reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Dziewczynki - orientujecie się, czy może za mnie mąż odebrać pieniadze na poczcie (rent suplement, social welfare alowance)?

Andzulina niestety nie. Ja kiedyś byłam odbierać swoją kaskę i poprosiłam żeby mi sprawdziła kartę M, ale babka mi od razu powiedziała że mimo iż to mój mąż nie może mi wydać kasy dla niego. Jedynie co to sprawdziła mi czy jest jakaś kaska dla niego tego dnia do odbioru (a mi tylko o to chodziło) Przynajmniej u nas w Oranmore nie da rady :no:
 
Andzulina, najlepiej zapytaj na poczcie Moze idz razem z M i powiedz ze chciałas go upoważnic i czy tak mozna, to chyba najbardziej logiczne rozwiązanie

poza tym wiecie ze zasiłek po powrocie do PL mozecie tam pobierac przez bodajze 4 m-ce, to sie jakos nazywa, juz zapomniałam, przekierowanie zasiłku czy cos, ale tez nie wiem czy dotyczy wszystkich zasiłków, czesto ludzie o tym nie wiedza i wracaja do Pl bez niczego, a mozna sobie przekierowac i tam w Urzedzie Pracy pobierac
 
witajcie mamusie :)
mam pytanko do was :) czy ktoras z was starala sie o zwrot podatku za dom ???? jesli tak jakie dokumenty musimy przedstawic, i czy mozna starac sie o to jesli nadal sie mieszka w tym domu, i czy mozecie mi podac przykladowa kwote jaka przysluguje sie ze zwrotu jesli za dom placilismy 1050e dziekuje i pozdrawiam wszystkie mamusie
 
Andzulina niestety nie. Ja kiedyś byłam odbierać swoją kaskę i poprosiłam żeby mi sprawdziła kartę M, ale babka mi od razu powiedziała że mimo iż to mój mąż nie może mi wydać kasy dla niego. Jedynie co to sprawdziła mi czy jest jakaś kaska dla niego tego dnia do odbioru (a mi tylko o to chodziło) Przynajmniej u nas w Oranmore nie da rady :no:
Moniak - wiesz.. mieszkałam prawie 3 lata w Oranmore i wiem, jakie te babki są na poczcie:) a pamięć to mają doskonałą...

Andzulina, najlepiej zapytaj na poczcie Moze idz razem z M i powiedz ze chciałas go upoważnic i czy tak mozna, to chyba najbardziej logiczne rozwiązanie

poza tym wiecie ze zasiłek po powrocie do PL mozecie tam pobierac przez bodajze 4 m-ce, to sie jakos nazywa, juz zapomniałam, przekierowanie zasiłku czy cos, ale tez nie wiem czy dotyczy wszystkich zasiłków, czesto ludzie o tym nie wiedza i wracaja do Pl bez niczego, a mozna sobie przekierowac i tam w Urzedzie Pracy pobierac
Moniadan - nie będę kombinować - po prostu zgłoszę w H&S, że wyjeżdżam na kilka dni do PL... a jeżeli chodzi o przeniesienie zasiłku do PL, to wiem o tym, ale ja lecę tylko na kilka dni;)
 
Dziewczynki - orientujecie się, czy może za mnie mąż odebrać pieniadze na poczcie (rent suplement, social welfare alowance)?

u mnie nie ma problemu z odbiorem pieniedzy przez R na poczcie,babki sa tak mile i nas pamietaja i nigdy nie zrobily problemu ,mimo ze to nie maz i mamy rozne nazwiska:) nawet powiedzialy ze zawsze jak ja nie bede mogła odebrac to one chetnie mu dadza kaske :) ale nie naduzywamy ich dobroci i zazwyczaj staram sie ja odbierac kase,R odebral kilka razy jak ja na serio nie mogłam :)
 
reklama
Witam,dziewczyny czy któraś z was może wie jak sie załatwia rozszerzenie karty medycznej na nowo narodzone dziecko w rodzinie???
 
Do góry