reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
A wystarczy do rejestracji narodzin dziecka międzynarodowy odpis aktu małżeństwa???
My braliśmy ślub w zeszłym roku i poprosiliśmy o odpisy w języku angielskim.
Myślicie, że takie coś wystarczy czy trzeba tłumaczyć ten oryginał???:baffled:
 
hej dziewczyny co do przedszkoli to wlasnie tez sie zastanawialam jak to jest bylismy ostatnio w przedszkolu kacpra o ktorego idzie 31 sierpnia i pytalismy sie babki to ona powiedzialal ze nie wie czy namsie to bedzie nalezalo bo kacper bedzie mial we wrzesniu 3,2 miesiace ale mowila ze mozemy sprobowac.ale to troche chore co nie a co ma piernik do wiatraka poprostu dyskryminuja dzieci ktore sie ur w 2 polowie roku
 
dziewczyny dostałam decyzje z socjala ze dostałam Rent Suplement "amount 7.70euro":szok: to jakiś żart:confused: tyle mi tylko dali przy dochodach 350euro z 2 dzieci i trzecim w drodze:confused:normalnie płakać mi sie chce:wściekła/y:
 
Witam, wlasnie czekam na dzidziusia(mam termin na dzisiaj), mam pytanie. Jestem nie zamezna i chce dac dziecku nazwisko ojca. Czy w szpitalu musze podawac jego numer PPS czy wystarczy imie i nazwisko? Jak to wyglada w Irlandii?
 
Dziewczyny ratujcie :baffled: zaczynam tracić cierpliwość do urzędników w socjalu :wściekła/y: mam już dość chodzenia i za każdym razem otrzymywania innej odpowiedzi.
czy któraś z Was starała się o dofinansowanie do JB na męża i dziecko? mój M ma JB a ja jestem na zwolnieniu lek (które okazało się nieważne, bo ponoć nie mam wystarczającej ilości składek prsi, mimo że pracowałam od 10/2006:no:) więc w sumie nie pracuję i mamy 200 jurków na tydz. złożyliśmy formę o to dofinansowanie do JB i okazało się, że babka koniecznie chce mój birth cert i marriage cert - i właśnie moje pytanie - czy te akty muszą być w pełnej wersji, czy mogą być w skróconej? bo moja mama wysłała mi już akt małżeństwa ale ten skrócony, który ponoć bede potrzebować do rejestracji Małego po urodzeniu (taka wersja z urzedu st. cywilnego przetłumaczona). i nie wiem, czy to wystarczy akurat do tej formy z socjala :-( babka była bardzo niemiła... :no: powoli mam dość tej IRL - człowiek pracuje legalnie, płaci składki a potem... słyszy w okienku - przykro mi, przepisy się zmieniły, nic się nie należy :szok: mój M chce wracać do PL...
 
Tzn. chodz ci o ty czy bedziesz musiala podawac numer PPS ojca przy rejestrowaniu dziecka? Tak wtedy trzeba podac PPS obajga rodzicow
 
reklama
Dziewczyny ratujcie :baffled: zaczynam tracić cierpliwość do urzędników w socjalu :wściekła/y: mam już dość chodzenia i za każdym razem otrzymywania innej odpowiedzi.
czy któraś z Was starała się o dofinansowanie do JB na męża i dziecko? mój M ma JB a ja jestem na zwolnieniu lek (które okazało się nieważne, bo ponoć nie mam wystarczającej ilości składek prsi, mimo że pracowałam od 10/2006:no:) więc w sumie nie pracuję i mamy 200 jurków na tydz. złożyliśmy formę o to dofinansowanie do JB i okazało się, że babka koniecznie chce mój birth cert i marriage cert - i właśnie moje pytanie - czy te akty muszą być w pełnej wersji, czy mogą być w skróconej? bo moja mama wysłała mi już akt małżeństwa ale ten skrócony, który ponoć bede potrzebować do rejestracji Małego po urodzeniu (taka wersja z urzedu st. cywilnego przetłumaczona). i nie wiem, czy to wystarczy akurat do tej formy z socjala :-( babka była bardzo niemiła... :no: powoli mam dość tej IRL - człowiek pracuje legalnie, płaci składki a potem... słyszy w okienku - przykro mi, przepisy się zmieniły, nic się nie należy :szok: mój M chce wracać do PL...
dziwne ze nie mozesz legalnie byc na zwolnieniu jak biorą pod uwage rok 2007 w twoim przypadku:confused:
a co do aktów przynajmniej u mnie w socjalu wystarczył skrócony:tak:
miesiąc został ci do narodzin, więc mozesz iść na macieżyńskie
 
Do góry