reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

no własnie ja tez mam takie i tutaj i w Polsce gdzie alimenty mi wpływają ale powiem ze w Pl nie mam konta:no: gorzej z tym tutaj:baffled: mam jeszcze 4 miesiące to chyba zmienie właściciela konta:happy2::confused:
 
reklama
Bedzie Ci potrzebny do rejestracji dziecka - jesli nie bralas slubu w IRL. A Birth Certificat potrzebny jest do calej reszty....

no to muszę się pospieszyć... mam nadzieję, że mojej mamie uda się to załatwić jak najszybciej...

o kurde dziewczyny a jak ja mam tutaj lokate to tez będzie na wyciągu główym:confused: nie pomyślałam o tym:baffled:

no własnie ja tez mam takie i tutaj i w Polsce gdzie alimenty mi wpływają ale powiem ze w Pl nie mam konta:no: gorzej z tym tutaj:baffled: mam jeszcze 4 miesiące to chyba zmienie właściciela konta:happy2::confused:

ogólnie to te babki (bynajmniej w gawlay) sprawdzają ile masz kasy na koncie. jak za dużo, to mogą wam powiedzieć, że przecież macie kasę na utrzymanie. a jeżeli powiecie, że macie jakieś nieruchomości w PL, to mogą stwierdzić, że możecie wracać do PL bo macie do czego :baffled: ciężko przewidzieć teraz, co te urzędniczki wymyślą...
 
raczej tak :-( najlepiej jakbyś powoli "czyściła" swoje konto. wiem, że babka czepiała się niektórych o stan konta, a wyciągi chciała z conajmniej 3 m-cy. kumpel zrobił przelewy do PL - a ona przyczepiła się, dlaczego nagle zrobił przelew na taką dużą sumę:confused: musiał nieźle się nakombinować i pościemniać, że to nie jego kasa była, tylko kumpla, który nie miał konta w PL i dlatego poprosił jego itp więc babka kazała przyjść kumplowi i to potwierdzić :szok: aaaa i nie mów, że masz jakiekolwiek nieruchomości w PL tzn dom, mieszkanie, działkę itp:-p
A widzisz, ja pobieralam zasilek i skonczyl mi sie.Poszlam do socjala , babka dalami wszystko do wypelnienia, piszlam potem z papiermi a ona mi oddala polowe i zabrala tylko jedna forme i powiedzila ze wszystkie dokumenty maja wiec ona juz tego nie potrzebuje wiec nie musialam jej nic dostarczac.Tak jak mowilam wyznczyla date podpisu i kazala czekac na decycje.A jakpobieralam zasilek oficer nie zadawal mi pytan dotyczacych mojego konta itp.Zapytal gdzie szuakalam pracy, czy ma pracuje i czy to moj dom czy wynajmuje i tyle.Wiec nie wiem w koncu jak to jest...:baffled:
dziewczyny czy ja moge isc na bezrobotne po maciezynskim:confused::confused::confused: wiem ze juz kiedys o tym tu czytalam ale nie moge tego ni w cholere znalezc:no:

:tak::tak::tak: Ja poszlam po zasilek i dostalam.:tak:
 
A widzisz, ja pobieralam zasilek i skonczyl mi sie.Poszlam do socjala , babka dalami wszystko do wypelnienia, piszlam potem z papiermi a ona mi oddala polowe i zabrala tylko jedna forme i powiedzila ze wszystkie dokumenty maja wiec ona juz tego nie potrzebuje wiec nie musialam jej nic dostarczac.Tak jak mowilam wyznczyla date podpisu i kazala czekac na decycje.A jakpobieralam zasilek oficer nie zadawal mi pytan dotyczacych mojego konta itp.Zapytal gdzie szuakalam pracy, czy ma pracuje i czy to moj dom czy wynajmuje i tyle.Wiec nie wiem w koncu jak to jest...:baffled:


:tak::tak::tak: Ja poszlam po zasilek i dostalam.:tak:
wlasnie wszedzie inaczej:confused:my nalezymy pod loguhera kolo galway
 
Nie wiem poczekamy, zobaczymy.Moze dostane wezwanie na taka romowe jeszce.Oby nie bo ja nie cierpie takich pogadanek..

Justysia najlepiej poprostu zloyc papiery i czekac na decycje.Bo ja sie sama zwolnilam sama wiec tu tez chyba nie jest to do konca prawda.Mi sie skonczylo macierzyskie i poprostu nie wrocilam do pracy.Personalna tylko zapytala czy wracam czy nie i zamknela sprawe.Dostalam pity i tyle.Pozniej poszlam na zasilek i bez problemow go dostalam.Malo tego to ja nie wiedzialam ze nalezy mi sie zasilek i poszlam dopiero po roku od macierzyskiego.Ja dostalam zasilek szybko juz po 2 tygodniech od zlozenia papierow.
 
gastone mi sie wydaje ze poszli ci na ręke i było tak ze za porozumieniem stron albo ze oni cie zwalniają bo babka z socjala mi tłumaczyła kiedy sie należy zasiłek a kiedy nie, no i teraz od stycznia wszystko sie pozmieniało;-)
 
reklama
dzieki dziewczynki tak chcialam tylko wiedziec na wszelki wypadek.... bo ja mam zamiar na pol etatu wrocic tylko nie wiem czy mi z godzinami pojda na reke ;-)
 
Do góry