się o odzyskanie tej kaski? jak już przyznają mi tą MC?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam dziewczyny :)

chcialabym serdecznie podziekowac Wam za informacje odnośnie paszportu dla mojego malenstwa:)
jesteście suuuuuper,ja wlasnie zabieram sie za wyrabianie :)

pozdrawiam
 
Andzulina podobno zwracaja...

A ja czekam na MC od pazdziernika...tzn wtedy iom paiery doslalam i ciasza:wściekła/y:
DZwonilam kilka razy ale ciagle nie moglam sie dodzwonic,a oni maja inny nr niz ja mialam...i dzis sie dodzwonilam ale jakis koles mi powiedzial ze nie ma tej osoby ktora zajmuje sie tym i bedzie w poniedzialek...
Sprobuje w poniedzialek dzwonic moze czegos sie dowiem....

Andzulina...Ty bylas wczesniej na JB...teraz jestes na JA i mam do Ciebie pytanie.
JB mam do czerwca a w czerwcu chcemy jechac do PL na miesiac albo troszke wiecej i nie wiem co mam robic...czy isc wczesniej skladac paiery o JA czy juz po powrocie z PL?
Chcialabym kupic bilety ale nie wiem jak to rozwiazac:confused:....
Wiem ze na JB sie nalezy 2tyg urlopu platnego i 2 nie platnego ale czy na JA tez?
 
kurcze Ewelcia... sama już nie wiem, co Ci poradzić. ja byłam na JB, ale w 2008 przez chwilkę, bo poszłam do pracy i przerwałam JB. teraz jak mi się skończyło macierzyńskie, to dali mi to zaległe, niewykorzystane JB i od razu papiery na JA. i kazali czekać (od grudnia)... jeżeli kończy Ci się JB w czerwcu, to i tak musisz złożyć papiery o JA i będziesz czekać na decyzję (a pewnie najpierw na interview) kilka miesięcy... ja zrobiłabym tak: jak będzie koniec maja, to poszłabym do socjala i spytała się, co mam dalej robić? tzn że nie mogę znaleźć pracy itp. dadzą Ci papiery o JA i wyznaczą termin, kiedy masz przyjść z wypełnionymi formami i dokumentami (ja czekałam 5 dni), a potem to czeka Cię dość długi czas oczekiwania na decyzję... więc śmiało możesz jechać do PL. ale to tylko moje zdanie... może któraś z dziewczyn miała taką sytuację? możesz iść też do H&S po ten Social Welafare Allowance (czy coś takiego), jeśli złożysz dokumenty o JA i będziesz oczekująca. ale wtedy nie będziesz mogła jechać na długo do PL, bo co tydzień musisz stawić się na poczcie (będziesz miała tylko 2 tyg płatnego i 2 tyg niepłatnego urlopu) - ja właśnie jestem w takiej sytuacji... kurcze - mam nadzieję, że jakoś składnie to napisałam... jak coś to pytaj:) ale od razu zaznaczam, że to tylko moje zdanie:) i doświadczenie.
 
Ewelcia-myślę(choć doświadczenia tu nie mam),że jednak maj bardziej pasuje-bo miła pani moze powiedzieć,że w ciągu 2 mies.może jednak Ci się uda z tą pracą
 
andzulina - a do kogo chodzisz?do Cudo?ja wlasnie tez mam zamiar na szczepieniu jej podsunac do podpisu..bo i tak na razie do Polski sie nie wybieram.Ciekawe czy w Polandii takie zaswiadczenie tez ma okreslona waznosc.Moze w razie wu bez daty wypelnie:errr:
 
andzulina - a do kogo chodzisz?do Cudo?ja wlasnie tez mam zamiar na szczepieniu jej podsunac do podpisu..bo i tak na razie do Polski sie nie wybieram.Ciekawe czy w Polandii takie zaswiadczenie tez ma okreslona waznosc.Moze w razie wu bez daty wypelnie:errr:
madbebe - my chodzimy do Cudo, więc śmiało bierz papiery. ja w domu wypisałam tą formę i brakowało tylko dat wizyt i jej podpisu - ale bez problemu spisała sama z karty ciąży. a co do daty - mi od razu wpisała... może zapytaj się, czy mogłaby nie wpisywać?

ewelcia - lepiej, jak pójdziesz w maju...
 
reklama
Dziewczyny a jak sprawa z becikowym wygląda jeśli się mieszka tutaj,tzn w Irlandii? Czytam,że wypełniacie dokumenty i rozumiem,że przy wizycie w Polsce będziecie sie starały o wyplatę becikowego, ale jak potraktować przepis:Warunkiem otrzymania becikowego jest zamieszkiwanie jednego z rodziców, co najmniej od roku przed dniem urodzenia się dziecka na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. W przypadku wątpliwości pracownicy ośrodków pomocy społecznej mogą zwrócić się o dokumentowanie tego faktu.
 
Do góry