reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

witam wsyztskie. znow wracam tutaj z tym samym zapytaniem o paszport. urodzilam ANtosia w 2011 roku w maju moj w chwili narodzin byl 5 lat. Przegladalismy formularz na paszport i tam jest napisane ze jesli nie jestesmy rezydentami to trzeba inny wniosek? Nie wiem jak sie za twen paszport zabrac,co do niego potrzebne gdzie zalatwiac i wogole?Prosze Was pomozcie,jak mzoecie macie chwile napiszcie wszystko szczegolowo.Bylabym bardzo wdzieczna! Dziekuje :)
 
reklama
witam wsyztskie. znow wracam tutaj z tym samym zapytaniem o paszport. urodzilam ANtosia w 2011 roku w maju moj w chwili narodzin byl 5 lat. Przegladalismy formularz na paszport i tam jest napisane ze jesli nie jestesmy rezydentami to trzeba inny wniosek? Nie wiem jak sie za twen paszport zabrac,co do niego potrzebne gdzie zalatwiac i wogole?Prosze Was pomozcie,jak mzoecie macie chwile napiszcie wszystko szczegolowo.Bylabym bardzo wdzieczna! Dziekuje :)

My wypełnialiśmy ten formularz i form A. do tego dodaliśmy : akt urodzenia małej , jej pps, jej 4 zdjęcia ( 2 oddają ) wszystkie p60 mojego M i jego pps oraz jego taksy ( chyba to ) no i dowód mojego M . z formularzem poszliśmy na garde ona wszystko sprawdziła wypisała my podpisaliśmy, z forma A nie wiem jak go fachowo nazwać ale poszliśmy do takiego jakby notariusza ale za free. dalej na pocztę wszystko 10 razy sprawdzone ;-) no i ona dała nam kopertę musieliśmy wsio do niej schować i wysłać. czekaliśmy bardzo krótko :-)
 
a ja tez z pytaniem odnosnie paszportu..
Mlodemu konczy sie w pod koniec maja...i nie wiem kiedy mam sie zabrac zeby zlozyc,na kolejny?
Mam znow wziasc z Gardy ta zielona forme i ta biala tez dolaczyc i wszelkie dokumenty rowniez,czy jak?
 
przecież tam jest napisane wszystko ;-)
ok,dzieki...nie mam jeszcze tej formy wiec nie wiedzialam ze jest tam wszystko napisane...nie pomyslalam tez zeby sciagnac ja z neta,bo chyba mozna..
Poprostu Liczylam na czyjas pomoc,kogos kto juz skladal ponownie.
Tez czasem komus pomoge,wiec ja tez na to liczylam:sorry:ale skor0o jest napisane to poczytam...anyway dziekuje:):-)
 
ok,dzieki...nie mam jeszcze tej formy wiec nie wiedzialam ze jest tam wszystko napisane...nie pomyslalam tez zeby sciagnac ja z neta,bo chyba mozna..
Poprostu Liczylam na czyjas pomoc,kogos kto juz skladal ponownie.
Tez czasem komus pomoge,wiec ja tez na to liczylam:sorry:ale skor0o jest napisane to poczytam...anyway dziekuje:):-)

ewelcia jak juz poczytasz to daj znac mojemu tez sie konczy w maju:tak:
 
My wypełnialiśmy ten formularz i form A. do tego dodaliśmy : akt urodzenia małej , jej pps, jej 4 zdjęcia ( 2 oddają ) wszystkie p60 mojego M i jego pps oraz jego taksy ( chyba to ) no i dowód mojego M . z formularzem poszliśmy na garde ona wszystko sprawdziła wypisała my podpisaliśmy, z forma A nie wiem jak go fachowo nazwać ale poszliśmy do takiego jakby notariusza ale za free. dalej na pocztę wszystko 10 razy sprawdzone ;-) no i ona dała nam kopertę musieliśmy wsio do niej schować i wysłać. czekaliśmy bardzo krótko :-)
beti a jaka forme uzupelnialiscie dla rezydenta?Bo ja nie rozumiem moj tu tyle lat jest a zadnego nr rezydenta nie ma i trzeba specjalna forme dla nierezydentwo uzupleniac,boje sie ze po mimo iz spelniamy kryteria co do paspzortu to maly go nie dostanie bo nie mamy zdanego nr rezydenta :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
ankadaria wystarczy jak tylko wypełnisz formularz ten z gardy i form A oraz dołączysz wszystkie potrzebne dokumenty. Ja jak składałam to mój P był tu prawie 5 lat. Tu jest opisane jak wypełnić formularzeIrlandzki paszport dla polskiego dziecka

Nie martw się, jakby co to tu jest jeszcze odpowiedni wątek, tam znajdziesz wszystko http://
www.babyboom.pl/forum/mamy-z-irlandii-f142/irlandzki-paszport-dla-malucha-40425/
Asienka ale chodzi o to ze bedac juz tak dlugo tutaj my nie mamy zadnego nr rezydenta,myslisz ze wystarczy uzuplenic ta normalna forme?
 
Do góry