reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dzięki dziewczyny za odpowiedzi, wczytałam się w treść ponownie i dokładniej i rzeczywiście wystarczy wpisanie danych, sama nie wiem czemu się tak zamotałam, jakaś już jestem przeczulona;-), że zapomniałam o czytaniu ze zrozumieniem:-D
 
reklama
dziewczyny,znajomi maja problem z ostatnimi landlordami,...nie chca oddac im depozytu...wiem ze kiedys,ktoras z was pisala o jakiejs instytucji,ktora zajmuje sie tymi sprawami.
Moze jakby ja postraszyli to by szybciej poszlo?
prosz eo pomoc:-)

Edit:\
juz mam:)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie w nowym roku. mam pytanka do młodych mam. Prosze jak któraś wie co z podatkami jak urodzi sie dziecko. Ja od poniedziałku będe na maternity, mój mąz pracduje na full tima. Czy mąż bedzie miał wieksze tax credity i co za tym idzie mniejszy podatek? Cy po porodzie musze zawiadomic revenue? Czy może wypełnias się jakiś form?
 
Witajcie w nowym roku. mam pytanka do młodych mam. Prosze jak któraś wie co z podatkami jak urodzi sie dziecko. Ja od poniedziałku będe na maternity, mój mąz pracduje na full tima. Czy mąż bedzie miał wieksze tax credity i co za tym idzie mniejszy podatek? Cy po porodzie musze zawiadomic revenue? Czy może wypełnias się jakiś form?
Angielsko - polski masz nieprzeciętny... :rofl2: szok!!!!!!!! Czy wypełniłaś formę na macierzyński? jesli tak to innych form się nie wypełnia. Nie słyszałam o powiadamianiu Urzędu Skarbowego,o zmienianiu tax creditów ani o płaceniu mniejszego podatku,bo się jest na macierzyńskim...
 
Witajcie w nowym roku. mam pytanka do młodych mam. Prosze jak któraś wie co z podatkami jak urodzi sie dziecko. Ja od poniedziałku będe na maternity, mój mąz pracduje na full tima. Czy mąż bedzie miał wieksze tax credity i co za tym idzie mniejszy podatek? Cy po porodzie musze zawiadomic revenue? Czy może wypełnias się jakiś form?

a wiec pokoleji odpowiedzi na Twoje pytania:

ilosc dzieci nie wplywa na wysokosc podatku. Podatek placisz od wysokosci zarobkow -to wplywa w ktorej grupie podatkowej jestes.

Z tego co napisalas jestes w zwiazku malzenskim wiec przysluguje Wam TaX Credits w wysokosci 3300 Euro na Was oboje. Mozecie ja swobodnie rozdysponowac pomiedzy siebie 50%-50% lub tez jezeli tylko twoj maz na chwile obecna pracuje na przyklad on przejmuje np. 80% przyznanego kredytu. Mozna to zrobic w chwili obecnej ( bedzie pobierany nizszy podatek lub w ogole ) lub tez na koniec roku podatkowego -jak bedziecie dysponowac P-60 -wowczas ewentualny nadplacony podatek zostanie wam zwrocony.
Wszystko zalatwisz w tax office.

Maternity Benefit jest dochodem nie podlegajacym opodatkowaniu.
 
reklama
Do góry