reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
hwh ewelcia czemu...bo jest p****ty :tak: a tak serio to robi na zlosc, bo podalam go do right commisionera...i nawet na ostatnim spotkaniu z RC obiecal mi dac p45 palant jeden...a i tak go znowu podkabluje za to i jeszcze za to ze wymyslil sobie jakas kwote ktora mi zaplacil jako payment (ktora widniej na p43) a ja przeciez w tym roku zadnej kasy od niego nie dostalam:wściekła/y: no ale jak on prosto w oczy przy RC potrafil mi powiedziec ze mi zaplacil cash to na papierku tym bardziej...uhhh jak ja go nie nawidze:wściekła/y:
a to p43 to tyle co sie dowiedzialam to jest to formularz ktory wysyla taxoffice do pracodawcy w przypadku gdy pracownik ma problem z uzyskaniem p45, pracodawca musi to wypelnic i odeslac;-)wygladem przypomina p45
 
Mam pytanie wiecie może coś na temat leczenia w PL za darmo. Ja mam te karty unijne są one na nagłe wypadki i zachorowania ale gdzieś wyczytałam że można załatwić jakiś form E-106 i ma się też leczenie za darmo tylko nie wiem kto to może wystawić :tak:Słyszałyście o tym???:-D
 
Witam. Chcemy z mężem starać się o takie mieszkanie socjalne, ale nie wiemy gdzie zdobyć formularze i gdzie je złożyć. Mieszkamy teraz w Co. Cork, więc rozumiem, że trzeba to załatwiać w lokalnym urzędzie. Bardzo proszę o informacje, bo nasza sytuacja jest średnio ciekawa. Z góry dziękuję.
 
ja mam małe pytanko...
mój facet idzie na socjala ... i powiedziano mu żeby złożył tą formę na jobseeer benefit, p45 , dwód osobisty i potwierdzenie zamieszknia...
wspominli też o jakichś znaczkach...
ale my nie mamy pojęcia co to za znaczki i gdzie je można dostać..
ma ktoś może taką iformację??
 
Jesli idzie na JB to musi miec okreslona ilosc PRSI a ostatnio wlasnie kolezanka mi powiedziala ze oni niby wlasnie na te skladki prsi mowia stamps, wiec moze o tym mowili? Chociaz pewna co do tego to nie jestem bo ona cos mi o tym nowila a ja nie bardzo sobie ta wiadomosc przyswoilam wiec moze i glupoty tu pisze ;-)....ale zaraz pewnie ktos bardziej zorientowany cos odpisze :tak::-)
 
dokladnie, stamps czyli znaczki mowia na skladki PRSI, musisz miec odpowiednia ilosc

a ja mam takie pytanko, bo wlasnie dzis zlozylam papiery na JB i JA, tego pierwszego raczej mi nie przyznaja bo nie mam tych 104 skladek (brakuje mi jakis 13), ale babka mowila cos o jakims interview, po poczytaniu waszych postow domyslam sie ze chodzi o rozmowe z tym calym officerem i stad moje pytanie do dziewczyn ktore przez to przechodzily, jak to mniej wiecej wyglada i o co dokladnie pytaja na takim interview??? bardzo prosze o odpowiedz :-)
 
no może być że te składki..
czyli już wszystko jasne :-) dziękuję dziewczynmy za odpowiedź...
bo ja to myślałam że poza tymi składkami PRSI jezcze coś musi być:sorry:
a jeśli ma te składki (pracował 3 lata legalnie więc ma napewno) to dostanie ten beefit bez problemu??
 
reklama
Do góry