reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

ankadaria chyba nikt z nas nie ma nr.rezydenta.
Moj syn tez ma paszport Irlandzi...i wystarczylo wypelnic ta forme A/
Ja juz musze skladac niedlugo ponownie
 
reklama
Ankadaria zgadzam się z ewelcią raczej nikt nie ma nr rezydencji. Ja nie mam ani mąż i mała dostała paszport bez problemu.
Właśnie form A jest potwierdzeniem rezydencji i tam wpisujesz od kiedy jest Twój mąż, bo to on będzie aplikował o paszport dla dziecka.
 
witam,
dziewczyny mam pytanie odnośnie child benefit, pierwszy raz od dwóch lat chcą od nas nie pisma z pracy męża, ale listu od gp, zadzwoniłam do swojej gp, ale chcą 60e za wypisanie czegoś takiego, tyle ile za rutynową wizytę, czy to naprawdę jest odpłatny list?
 
witam,
dziewczyny mam pytanie odnośnie child benefit, pierwszy raz od dwóch lat chcą od nas nie pisma z pracy męża, ale listu od gp, zadzwoniłam do swojej gp, ale chcą 60e za wypisanie czegoś takiego, tyle ile za rutynową wizytę, czy to naprawdę jest odpłatny list?
a napewno chcą list??:eek:czy tylko wpisac musisz adres,nr telefonu i imię:sorry:
 
ewelcia-dzieki za przypomnienie o paszporcie :-) na smierc zapomnialam,ze przed wakacjami musze mlodszemu zlozyc forme o nowy(to bym sobie poleciala na wakacje:laugh2::laugh2:) A jak starszemu sie ten 1szy skonczyl to wypelnilam forme (pkt. o nowy paszport), dawalam zdjecia,stary paszport.oczywiscie wszystko podpisane przez Garde i chyba tyle (jak cos jeszcze to nie pamietam bo to 1,5 roku temu bylo:sorry:)ale w formie wszystko pisze :)
 
Jo_asik sprawdź dobrze bo ja na takiej formie miałam napisane,żeby podac do jakiego GP chodzi młodszy syn a do jakiej szkoły starszy.Wpisałam adres i telefon do szkoły i do GP sama,nic nie podbijałam i wysłałam...Wszystko z moim CHB w porządku:tak:
 
Jo_asik co do CHB i formy ktora przesyłaja to doczytaj dokladnie. Ja naliczyłąm własnie że mialam 3 rodz tych listow o potwierdzenie pobytu nas badz dziecka tu.
W 1ej formie maz podbijał w pracy, ze pracuje i ma składki badz na dole ej str byl kwadracik gdzie moglam zaznaczyc ze pobieram zasilek z SW
W drugiej formie miałam list o potwierdzenie dziecka pobytu u GP ale w recepcji podbili mi bez problemu i bez opłat. To bylo ze 2-3 lata temu i tam mialam napisane o koniecznosci pieczatki:sorry:
A ostatnia forma ktora dostałam w listopadzie wystarczylo jedynie podac Nazwe przychodni jesli dziecko nie uczeszcza do przedszkola, a jesli dziecko juz jest w przedszkolu to jego nazwe, adres i nr tel.
Wiec doczytaj dokladnie, wypełnij i podpisz. Powodzenia:-)
 
reklama
witam,
dziewczyny mam pytanie odnośnie child benefit, pierwszy raz od dwóch lat chcą od nas nie pisma z pracy męża, ale listu od gp, zadzwoniłam do swojej gp, ale chcą 60e za wypisanie czegoś takiego, tyle ile za rutynową wizytę, czy to naprawdę jest odpłatny list?

ja dostalam ostatnio forme ale tak jak dziewczyny napisaly jesli dziecko chodzi do szkoly przedszkola to wpisujesz jesli nie to podajesz dane GP i nazwe przychodni i wysylasz ja poki caly czas tak robie i chb wplywa na konto meza a dwa oplate w przychodni robilismy jak staralismy sie o paszport dla corci 10 euro nas to kosztowalo
 
Do góry