reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

reklama
Dziewczyny a wy jak sądzicie. Dziecko przez pierwszy tydzień da przytyć 1200g?? z 3400 na 4600?? Mi się wydaje ze to raczej ktoś się pomylił jak ważył.Słyszałyście może o takim przypadku???
 
Witajcie!
Moja Oleńka urodziła się z wagą 3550 i dł.55, w tej chwili ma 7 tygodni i waży 5200. Jest na cycu ( czasami wieczorem dojada 30-40 ml mleka modyfikowanego), je przez 5 min( dokładnie mierze z zegarkiem w ręku) i co 2 a czasami co 2,5 godziny. Martwiłam się strasznie, że tak małe dziecko je tylko przez te 5 min i potem już nie chce. Czasami jak się jej odbije to jeszcze trochę pomuka i koniec i przeżywałam, że pewnie nie będzie przybierała na wadze jak tzreba itd. W drugim tyg życia ważyła 4200 i jak znalazłyśmy się w szpitalu to pani pediatra nakrzyczała na mnie, że pewnie karmię ją co 15 min bo wązy za dużo:-(, płakałam jak bóbr wtedy, bo jak szalona pilnowałam jej jedzenia co 2 godziny! W końcu już inna pani doktor, wytłumaczyła, że bardzo ładnie przybiera i wszystko jest super a takie małe dziecko w ciągu 5 min je naprawdę dużo...i nie trzeba się tym martwic.:-)
Kurcze, ale fajnie ze Tobie karmienie piersia tak latwo idzie! Dla mnie pierwsze 2 tygodnie karmienia piersia byly nie zabardzo latwe. Mialam malo mleka tak wiec Lukasz wisial na cycu nawet 1.5 godziny! Moje piersi byly obolale. Z jednej piersi az mi krew poleciala...tak wiec przez tydzien zaczelam tylko pompowac mleko i karmilam dziecko z butelki. Po tygodniu czestego pompowania nareszcie mialam duuuuuuuzo mleka i Lukasza sesja trwala tylko 10-15 min! No i wkoncu moje piersi sie dostosowaly i juz nie byly takie obolale. Teraz Lukasz ma 4.5 miesiaca i je w dzien co 4 godziny a w nocy ma przerwe 8-9 godzinna bez jedzenia bo spi :-)
 
Zależy, czasami wyjdzie jak Pudzian, czasami ładnie :)
Ale dzięki, bo wszyscy mi mówią, że jest ogromna i pucata :wściekła/y:

Tu ma 2,5 miesiąca. Jak siedzi wygląda zdecydowanie grubiej.

zus.jpg


A tu 3 miesiące z 11 miesięcznym kolegą.

zu38.jpg

jest świetna!moja mała ma koleżankę 6m.młodszą od siebie i Lenka waży wiecej jak moja olivka :-Dmam taką kruszynkę.a mam nadzieję ze nie obraziłaś sie za tego guliwera?????
 
Dziewczyny a wy jak sądzicie. Dziecko przez pierwszy tydzień da przytyć 1200g?? z 3400 na 4600?? Mi się wydaje ze to raczej ktoś się pomylił jak ważył.Słyszałyście może o takim przypadku???

Wydaje mi się, że chyba nie, biorąc od uwage, że dzieci tracą na wadze na początku.

Dziewczyny wracam wlaśnie z przychodni i jestem w totalnym szoku:szok:
Moja córcia waży 9850 g !!! :szok::szok::szok: Pielęgniarka, która ważyła zrobiła wielkie oczy.
 
jest świetna!moja mała ma koleżankę 6m.młodszą od siebie i Lenka waży wiecej jak moja olivka :-Dmam taką kruszynkę.a mam nadzieję ze nie obraziłaś sie za tego guliwera?????

Niech pomyśle...? No nie :-)
Ona naprawde wygląda normalnie, jest tylko troszke większa od rówieśników, ja się przyzwyczaiłam i tego nie widze, ale inni często oczy wielkie robią jak mówie w jakim jest wieku. Pocieszam się, że mi z tego wyośnie.
 
Tak wogole to ja mam problemy z ustawieniem swojego profilu. Chce dodac zdjecia swojego synka i dodalam je pod sygnatura ale zdjecia wciaz sa niewidoczne :( jakies rady?
 
scarlet pocieszę cie... moja córcia ma 4,5 miesiąca i dziś byłyśmy na wazeniu.. mała ma 62,5cm i waży 5660 gram... jak komuś mówię ile ma msc to tez robią wielkie oczy.. i nie rozczulają się że słodka drobinka tylko pytają z przerażeniem czy zdrowa... normalnie jej żebra można policzyć :-( ale niestety taka jej uroda, przybiera niby prawidłowo bo średnio 500-600gram miesięcznie czyli w tej najniższej ale normie. ma mega długie włosy, duże oczy i bystre spojżenie i to już w ogóle ludzi zbija z tropu.. wygląda jak 2 letnia anorektyczka... masakra po prostu

na codzień tego tak nie widzę.. i wydaje mi się normalna, ale jak spotykamy na ulicach rówieśników....:baffled: no i ta wieczna obawa... czy nie leci z wagi.,.. czy przybiera dobrze... najchętniej bym co dzien chodziła ją ważyć do przychodni..
 
reklama
scarlet pocieszę cie... moja córcia ma 4,5 miesiąca i dziś byłyśmy na wazeniu.. mała ma 62,5cm i waży 5660 gram... jak komuś mówię ile ma msc to tez robią wielkie oczy.. i nie rozczulają się że słodka drobinka tylko pytają z przerażeniem czy zdrowa... normalnie jej żebra można policzyć :-( ale niestety taka jej uroda, przybiera niby prawidłowo bo średnio 500-600gram miesięcznie czyli w tej najniższej ale normie. ma mega długie włosy, duże oczy i bystre spojżenie i to już w ogóle ludzi zbija z tropu.. wygląda jak 2 letnia anorektyczka... masakra po prostu

na codzień tego tak nie widzę.. i wydaje mi się normalna, ale jak spotykamy na ulicach rówieśników....:baffled: no i ta wieczna obawa... czy nie leci z wagi.,.. czy przybiera dobrze... najchętniej bym co dzien chodziła ją ważyć do przychodni..

Baletnica będzie :)
Pokaż jej fotki.
 
Do góry