reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

a ja mam takie pytanko, bo wlasnie dzis zlozylam papiery na JB i JA, tego pierwszego raczej mi nie przyznaja bo nie mam tych 104 skladek (brakuje mi jakis 13), ale babka mowila cos o jakims interview, po poczytaniu waszych postow domyslam sie ze chodzi o rozmowe z tym calym officerem i stad moje pytanie do dziewczyn ktore przez to przechodzily, jak to mniej wiecej wyglada i o co dokladnie pytaja na takim interview??? bardzo prosze o odpowiedz :-)

Witam
Ja miałam taką rozmowę 2 lata temu co prawda, ale mam nadzieje że Ci pomogę.:tak::tak::tak::tak:
A wiec... rozmowa przebiegała dość luźno:cool2::cool2::cool2:. Pytania dotyczyły najpierw powód ubiegania sie, następnie pytania dotyczące pracy męża... gdzie pracuje, od kiedy, ile km dojeżdża do pracy i poprosiła o payslipy.( Z tego co pamiętam 3 ostatnie wystarczyły). Następnie pytania o warunki mieszkalne... gdzie, ile wynosi rent, jak wysokie płacimy rachunki miesięcznie.( ja miałam ze sobą rachunki, Zerknęła tylko i nie kopiowała do dokumentów). Przedstawiłam jej również wyciągi z kont - mojego i męża. Pytała o oszczędności i kredyty. A i pytanie ważne .... czy jestem gotowa na podjęcie pracy... oczywiście odpowiedziałam że tak:confused::confused::confused: ale pod pewnymi warunkami, nie mam z kim zostawiać dziecka, wiec praca musi być wieczorami jak mój małżonek powróci z pracy. Dodatkowym pytaniem z jej strony było czy mamy jakąś rodzinę w IE.
Z tego co pamiętam to tyle. Na koniec powiedziała mi co mi sie nie należy:dry::dry::dry:.... i stwierdziła że przyjdzie decyzja i postara się mi jakoś pomóc. Po tygodniu zadzwoniła na kom. i zapytała czy chce pieniążki na konto czy na poczcie:happy2::happy2::happy2:.
Wiem że teraz czeka się dłużej na decyzję i że zależy na kogo sie trafi w urzędzie:eek::eek::eek:.
Mogę Ci tylko podpowiedzieć abyś przygotowała jak najwięcej dokumentów możesz... i wykazała sie własną inicjatywą, a nie czekała aż oni cię zapytają. Oczywiście bez przesady:blink::blink::blink:. Poprostu podsuwaj im papierki które masz ze soba, a nuż sie coś przyda.
Mam nadzieję że choć troszkę Ci i innym pomogłam.
Życzę powodzenia...
 
reklama
czesc dziewczyny :) mam pytanko,czy po urodzeniu dziecka,do załatwienia wszelkich formalnosci jest potrzebny moj paszport? czy moze wystarczy nasz dowód osobisty? bo mam mały problem,mam niewazny paszport,na panienskie nazwisko,co prawda w Polsce czeka wyrobiony nowy,tylko,ze jakos nie mam juz ochoty latac :confused: nie wiem co mam robic,boje sie,ze okaże sie,ze czegos nie da rady załatwic bo nie mam dokumentu :-(
 
Dzieki bardzo Asienka :) uspokoiłas mnie,a powiedz czy paszport dla dziecka tez wyrobiłas ze swoim dowodem osobistym? wiesz,nawet nie chodzi o to,ze to ma byc paszport,po prostu dokument zeby wywiezc dziecko z irl,ale mysle,ze musi to byc paszport ?
 
a ja jeszcze w sprawie JB ... czy któraś pamięta które strony trzeba wypełniać z tej formy??
fczy wszystko jak leci??
z góry dziękuję
aaaa i jszcze jak ja mam H&S to mamy wpisać że jestem zatrudniona (bo jaby nie patrzeć to jest jedno i drugie razem... ) czy że otrzymuję kasę od państwa??
bo tego właśnie nie wiemy:sorry:
 
a ja jeszcze w sprawie JB ... czy któraś pamięta które strony trzeba wypełniać z tej formy??
fczy wszystko jak leci??
z góry dziękuję
aaaa i jszcze jak ja mam H&S to mamy wpisać że jestem zatrudniona (bo jaby nie patrzeć to jest jedno i drugie razem... ) czy że otrzymuję kasę od państwa??
bo tego właśnie nie wiemy:sorry:
a czemu chcesz wypełniac JB jak masz H&S??czy to twój m idzie na JB?
bo ja byłam na H&S i byłam zatrudniona ale daje sie tylko decyzje z H&S,z pracy juz nie bo nie dostajesz wypłat

magda ja nigdy paszportu nie miałam,wszystko załatwiałam na dowód i to jest taki sam dokument jak paszport:tak:
 
a czemu chcesz wypełniac JB jak masz H&S??czy to twój m idzie na JB?
bo ja byłam na H&S i byłam zatrudniona ale daje sie tylko decyzje z H&S,z pracy juz nie bo nie dostajesz wypłat

magda ja nigdy paszportu nie miałam,wszystko załatwiałam na dowód i to jest taki sam dokument jak paszport:tak:
nie dla siebie tylko dla mojego D ja będę tam tylko wpisana jako partnerka
 
reklama
Do góry