reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Gratulacje Kayah mój ma rekord 5 godz spania w nocy pod rząd co mu się raz zdarzyło jak w dzien prawie nie spal.A ostatniej nocy normalka czyli co dwie godziny pobudki.Usmiechy mi w nocy jeszcze strzelal po karmieniu zamiast szybko spac.

Napisane na SM-J100H w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
niunia ale zazdroszczę. A ja cały dzień w domu. Pogoda też do d.. Wieje i zimno.

Szukamy fotelika dla starszej córki. od 15-36 kg. Ktos z Was ma jakieś? Możecie jakies polecić. Patrzę na dobre wyniki w testach i wygodę. Juz się pogubiłam w tym wszystkim
 
Marlenka ja do tej pory tez prawie co 2 godz czasami 3. Ale mam nadzieje ze to juz powoli bedzie sie zmienialo.
Ja tez na zakupach dzisiaj pare godzin. Moglabym dluzej ale synus juz marudzil

Napisane na LG-H811 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Dziewczyny!
Wiem, że to późno (mam jednak nadzieję, że nie za późno) na dołączenie do Was i prośbę o przyjęcie do Waszego grona.
Jestem mamą synka urodzonego 27-07 przez cc (termin miałam na 12.08) i czytam Was już od bardzo dawna. To moje pierwsze dziecko i w najbliższym otoczeniu nie mam mamuś z takimi maluchami, więc to Wy tak naprawdę mi najbardziej pomagacie, i to od samego początku. Pomogłyście mi w czasie ciąży, kiedy miałam mnóstwo wątpliwości, pomogłyście mi skompletować wyprawkę dla Małego, teraz też szukam u Was rad i wymiany wspólnych doświadczeń. Dlatego zanim mi znikniecie na wątku zamkniętym chcę Was prosić, czy mogę do Was dołączyć?
 
Dziękuję za przyjęcie do grupy☺.

My szczepiliśmy 6w1, zniósł bardzo dobrze, bez gorączki.

U nas zapowiada się gościnny weekend, ciąg dalszy odwiedzin u Roberta ;) . Jutro będą nasi znajomi, a w niedzielę moje koleżanki z pracy.
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone pomysły na kolację na taką okolicznosc? Cos co można przygotować wcześniej, a potem tylko ewentualnie podgrzać i podać. Może macie jakie sprawdzone przepisy na zapiekanki itp ?
Pewnie chcesz jak najmniej czasu na to poświęcić? Ja robie udka z kurczaka w piekarniku. Wcześniej przyprawiam, skrapiam olejem i chowam do lodówki. Ponad godz przed przyjściem gości ląduje w piekarniku pod przykryciem. Później odkrywam żeby skórka była chrupiaca. Do tego sałatka z sałaty lodowej z feta itd. Kurczak może być i na ciepło i na zimno i odgrzany.
Mega szybki sposób na coś dla gości: ciasto francuskie ze szpinakiem i serem. Szpinak ląduje na patelni z czosnkiem,solą i pieprzem ( dosyć mocno trzeba doprawić). Jak przestygnie dodaje do niego kostkę białego sera. Mieszam. Na rozłożone na blasze ciasto francuskie nakładam ten szpinak. Zwijam w rulon. I na papierze od ciasta wkładam do piekarnika na ten czas który jest podany na opakowaniu. Po wyjęciu kroje na grubsze plastry. Pyszne na gorąco i na zimno.
Inny sposób na ciasto fr. Smaruje keczupem ciasto, nakładam na nie co chce. Może być szynka lub boczek na to np pieczarki i starty ser. Zwijam w rulon. Kroje na 2-3 cm talarki. Układam na blasze na papierze i do piekarnika. Takie mini pizze.
Jeśli masz więcej czasu to można zrobic pierś ze szpinakiem z serem pleśniowy. Piersi rozkrawam- robie taka jakby "lodke". W środek wkładam zrobiony Szpinak z czosnkiem i przyprawami. U pycha w to ser pleśniowy w plastra. Można przykryć plastry żółtego sera. Laduje w piekarniku. Po wyjęciu kroje w grubsze plastry i przekładamy suszonymi pomidorami. Do tego jakąś sałatka.
Mam jeszcze fajny przepis na makaron z łososiem w sosie śmietanowym z sałatka z pomidorkow koktajlowych i bazyliivsle rozpisałem się już za bardzo
 
reklama
Co do szczepień chcieliśmy dać 5w1. Ale nie jest u nas dostępna. Przełożmy szczepienie i jeszcze poszukamy. W ostateczności damy 6w1. Później rotawirusy. U starszego myślę że dużo dały. Jak panowaly jelitowki, To Tylko Raz złapał. A i tak bardzo łagodnie przeszedł. Zastanawiamy się nad pneumo. Starszy syn ma AZS i po szczepieniu bardzo mu się nasiliły objawy. Wiec teraz się trochę tej szczepionki boimy.
 
Do góry